Strona główna serwisu
Okradł metodą "na wnuczka" -​ poszukuje go policja. Zobacz jak wygląda

Okradł metodą "na wnuczka" -​ poszukuje go policja. Zobacz jak wygląda

Tym razem ofiarą oszusta padła starsza mieszkanka Środy Wielkopolskiej. Policja opublikowała portret pamięciowy przestępcy.
Kolejne apele policji niewiele pomagają - w dalszym ciągu w różnych miejscach Polski starsze osoby tracą oszczędności wielu lat życia, dając się oszukać złodziejom działającym tzw. metodą na wnuczka.

Kolejny taki przypadek miał miejsce 29 sierpnia w Środzie Wielkopolskiej. Podająca się za kuzynkę starszej pani kobieta, poinformowała ją przez telefon, że doszło do wypadku drogowego. By uniknąć konsekwencji i aresztowania, "kuzynka" prosiła o pomoc i przekazanie pieniędzy, którymi zapłaci kaucję prokuratorowi, co zwolni ją od pobytu w więzieniu.

- Zdenerwowana rozmówczyni natychmiast pojechała do banku, wzięła szybką pożyczkę i udała się w umówione miejsce, gdzie przekazała gotówkę - relacjonują policjanci ze Środy Wielkopolskiej. - 70-letnia pani przejęta całą sytuacją, po przekazaniu pieniędzy pojechała do szpitala, by uzyskać informacje o stanie zdrowia kuzynki. Tam dowiedziawszy się, że nikt o wskazanym nazwisku nie ucierpiał w wypadku drogowym, zawiadomiła o całym zajściu policjantów - dodaje.


Na podstawie cech rysopisowych podanych przez ofiarę oszustów udało się sporządzić portret pamięciowy mężczyzny. Wygląda na około 23 lata, ma około 183 cm wzrostu, sylwetkę krępą, włosy ciemne, czarne, proste, gęste, czesane do góry, twarz owalną, śniadą cerę.

Śledczy zajmujący się wyjaśnieniem sprawy zwracają się z prośbą do wszystkich osób mogących pomóc w ustaleniu sprawców przestępstwa. W tej sprawie można kontaktować się z prowadzącym postępowanie sierż. Piotrem Berusem pod numerem tel. 61 286 72 89 lub całodobowo z oficerem dyżurnym policji w Środzie Wlkp. pod numerem alarmowym 997.

Jednocześnie policjanci apelują o rozwagę przy rozmowach telefonicznych z osobami, które podają się za bliskich i informują o zdarzeniach tragicznych i nagłych.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (8)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~Clara Veritas 2014-09-11 (16:57) 20 godzin i 19 minut temu

Wzięła szybką pożyczkę zamiast szybko sprawdzić ... głupota kosztuje !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~tyum 2014-09-14 (18:34) 18 godzin i 42 minut temu

policja to durnie!!! parę lat temu okradł moją firmę niedoszły pracownik a oni umorzyli śledztwo mimo, że wskazałem adres i znależli go.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~Izka 2014-09-15 (07:11) 6 godzin i 5 minut temu

Naiwnosc ludzi starszych, jest straszna. Czesto osoba slyszy, ze to nie jest glos wnuka, nie rozpoznaje glosu, a mimo wszystko daje sie oszukac. Moja babcia bardzo uwaza na wydawanie pieniedzy, a mimo to, facet przyszedl i sprzedal jej odkurzacz do niczego niepotrzebny, za 800 zlotych. Babcia ma juz inny, nowy - ktory to odkurzacz zostal przez tego czlowieka ODKUPIONY za 40 zlotych (kosztowal 500). Nie wiem, jak ten facet zdolal to zrobic. Babcia jest i zawsze byla osoba inteligentna.

odpowiedz

zgłoś do moderacji