więcej

Kaczyński wyrzuci gwiazdę PiS? "To pewne".

Logo dostawcy  wp.pl |  dodane 2012-04-24 (16:48) 2 lata 7 miesięcy 24 dni 16 godzin i 9 minut temu
drukuj

Ziobro nie zdawał sobie sprawy, że świeci światłem odbitym od Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy to słoneczko zniknęło, Zbyszek padł jak roślinka. Wszedł w tłum przekonany, że będzie kochany, bo dotąd dla moherowych babć był niczym Elvis Presley, tymczasem spotkał się z niechęcią manifestantów. Kaczyński miał do dyspozycji mównicę, wszystko doskonale zorganizowane, Ziobro - stał roztrzęsiony pod pomnikiem, jak jakiś dysydent z lat 80., który coś tam krzyczy, a za chwilę zgarnie go ZOMO. To było fatalne - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Michał Kamiński, były bliski współpracownik braci Kaczyńskich, europoseł.

Joanna Stanisławska, Agnieszka Niesłuchowska: Pewnie z zapartym tchem śledził pan sobotnią manifestację w obronie TV Trwam...

Michał Kamiński: Tu panie zaskoczę. Ważniejszym wydarzeniem było dla mnie to, że Józef Wojciechowski wycofuje się z finansowania Polonii Warszawa, której kibicuję. Przejąłem się też, że mój faworyt przegrał z Ruchem Chorzów.

Wielkie spotkanie liderów partyjnych Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, a pan o Polonii? Ma pan poczucie humoru.

- Manifestacja nie była dla mnie ani czymś ważnym, ani przełomowym. Jedynym istotnym wątkiem były dla mnie słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Zbyszku, wróć!" i kompletnie rozwalony psychicznie Zbigniew Ziobro.


Łamał mu się głos, trzęsły ręce - to były prawdziwe emocje?

-
Roztrzęsiony Zbyszek to był kompletny odjazd, te obrazki z manifestacji będą mu towarzyszyły do końca jego kariery politycznej. Oby, jak najkrótszej Michał Kamiński
Roztrzęsiony Zbyszek to był kompletny odjazd, te obrazki z manifestacji będą mu towarzyszyły do końca jego kariery politycznej. Oby, jak najkrótszej.

Jako były spin doktor PiS pewnie chętnie rozłoży pan ten "odjazd" na elementy pierwsze. Co poszło nie tak?

Jarosław posłał go na deski. Z opresji może go wybawić jedynie Jacek Kurski. To łebski facet Michał Kamiński
- Ziobro ma wiele plusów wizerunkowych: ładna żona, dziecko, wykształcenie prawnicze, image niezłomnego szeryfa. Miał też doskonałe wyniki wyborcze, ale przeliczył się. Nie zdawał sobie sprawy, że świeci światłem odbitym od Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy to słoneczko zniknęło, Zbyszek padł jak roślinka. Wszedł w tłum przekonany, że będzie kochany, bo dotąd dla moherowych babć był niczym Elvis Presley, tymczasem spotkał się z niechęcią manifestantów. Dodatkowo dostał strzał, którego się nie spodziewał. Jarosław Kaczyński miał do dyspozycji mównicę, wszystko doskonale zorganizowane, Ziobro - stał roztrzęsiony pod pomnikiem, jak jakiś dysydent z lat 80., który coś tam krzyczy, a za chwilę zgarnie go ZOMO. To było fatalne. Pokazał, że nie jest przygotowany na trudne sytuacje.


Nie nadaje się na partyjnego lidera?

- Udowodnił, że z jego przywództwem jest źle. Jarosław posłał go na deski. Z opresji może go wybawić jedynie Jacek Kurski. To łebski facet.

Gdzie był ten łebski facet w sobotę? Czuć rękę Kurskiego we wtorkowym wystąpieniu Ziobry i jego liście do prezesa PiS?

Kariera Zbyszka była błyskawiczna i pod wieloma względami przypadkowa. Może się podniesie, ale po tym nokaucie, jaki zafundował mu prezes PiS, będzie mu trudno Michał Kamiński
- Nie wiem, może zabrakło mu refleksu, ale potem długo myślał, jak przykryć ten kiepski występ i wreszcie wymyślił. To było dobre posunięcie.


Ziobro się podniesie?

Z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego to było złe posunięcie, ale ten jeden minus był wliczony w całą akcję. A widok rozhisteryzowanego Ziobry był jak w znanej reklamie - bezcenny Michał Kamiński
- Do polityki trzeba dojrzeć, problemy zaczynają się, kiedy dostanie się za wiele zbyt szybko. A kariera Zbyszka była błyskawiczna i pod wieloma względami przypadkowa, od razu został wiceministrem, potem ministrem. Teraz sam szefuje formacji i zorientował się, że nie jest łatwo. Może się podniesie, ale po tym nokaucie, jaki zafundował mu prezes PiS, będzie mu trudno.

Jednak prezes PiS zwracając się do niego po imieniu nadał rangę jego inicjatywie, uczynił go równorzędnym partnerem.

- Z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego to było złe posunięcie, ale ten jeden minus był wliczony w całą akcję. A widok rozhisteryzowanego Ziobry był jak w znanej reklamie - bezcenny.


A może Jarosław Kaczyński pożałował tego, że wyrzucił Ziobrę za burtę?

- To narracja Solidarnej Polski, która twierdzi, że wezwanie "Zbyszku, wracaj!" było przyznaniem się do winy. Ale to nie tak, Jarosław Kaczyński nie przygarnie Ziobry. Mogę się nawet o to założyć i postawić dolary przeciwko orzechom. Chyba, że przed wyborami do Parlamentu Europejskiego sytuacja PiS będzie bardzo zła, wtedy może się złamie.


O porozumieniu przed wyborami do PE mówi Roman Giertych.

Paradoks całej sytuacji polega na tym, że to o. Rydzyk wyrósł na prawdziwego lidera polskiej prawicy. Z daleka obserwował dwóch chłopców, którzy rywalizują o jego względy. Jarek dołożył Zbyszkowi, a on tylko patrzył i zacierał ręce Michał Kamiński
- Tak, cały weekend spierałem się o to z Romkiem. Trzeba dobrze znać temperamenty obu panów, by wiedzieć, że idą już odrębnymi drogami. Z drugiej strony, przez dwa lata może się wiele wydarzyć.

Widzieliśmy dwóch liderów stojących murem za TV Trwam, a gdzie w tym wszystkim był główny zainteresowany - o. Tadeusz Rydzyk?

- Paradoks całej sytuacji polega na tym, że to o. Rydzyk wyrósł na prawdziwego lidera polskiej prawicy. Nie było go z manifestantami, łączył się z nimi z USA za pomocą telemostu. Z daleka obserwował dwóch chłopców, którzy rywalizują o jego względy. Jarek dołożył Zbyszkowi, a on tylko patrzył i zacierał ręce.

Na czym powinien się teraz skupić Ziobro? Samodzielne inicjatywy na prawicy mają sens?

- Z punktu widzenia jego przywództwa, jedyną szansą Solidarnej Polski było sprowadzenie rywalizacji z PiS do tego, kto ma być przywódcą prawicy w przyszłości. Przy całym moim krytycyzmie do jego osoby, bo nie uważam go za dobrego człowieka, sądzę, że próba reformy PiS, a następnie stworzenia samodzielnej inicjatywy, to był dobry pomysł. Podjął zadanie, które chcieliśmy zrealizować wcześniej w ramach PJN.


Myśli pan, że wreszcie dojdzie do otwartego, wewnątrzpartyjnego dialogu w PiS?

- W dojrzałych demokracjach występują wewnątrzpartyjne tarcia, które wcale nie niszczą formacji. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się za oceanem. W Partii Republikańskiej dochodziło do tego, że w prawyborach kandydaci partii wyciągali przeciw sobie najrozmaitsze brudy. Potem jednak wszyscy się godzili. W Polsce jest inaczej. Jarosław Kaczyński tak bardzo boi się o swoje przywództwo, że nie jest w stanie przeprowadzić debaty w partii. Gdyby nasza prawica była normalna, byłoby w niej miejsce zarówno dla Gowina, jak i Kurskiego, Marcinkiewicza, Giertycha, Kluzik-Rostkowskiej, Ziobry i Macierewicza. Tacy ludzie odnajdują się w USA w jednym obozie politycznym. Bez swobody ekspresji nie ma mowy o normalności.


Chce pan powiedzieć, że został pan z PiS wyrzucony, bo był normalny?

- Jeśli mówię prezesowi, że trzeba coś zrobić, bo przegrywamy kolejny raz wybory, a on nazywa mnie zdrajcą, to znaczy, że coś jest nie tak. Emocje w PiS sięgnęły zenitu, a każda krytyka jest taktowana jako zdrada na polu bitwy.


Zdrada to słowo klucz?

- To istota taktyki Jarosława Kaczyńskiego. Chce doprowadzić do sytuacji, w której spór z PO nie będzie sporem politycznym, ale konfliktem przeniesionym w sferę moralności i elementarnego patriotyzmu. Jak ktoś uważa, że Polska to kondominium, rządzą nami zdrajcy, a wokół mamy ruskich czy niemieckich wrogów, to chyba, wszystko jest jasne.

Ale w swojej książce "Koniec PiS-u" opisuje pan również zasługi Jarosława Kaczyńskiego.

- Owszem, największą było trafne wskazanie patologii początków polskiej wolności. Za przenikliwość diagnozy nagrodzono go zwycięstwem - został premierem, a jego brat - prezydentem. Z drugiej strony, w jego języku, metodzie politycznej jest coś, co powoduje, że PiS natrafia na ścianę. Gdy spojrzymy na badania nt. wartości, które cenią Polacy, to okazuje się, że jesteśmy społeczeństwem centroprawicowo-konserwatywnym. Większość jest za normalnym programem PiS z 2005 roku z Radosławem Sikorskim, Stefanem Mellerem i Kazimierzem Marcinkiewiczem na czele. Gdyby można było jeszcze raz stworzyć taki rząd, większość społeczeństwa byłaby za PiS-em.


Radykalizm to ślepa uliczka?

- Zdecydowanie tak. Zawsze uważałem, że strategia obliczona na skrajną prawicę jest zła moralnie i politycznie, dlatego nie przyniesie rezultatu. Lepiej szlifować beton w ramach wielkiej prawicowej formacji, niż narzucić sobie narrację z totalnego skraju. Gdy zobaczyłem manifestację PiS zorganizowaną 13 grudnia, zdębiałem. Na pierwszym planie Jarosław Kaczyński, a w tle transparenty "Konzentration Lager Europa". Jak można porównywać UE do obozu zagłady? To haniebne.


Joanna Kluzik-Rostkowska uważa, że Jarosław Kaczyński jest szalony. Pan też?

- Nie twierdzę, że zwariował. To szaleństwo, w którym jest metoda. Zrozumiał, że nie jest mu potrzebna partia centroprawicowa.


Dlaczego?

- Bo posiadanie w swoich szeregach tak różnych postaci, jak ja, Paweł Poncyljusz czy Zbyszek Ziobro to gra na zbyt wielu fortepianach. Taka sytuacja rodzi problemy, Kaczyński obawiał się, że nie utrzyma w ryzach takich indywidualności i wkrótce zostanie postawiony problem przywództwa. Jemu od dawna już nie chodzi o zdobycie władzy w Polsce, ale jedynie o utrzymanie władzy nad partią, która jest jego swoistym funduszem emerytalnym.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 185 18.52%
nie 814 81.48%

Przeczytaj też

Jacek Kurski: Jarosław Kaczyński powinien modlić się za sukces Solidarnej Polski

dodane 2012-04-27 (08:59) 2 lata 7 miesięcy 21 dni 23 godziny i 58 minut temu

Adam Lipiński: Zbigniew Ziobro bez Jarosława Kaczyńskiego może być nikim

dodane 2012-04-27 (07:56) 2 lata 7 miesięcy 22 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

Prezes PiS napisze list z propozycją współpracy m.in. do SP

dodane 2012-04-26 (19:45) 2 lata 7 miesięcy 22 dni 13 godzin i 12 minut temu

SLD: niech PO podpisze wnioski o Trybunał dla Kaczyńskiego i Ziobry

dodane 2012-04-25 (13:40) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 19 godzin i 17 minut temu

Ryszard Kalisz: Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry, jest gotowy wniosek

dodane 2012-04-25 (09:12) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 23 godziny i 45 minut temu

Ryszard Kalisz: Kaczyński zrobił Ziobrę jak bobaska

dodane 2012-04-24 (11:57) 2 lata 7 miesięcy 24 dni 21 godzin i 1 minutę temu

Dlaczego Ziobro był zdenerwowany? "To się nazywa..."

dodane 2012-04-23 (20:04) 2 lata 7 miesięcy 25 dni 12 godzin i 53 minuty temu

Michał Kamiński: Jarosław Kaczyński nie wierzy w teorię o zamachu

aktualizacja 2012-04-23 (20:31) 2 lata 7 miesięcy 25 dni 12 godzin i 26 minut temu

Jarosław Kaczyński zapędził w kozi róg Zbigniewa Ziobrę

dodane 2012-04-23 (08:38) 2 lata 7 miesięcy 26 dni i 19 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1002)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

540
4
~fakt 2012-04-25 (11:16) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 21 godzin i 41 minut temu

Do czego to może doprowadzić WŚCIEKŁOŚĆ SKOŃCZONEGO POLITYKA - Nowa choroba umysłowa polskich polityków z "Syndromem Marcinkiewicza"

odpowiedz

258
8
~POLAK 2012-04-25 (16:05) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 16 godzin i 52 minuty temu

PO-PRZEBIERANI W STRACHU.

odpowiedz

122
4
~sisi 2012-04-25 (15:55) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 17 godzin i 2 minuty temu

Szanowny Panie Jarosławie Kaczyński. Z okazji imienin życzę Panu duuuuuużo zdrowia i sił aby móc znosić ataki mend i kanalii wszelkiej maści.

odpowiedz

94
9
~sztuczki karciane 2012-04-25 (11:23) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 21 godzin i 34 minuty temu

Jestem politologiem. Bezstronnym. Bezpartyjnym. Nie zrobicie mi wody z mozgu. Znam te wszystkie zagrywki i niuanse tzw. polityki i jej realia. Koles bije mnie po oczach swoim wyrachowaniem, monotonnym odklepywaniem mantry "PR, PR, PR..."........... Ja p....., ludzie! On ani slowa na temat najwazniejszej przyczyny, dla ktorej jeszcze tam skacze, sie nie zajaknal! Zre z naszych podatkow, zyje z naszych podatkow, zalatwia sobie "lukratywne" fuchy, byle sie nie utopic, byle u zlobu zostac...Ani slowa o naprawianiu, ulepszaniu, reprezentowaniu, budowaniu swojej i NASZEJ WSPOLNEJ ojczyzny! Manipulant! Manipulant! Naprawde potrzebujemy takich warcholow, wyrachowanych cwaniakow, karierowiczow??? My sami zalosnie wygladamy, pozwalajac takim potworom istniec w naszej kulturze, polityce i kieszeni. NIC O POLSCE, O JEJ POTRZEBACH! DARMOZJAD!

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

88
16
~i tyle 2012-04-25 (16:04) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 16 godzin i 53 minuty temu

Zagłosuję na PiS dlatego że już w nim nie będzie takich padalców jak Kamiński mam nadzieję.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

80
17
~raf 2012-04-25 (14:48) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 18 godzin i 9 minut temu

byle co byle by nie PO

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

64
8
~śmieszek 2012-04-25 (16:05) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 16 godzin i 52 minuty temu

Oj Kamiński, Kamiński. Ziobro przynajmniej jest jeszcze w grze i ma szansę jeśli nie będzie słuchał takich magików jak Kamiński czy Kurski! Wam się naprawde wydaje, podobnie jak otoczeniu Tuska, że można wiecznie manipulować ludźmi bo WIDOWNIA wszystko kupi! DO CZASU!!! Od miłości do NIENAWIŚCI jest tylko krok, to wie każdy w miarę kumaty.Ty człowieczku jesteś już niebytem, który próbuje jeszcze dać głos. Ziobro nie jest z mojej bajki ale w Nim widać chociaż jakiś autentyzm, stąd zapewne ta wpadka. U Ciebie nic. Zero. Odarty z naiwności CYNIZM I PRZYWIAZANIE DO MANIPULACJI. To nie Ziobro jest ZEREM jak onegdaj powiedział klasyk SLD. Pokumaj człowieku, masz nad czym.

odpowiedz

76
26
~bulit 2012-04-25 (16:01) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 16 godzin i 56 minut temu

Michał Kamiński to zwykła menda.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

63
18
~mamana 2012-04-25 (10:17) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 22 godziny i 40 minut temu

Panie Kamiński. Jest Pan dla mnie mało wiarygodny. Przeczytałam dzisiaj te same Pańskie słowa, które usłyszałam z Pańskich ust w poniedziałek w "Dzień dobry TVN"! Czuję się obrażona, myśli Pan, że ja i miliony Polaków jesteśmy kompletnymi matołami !? Te słowa usłyszałam w TVN: ..." W dojrzałych demokracjach występują wewnątrzpartyjne tarcia, które wcale nie niszczą formacji. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się za oceanem. W Partii Republikańskiej dochodziło do tego, że w prawyborach kandydaci partii wyciągali przeciw sobie najrozmaitsze brudy. Potem jednak wszyscy się godzili. W Polsce jest inaczej. Jarosław Kaczyński tak bardzo boi się o swoje przywództwo, że nie jest w stanie przeprowadzić debaty w partii. Gdyby nasza prawica była normalna, byłoby w niej miejsce zarówno dla Gowina, jak i Kurskiego, Marcinkiewicza, Giertycha, Kluzik-Rostkowskiej, Ziobry i Macierewicza. Tacy ludzie odnajdują się w USA w jednym obozie politycznym. Bez swobody ekspresji nie ma mowy o normalności."... "... Jeśli mówię prezesowi, że trzeba coś zrobić, bo przegrywamy kolejny raz wybory, a on nazywa mnie zdrajcą, to znaczy, że coś jest nie tak. Emocje w PiS sięgnęły zenitu, a każda krytyka jest taktowana jako zdrada na polu bitwy."... ŻENADA

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

48
7
~ 2012-04-25 (12:26) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 20 godzin i 31 minut temu

Bardzo dobrze, że ten Kamiński został wyrzucony z PiS na zbity zakłamany pysk, bo tylko swoja facjatą, zachowaniem szkodził tej partii. Siedzi w Brukseli i mędrkuje..... Obawiam się, że przy następnych wyborach trzeba będzie pożegnać się z posadką......

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

46
6
Wermachtbank 2012-04-24 (16:47) 2 lata 7 miesięcy 24 dni 16 godzin i 10 minut temu

michaś karierowicz

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

54
16
Rze 2012-04-25 (13:16) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 19 godzin i 41 minut temu

zdrajca i jeszcze sra we wlasne gniazdo, dzieki ktoremu cokolwiek osiagnal

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

45
8
~DANIEL 22 2012-04-25 (12:26) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 20 godzin i 31 minut temu

Kamiński to wielki PRZEGRANY teraz Platformniacy i TUSK wykorzystywują go do zwalczania J. Kaczyńskiego i PiS myśli że tym przypodoba się Tuskowi i załapie się do następnych wyborów do EUROPARLAMENTU z list PO Jego obłuda nie zna granic uważajcie na tego faceta, jak można tak oszukiwać swoich wyborców. Juz prawie dorównuje oszustwami do Tuska . CUDOTWURCY

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

45
11
~sofista 2012-04-25 (16:05) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 16 godzin i 52 minuty temu

Ten Kamiński to śmierdzące, sprzedajne polityczne zero. Zero skończone.

odpowiedz

45
13
~obywatel 2012-04-25 (16:05) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 16 godzin i 52 minuty temu

Michał Kamiński? ...kto to jest? ...nie znam tego obleśnego prosiaka.

odpowiedz

46
17
~gość 2012-04-25 (14:52) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 18 godzin i 5 minut temu

Kamiński to,że ty jesteś świnia to wie nie tylko Polska cała,ale to,że ty psioczysz na Kaczyńskich,którzy ciebie wynieśli na polityczne ołtarze,to nawet najgorsza szuja swojego gniazda nie kala,a ty co???? Twój tatusiek biologiczny nigdy ci nie daruje,że wyżywasz się na moherowych beretach...wiesz dlaczego?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

37
9
~set 2012-04-25 (16:53) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 16 godzin i 4 minuty temu

"Kolesiostwo kwitnie w najlepsze. Na naszych oczach padł mit, że Platforma to partia mająca świetnie przygotowane kadry. To typowa partia władzy, gdzie przynależność partyjna lub znajomość z kimś ważnym wystarczy do zdobycia intratnej posady. Jedyne podobieństwo do fachowców z rynku to wysokie pensje i premie jakie wielu z tych ÂťfachowcówÂŤ zagwarantowało sobie w umowach"

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

48
20
~AndrzejPL 2012-04-25 (11:08) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 21 godzin i 49 minut temu

Michał Kamiński już nie istnieje w polityce, chyba że jako ZDRAJCA typu Kluzik Rostowska trafi do PLATFORMY.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

48
20
~weems 2012-04-24 (23:21) 2 lata 7 miesięcy 24 dni 9 godzin i 36 minut temu

Popatrzcie jak ta świnia się stara, żeby go przyjęto do grona zdrajców i SB-ckich kapusi ! Ale się wykazuje świństwami! Po prostu nie do uwierzenia, że takie łajno było w PiS !!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

30
3
~sru-bica 2012-04-25 (16:21) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 16 godzin i 36 minut temu

Kamiński - powiedz nam, co się z tobą stało, że nagle stałeś się tak wylewny i opluwasz a także zdradzasz swoich niedawnych kompanów? Oni nie są z mojej bajki ale Ty, który jeszcze nie tak dawno publicznie dokonywałeś aktów walizeniarstwa wobec swojego ówczesnego prezesa, dzisiaj zdradzasz jego największe tajemnice. Co tobą kieruje? Czy sądzisz, że ci to pomoże w dalszej karierze? Śmiem wątpić. Czy facet, który rozstaje się z żoną lub partnerką musi iść do zaraz do mediów i opowiadać jak dużą albo jak kwaśną miała ona łechtaczkę? Przecież to obrzydliwe i pozbawione kompletnie klasy, Kamiński czy ty tego nie czujesz i nie widzisz? Czy twój brak manier wart jest tych 10.000 EUR, które wydajemy na twoje nicnierobienie?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 22 godziny i 33 minuty temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 22 godziny i 52 minuty temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 23 godziny i 2 minuty temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 20 godzin i 57 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 20 godzin i 27 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28601