Strona główna serwisu
Michał Fabisiak

Michał Fabisiak

"HejtStop" odpowiada na przeprosiny Kukiza. "Zawsze warto podziękować". Pudzianowski zachowa się jak Kukiz?

"HejtStop" odpowiada na przeprosiny Kukiza. "Zawsze warto podziękować". Pudzianowski zachowa się jak Kukiz?

• Paweł Kukiz przeprosił szefową akcji "HejtStop"
• Projekt Polska: cieszymy się, że druga strona ma jakąś refleksję
• Stowarzyszenie oczekuje przeprosin również od Mariusza Pudzianowskiego
• Projekt Polska: najlepszym finałem byłaby rozmowa między nami
Paweł Kukiz Paweł Kukiz ()
Paweł Kukiz opublikował przeprosiny dla Joanny Grabarczyk, koordynatorki akcji "HejtStop". Polityk napisał na jednym z portali społecznościowych, że jego intencją nie było urażenie uczuć kobiety. Dodał też, że zakładał, iż jej otwartość i tolerancja nie znają granic rasowych. "Jeśli się pomyliłem, przepraszam" - czytamy pod koniec wpisu.

























- Za przeprosiny zawsze warto podziękować. Cieszymy się, że druga strona, która popełniła błąd próbuje go naprawić i ma jakąś refleksję w tej sprawie - mówi Wirtualnej Polsce, w imieniu Joanny Grabarczyk, Wiktor Jędrzejewski ze Stowarzyszenia Projekt Polska, które jest organizatorem akcji "HejtStop". Jednocześnie podkreśla on, że nie można pozbyć się wrażenia, iż przeprosiny te nie są na poważnie. - Nie wiem, co oznacza zdanie "zakładałem, że jej tolerancja i otwartość nie znają granic prawnych". Wyczuwam w nim raczej żart i ironię niż poważne potraktowanie sprawy - tłumaczy rozmówca WP.

Przeprosiny Pawła Kukiza ukazały się po tym, jak w poniedziałek zamieścił wpis, w którym zaatakował Joannę Grabarczyk, pisząc: "Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy". Po kilku godzinach wpis został usunięty. Kukiz napisał we wtorek, że był zaskoczony tym, że jego wpis oburzył niektóre, jak to nazwał "nowoczesne środowiska".

Wpis Pawła Kukiza
Wpis Pawła Kukiza (fot. Facebook)















O Joannie Grabarczyk zrobiło się głośno, gdy złożyła zawiadomienie do prokuratury, dotyczące wpisu Mariusza Pudzianowskiego, który kierował groźby pod adresem uchodźców. W weekend znany sportowiec opublikował inny post, w którym słownie zaatakował aktywistkę. Pudzianowski określił ją w następujący sposób: "zakompleksiona, sfrustrowana kobieta szkodząca normalnym ludziom (...) za życiową misję obrała sobie donoszenie do prokuratury na tych, którzy nie myślą tak samo jak jej przełożeni". Do postu dołączona została grafika przedstawiającą Joannę Grabarczyk, która zatytułowana jest: "to ona zakablowała prokuraturze Pudziana, uważaj, bo doniesie też na Ciebie". W tle znajduje się logo "HejtStop" z podstawionymi słowami. Zapisane są w nim m.in. takie hasła jak: "kapuś systemu", "judeopolonia" czy "Żyd twoim panem".


Stowarzyszenie Projekt Polska oczekuje, że Pudzianowski postąpi tak samo jak Kukiz. - To idealny scenariusz. Wyobrażam sobie, że obaj panowie nie podpisaliby się pod falą hejtu, która przetoczyła się za ich sprawą w sieci - mówi Jędrzejewski. I dodaje, że jego stowarzyszenie rozumie oburzenie Pudzianowskiego dotyczące kradzieży, które dotykają jego firmy. - Potępiamy napady na jego transporty, jednak nie zgadzamy się na język, którego używa. Wierzymy, że także on po przemyśleniu, zrozumie naszą perspektywę i że skala nienawiści, którą wygenerował nie była jego celem. Najlepszym finałem tej sytuacji byłaby spokojna rozmowa między nami - wyjaśnia Jędrzejewski.

Co na to Pudzianowski? - Pan Mariusz na razie nie komentuje tej sprawy. Nie mogę powiedzieć nic więcej - mówi Wirtualnej Polsce menedżerka sportowca, Barbara Demczuk.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (383)
Nie zgadzam się z opinią
126
Zgadzam się z opinią
1763
80kiloprawdy 2016-02-09 (12:29) 2 godziny i 23 minut temu

Lansują się na p.Kukizie i p. Pudzianowskim. Po co komu takie organizacje?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 23

Nie zgadzam się z opinią
132
Zgadzam się z opinią
1242
~Jan 2016-02-09 (12:25) 2 godziny i 27 minut temu

Też bym w ten sposób przeprosiła.KUKIZ NIE DAJ SIĘ!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
117
Zgadzam się z opinią
1126
~jula 2016-02-09 (12:25) 2 godziny i 27 minut temu

Ten ''hejtstop'' stopuje tylko hejty pisowskie. Nadal brak wolności słowa.Jestem oburzona, ale bezradna.Kto płaci, ten ma hejt.Sprzedajna demokracja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
530
~byk 2016-02-09 (12:41) 2 godziny i 11 minut temu

likwidacja antypolskiego hejtstopu! won z konfidentami!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
507
~Howgh 2016-02-09 (13:03) 1 godzinę i 49 minut temu

Mariusz - nie przepraszaj. Od kiedy to obrona własnego mienia i straszenie złodziei i bandziorów to hejt ? Od kiedy ? Poprawność polityczna wywołała nieodwracalne zmiany w mózgach nieudaczników, którzy z "walki z heitem" zrobili sobie posadki i źródła dochodów. Nieudacznik życiowy pozostanie nieudacznikiem. Szkoda, że paniusia z HeitStop nie zawiadomiła policji, żeby chronili dobytek Mariusza. Takich ludzi jak ta paniusia trzeba eliminować z życia publicznego bo czynią więcej szkód niż pożytku uświadamiając Polakom, że ważniejsze jest pobłażanie bandziorom niż ochrona mienia uczciwych obywateli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
459
~Kaja 2016-02-09 (12:48) 2 godziny i 4 minuty temu

Hejt stop powinien zostać skazany za antypolskosc!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
417
~free 2016-02-09 (12:57) 1 godzinę i 55 minut temu

Chętnie bym się przyjrzał źródłom finansowania tych organizacji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
386
~stoleczpolski 2016-02-09 (13:01) 1 godzinę i 51 minut temu

STOP KOLONIZACJI EUROPY mieszkam w holandii i widząc co tu robią islamisci jestem przeciwny kolonizacji polski przybrało to juz rozmiar potopu islamskiego który nadzoruje unia europejska to TYM mieszkamy z tym problemem nie wy politycy wy mieszkacie na strzeżonych białych osiedlach wasze dzieci nie sa zaczepiane bądz dyskryminowane przez islamskie młodzieżówki a moją córke islamista chciał z nożem zaatakować bo go nie chciała pocałować nie dajcie się nabrać politykom stop islamizacji europy!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
327
~... 2016-02-09 (13:02) 1 godzinę i 50 minut temu

HejtStop ogranicza wolność słowa i działa na szkodę polskiej racji stanu. Nowoczesne NKWD i SS w jednym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
322
~kolo 2016-02-09 (13:01) 1 godzinę i 51 minut temu

organizacja hejtstop powinna zostać zdelegalizowana ,tworzy zagrożenie dla demokracji i społeczeństwa .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
286
~kiki 2016-02-09 (13:13) 1 godzinę i 39 minut temu

pudzian nie daj się... jestesmy z tobą... precz z lewakami za cudze pieniądze...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
287
~wolf 2016-02-09 (13:02) 1 godzinę i 50 minut temu

Te przeprosiny, to totalna kpina z tej baby. Anty polski hejt tego nie zrozumiał.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
259
~Klyns 2016-02-09 (13:02) 1 godzinę i 50 minut temu

Zgroza, gdzie podziała się wolność słowa...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
245
~atr 2016-02-09 (13:12) 1 godzinę i 40 minut temu

Jakiego języka należy używać w stosunku do agresorów aby nie urazić stowarzyszeń typu "HejtStop"?? Jak zawracać się do napastnika, który np. atakuje samotną kobietę?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
222
~Beton 2016-02-09 (12:58) 1 godzinę i 54 minut temu

Dodał też, że zakładał, iż jej otwartość i tolerancja nie znają granic rasowych. "Jeśli się pomyliłem, przepraszam". Przecież Kukiz się z niej nabija w tych przeprosinach. Oni tego nie widzą?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
199
~qwerty 2016-02-09 (13:10) 1 godzinę i 42 minut temu

Fundacja nie jest stroną w sprawie. Uchodźcy poczuli się zagrożeni? Znieważeni? Jesli tak niech oni podadzą Pudziana do prokuratury. Tej baby nikt do tego nie upoważnił.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
190
~jan 2016-02-09 (12:57) 1 godzinę i 55 minut temu

Gdzie "hejstop" w temacie antykaczyński karnawał - produkują się wyznawcy satyry antypolskiej bez ograniczeń. Żenująca organizacja sPOnsorowana. Zdaje się, że Kopacz ją w mediach otwierała jako sielsko-anielską, w imię "wolności i demokracji".Kpina!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
176
~Piotr 2016-02-09 (12:59) 1 godzinę i 53 minut temu

HejtStop, przeproście Budzianowskiego

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
171
~bury 2016-02-09 (13:05) 1 godzinę i 47 minut temu

Pudzianowski i Kukiz maja racje. Nie maja za co przepraszać.

odpowiedz