więcej

Prof. Krystyna Pawłowicz dla wp.pl: tragiczna śmierć Madzi jest efektem stylu życia feministek.

Logo dostawcy  wp.pl |  dodane 2012-08-12 (21:57) 2 lata 5 miesięcy 17 dni 7 godzin i 53 minuty temu
drukuj

Tragiczna śmierć Madzi jest efektem stylu życia, który propagują feministki, buntu przeciwko tradycyjnej hierarchii wartości, w której najważniejsza jest rodzina, brak egoizmu. One zamiast tego proponują filozofię totalnego luzactwa, lekceważenie innych. Najważniejsze są gry i zabawy, z jakimi mamy do czynienia u Wojewódzkiego. Wypychanie na siłę kobiet z ich naturalnych ról społecznych i biologicznych prowadzi do nieszczęścia. To jest prawdziwy antyfeminizm - mówi prof. Krystyna Pawłowicz w rozmowie z Wirtualną Polską.

Joanna Stanisławska: Mówią o pani "kobieta-pistolet", "karabin maszynowy PiS". Będzie pani tajną bronią PiS?

Prof. Krystyna Pawłowicz:
Potrafię mówić i przekonywać, a tylko takie osoby w polityce "zdobywają teren", uznaje się je za zwycięzców. Myślę, że te wszystkie ataki na mnie wynikają tak naprawdę z zazdrości, że nie działam na rzecz ich partii. Każdy by chciał mieć w swoich szeregach taki pistolet Prof. Krystyna Pawłowicz
Potrafię mówić i przekonywać, a tylko takie osoby w polityce "zdobywają teren", uznaje się je za zwycięzców. Myślę, że te wszystkie ataki na mnie wynikają tak naprawdę z zazdrości, że nie działam na rzecz ich partii. Każdy by chciał mieć w swoich szeregach taki pistolet. Ostatnio tak żartuję, bo dziennikarze tak mnie nazwali.


Dlaczego ataki? W polityce wyrazistość i umiejętność bronienia swoich racji to walor.

- Zgadzam się. I nawet pan Wenderlich docenił u mnie te cechy, choć stoczyłam z nim zażarty bój, po którym mam nadzieję już się docucił.

W sejmie jest pani dopiero od listopada, trudno o inną, tak błyskawiczną karierę.

- Nie jestem w sejmie dla kariery. Jestem profesorem nadzwyczajnym, byłam członkiem Trybunału Stanu, trzykrotnie pomyślnie przeszłam przesłuchania na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, moje ekspertyzy prawne spotykały się z uznaniem. A, że zostałam jakoś dostrzeżona to pewnie dlatego, że jestem może bardziej ekspresyjna. Tak samo prowadziłam zajęcia ze studentami, argumenty muszą się ścierać. Nie może być tak, że napijemy się kawki, podamy sobie rączki, każdy wygłosi swoje przemówienie i sobie pójdzie. Ważne tylko, żeby nikogo nie obrażać. Poza tym, w dyskusji ważne są argumenty, ale trochę emocji też się przydaje.


Przez prawie cztery dekady była pani oddana pracy akademickiej. Skąd więc ta polityka?

Podczas Obrad Okrągłego Stołu widziałam panów Kaczyńskich. Wydawali mi się zawsze bardzo sympatyczni, pamiętam kiedyś wpadliśmy na siebie w drzwiach, obaj uśmiechnęli się do mnie i wydało mi się to bardzo zabawne Prof. Krystyna Pawłowicz
- Zmuszona zostałam do odejścia z Uniwersytetu Warszawskiego, bo przez ostatnich parę lat pozostawałam w sporze z panią Hanną Gronkiewicz-Waltz, która jest kierownikiem Zakładu Administracyjnego Prawa Gospodarczego i Bankowego na Wydziale Prawa i Administracji UW, w którym pracowałam. Sytuacja, w jakiej postawiła mnie ostatnio pani Waltz była dla mnie już nie do zaakceptowania, m.in. systematycznie ograniczała mój kontakt ze studentami. Dlatego odeszłam z UW i przyjęłam propozycję prowadzenia Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


KIedy poczuła pani polityczną smykałkę?

- W 1981 r. porwała mnie "Solidarność". Brałam udział w obradach Okrągłego Stołu, gdzie współprzygotowałam projekt nowej ustawy o zgromadzeniach, którą uchwalono w 1990 r.


To wtedy poznała pani Jarosława Kaczyńskiego?

- Poznałam pana prezesa dużo później. Podczas Obrad Okrągłego Stołu widziałam panów Kaczyńskich. Wydawali mi się zawsze bardzo sympatyczni, pamiętam kiedyś wpadliśmy na siebie w drzwiach, obaj uśmiechnęli się do mnie i wydało mi się to bardzo zabawne.

Sympatia musiała być odwzajemniona, bo kiedy przed ostatnimi wyborami zabiegała pani o start w wyborach z list PiS, prezes znalazł dla pani jedynkę w Siedlcach.

- Tak napisał "Newsweek" i minął się z prawdą. Propozycja wyszła od pana prezesa. Znajomi powiedzieli mi, żeby się nie zastanawiać, bo z moim usposobieniem w sejmie się odnajdę.


Lokalni działacze pewnie niezbyt ciepło witali "spadochroniarza".

- Taka była decyzja polityczna prezesa. Myślę, że w okręgu już mnie zaakceptowano.

Pani główny konkurent w regionie Czesław Mroczek (PO) twierdzi, że nie jest pani zainteresowana pracą w okręgu.

Muszę reagować, kiedy niektórzy posłowie naruszają prawnicze abecadło, nie mając żadnych argumentów i brakuje im wiedzy. Nie wynoszę się, ale siłą rzeczy lepiej od niektórych znam się na prawie Prof. Krystyna Pawłowicz
- To pan Mroczek jest z mojego okręgu? Nie widzę go na spotkaniach z mieszkańcami, przy odsłanianiu tablic smoleńskich. Widać mamy inne środowisko, chodzimy innymi drogami.


Zdaniem Marka Suskiego dobrze się pani rozumie z prezesem PiS. Jest pani jego ulubienicą?

- To miło, że pan poseł Suski tak to ocenia.

Poseł Artur Dunin (PO), z którym zasiada pani w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej zarzuca, że jest pani napastliwą osobą, nie przyjmującą żadnych argumentów od przeciwników; ma wytyczony kurs i kurczowo się go trzyma. Co pani na to?

- Muszę reagować, kiedy niektórzy posłowie, w tym pan Dunin, naruszają prawnicze abecadło, nie mając żadnych argumentów i brakuje im wiedzy. Nie wynoszę się, ale siłą rzeczy lepiej od niektórych znam się na prawie. W końcu sejm to fabryka ustaw, a nie kółko towarzyskie.


Czy to prawda, że zdarzyło się pani po głosowaniu obrazić i wyjść z sali?

Mam usposobienie polemiczne, ale z drugiej strony w parlamencie nie siedzą same delikatne anioły i mimozy. Sytuacja opozycji, zwłaszcza w tym sejmie nie odpowiada standardom europejskich parlamentów Prof. Krystyna Pawłowicz
- Owszem, ale sprowokował mnie do tego właśnie pan Dunin, który jest dość nawiedzony, to taki Lepper Platformy. Podczas jednego z posiedzeń komisji zamiast odpowiedzieć na moje merytoryczne uwagi, uciął dyskusję i zażądał głosowania, którego wynik był z góry przesądzony ze względu na sejmową arytmetykę. Nie było powodu, bym dłużej na sali pozostawała. Dlatego wstałam i wyszłam.

Pani Agnieszka Pomaska (PO) zarzuca pani z kolei, że ma pani tendencję do traktowania innych posłów jak studentów i rugania ich. Do niej podobno zdarzyło się pani zwrócić: - Nie odzywaj się, dziecko. Twierdzi też, że krzyczała pani na wiceszefa komisji ds. UE Andrzeja Gałażewskiego.

- Mam usposobienie polemiczne, ale z drugiej strony w parlamencie nie siedzą same delikatne anioły i mimozy. Sytuacja opozycji, zwłaszcza w tym sejmie nie odpowiada standardom europejskich parlamentów. Opozycja jest całkiem lekceważona i bardzo ograniczana. Czasem trzeba się jakoś bronić.

Na wrzesień PiS szykuje fajerwerki. Zaatakuje nowymi inicjatywami społecznymi i gospodarczymi. Pani wraz z prof. Józefą Hrynkiewicz będzie grała pierwsze skrzypce?

- Po wakacjach PiS zaprezentuje Polakom swą wizję państwa. Pokażemy, co i jak trzeba naprawić, co koalicja rządowa psuła i psuje. Będziemy się starali dotrzeć bezpośrednio do wyborców. Też wezmę udział w tej kampanii, pokazując naruszenia przez władzę praw i wolności obywatelskich i destrukcję państwa.

O tym, że jest pani świetnym ekspertem w obszarze wolności gospodarczej jest przekonana prof. Jadwiga Staniszkis. To pani schlebia? Panie się znają?

Po wakacjach PiS zaprezentuje Polakom swą wizję państwa. Pokażemy, co i jak trzeba naprawić, co koalicja rządowa psuła i psuje. Też wezmę udział w tej kampanii, pokazując naruszenia przez władzę praw i wolności obywatelskich i destrukcję państwa Prof. Krystyna Pawłowicz
- Nie, ale bardzo cenię jej publicystykę i medialne wypowiedzi, a przede wszystkim naukowe osiągnięcia. Posiada umiejętność głębokiej analizy, jednocześnie bardzo podoba mi się jej spokój i klasa, które zachowuje podczas dyskusji, może dlatego, że sama jestem bardziej żywiołowa. Nigdy nie daje się zbić z tropu.

Pani profesor w ostatnim felietonie dla Wirtualnej Polsce mocno punktuje PiS. Zarzuca partii milczenie, w sytuacji, gdy powinna wykazać się refleksem, mobilizacją i intelektualną czujnością. Przecież tyle się dzieje: najpierw afera taśmowa PSL, potem sprawa Amber Gold, a opozycja pojechała na urlop.

- Łatwo tak mówić, jak się jest na zewnątrz. Trwają wakacje i różne duże imprezy sportowe: najpierw mistrzostwa Europy, teraz olimpiada, media bardzo dokładnie przykrywają nasze inicjatywy. Co z tego, że przedstawimy różne pomysły, jak na końcu i tak zrobią news z tego, że prezes ma rozwiązane sznurowadło.

Prof. Staniszkis ubolewa też, że w mediach w imieniu PiS-u wszędzie wypowiada się europoseł Czarnecki "ze swoimi, już męczącymi, banałami".

- Pani profesor ma prawo do swej oceny. Ja się z tą opinią nie zgadzam.

Jej zdaniem nie widać fachowców PiS, a pomysły "nie są zintegrowane w nową, całościową, alternatywną formułę. To wciąż tylko korekta obecnej katastrofy".

- Nie mam takiego wrażenia. Przecież przy okazji ustawy emerytalnej wypowiadali się prof. Józefa Hrynkiewicz, prof. Jerzy Żyżyński, poseł Przemysław Wipler, minister Fotyga i Witold Waszczykowski, Piotr Naimski. Nasza ciężka sejmowa praca niestety nie przebija się w mediach, które nie są zainteresowane w jej przedstawieniu.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 736 66.25%
nie 375 33.75%

Przeczytaj też

Tomasz Terlikowski: Michał Tusk jako dziennikarz jest skończony

dodane 2012-08-14 (08:34) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 21 godzin i 16 minut temu

Wywiad z ojcem Tadeuszem Rydzykiem

dodane 2012-08-14 (03:00) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 2 godziny i 50 minut temu

Biskupi wysłali jasny sygnał do PiS: macie skończyć ze Smoleńskiem

dodane 2012-08-11 (18:40) 2 lata 5 miesięcy 18 dni 11 godzin i 10 minut temu

Pałac Prezydencki "zaszokowany" słowami posłanki PiS

dodane 2012-08-09 (21:20) 2 lata 5 miesięcy 20 dni 8 godzin i 30 minut temu

Prof. Krystyna Pawłowicz: jak będzie trzeba, oddam PiS serce

dodane 2012-08-06 (07:18) 2 lata 5 miesięcy 23 dni 22 godziny i 32 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (2051)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

193
31
~baba 2012-08-13 (13:56) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 15 godzin i 54 minuty temu

Pani Krysia zamiast smażyć placki ziemniaczane i zajmować się "wartościami" w swojej rodzinie - bryluje po mediach i próbuje wmawiać innym kobietom, że powinny siedzieć w domu i słuchać męża i plebana. Tej kobiecie wyraźnie się coś pomieszało !

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

198
37
~Polak 2012-08-13 (10:47) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 19 godzin i 3 minuty temu

Pani profesor trafia zawsze w 10 zgrabnie i w granicach prawa i to jest ich zgryzota. Tak trzymać p.profesor.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

183
37
~Irlandczyk 2012-08-13 (16:13) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 13 godzin i 37 minut temu

Tylko JAREK KACZYNSKI i PiS moga uratowac Polske i honor Polakow !

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

160
15
~logos 2012-08-13 (13:06) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 16 godzin i 44 minuty temu

Stara panna - bez dzieci i faceta. Takie są najgorsze. W podstawówce uczyła mnie taka j.polskiego, straszne babsko. Najbardziej dokuczała ładnym dziewczynom, które miały powodzenie u chłopaków. Stare panny, to dewiantki i powinno się je izolować od społeczeństwa.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

132
6
~zniesmaczony 2012-08-13 (15:49) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 14 godzin i 1 minutę temu

o rany, co za koszmarne babsko, podobno kobiety są albo piękne, albo mądre, ale ta to się wyjątkowo panu Bozi w żadną stronę nie udała.

odpowiedz

119
3
~prawda 2012-08-13 (15:48) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 14 godzin i 2 minuty temu

pani profesor rodziny nie ma, na uczelni wykłada, kase zarabia... wyszła z roli kobiety i się mądrzy? Morda w kubeł Pawłowicz i do garów, otwórz nogi przed mężem, na dziecko czas!!!

odpowiedz

124
8
~y48 2012-08-13 (08:42) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 21 godzin i 8 minut temu

A ja się nie czuję znieważona ,

odpowiedz

140
26
vigSS 2012-08-13 (10:55) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 18 godzin i 55 minut temu

Brawo Pani Profesor! Tak dalej trzymać! Pozdrawiam!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

114
11
~Fang 2012-08-13 (15:27) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 14 godzin i 23 minuty temu

Czy w tym kraju tytuł profesora jest dożywotni?Należałoby się nad tym zastanowić po wypowiedziach tej kobiety.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

123
22
~kursk 2012-08-13 (14:57) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 14 godzin i 53 minuty temu

skoro dla Ciebie najważniejsza jest rodzina to dlaczego jej nie masz ????????????????,postępowanie twoje kłóci się z teorią głoszoną przez ciebie !!!!!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

121
24
~wer 2012-08-13 (11:18) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 18 godzin i 32 minuty temu

To przecież prezydent Komorowski sam i to publicznie, po wielokroć ośmiesza urząd PRP. Czy powtórzenie tego, co cała Polska widziała w jego wykonaniu wymaga przeprosin ? Tak, ale przez Komorowskiego ! Gafy, byki ortograficzne na poziomie II klasy SP, brak ogłady i savoir-vivre w podejmowaniu głów innych państw, plecenie trzy po trzy bez sensu o bigosie i wierności żony Obamy to tylko przykłady jego osobistych - publicznych, żałosnych "wystąpień". Zabrońcie zgromadzeń i manifestacji, wprowadźcie godzinę milicyjną... Zamknijcie POwcy wespół z Komorowskim; Pawłowską, jak Antykomora i wielu innych. Zamknijcie prewencyjnie jeszcze parę milionów Polaków - najlepiej z ich rodzinami, bo przecież "ręka podniesiona na władzę musi zostać odcięta" Wzorujcie się na waszych wielkich mentorach z czasów za którymi tak bardzo tęsknicie.

odpowiedz

100
5
~Iza 2012-08-13 (16:00) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 13 godzin i 50 minut temu

Re: Hanna Zwracam się do zakompleksionej, nienawistnej i kupionej przez skrajnie prawicową propagandę fanatyczki- komentatorki. Wbrew temu, co ci się w głowie roi, nie jesteś w żadnej większości a jedynie mniejszości, która niestety potrafi normalnym obywatelom oraz obywatelkom tego kraju, popsuć pogodny dzień i wysiłki w dążeniu do lepszego jutra. Jak wiadomo, kret jest jeden a potrafi zryć cały ogród, podobnie jest z wami. Przyzwyczaiłaś się Hanno słuchać, jak twój bożek radio - ustawione na jedną stację, oraz bożki -redaktorzy GP i politycy wiadomych frakcji, codziennie cię głaszczą wmawiając Ci, jaka jesteś piękna i wspaniała w swoich poglądach, oraz jakże oryginalna (niczym podróbki z Chin) Zdarłaś sobie sama maskę, to paskudną hipokryzją, jaka wyszła w twojej wypowiedzi jak bród spod zadartej koszuli. Chamstwo jest Twoją domeną, jaki i owej pani profesor, która w swojej kobiecej roli zupełnie się nie mieści, bo statusem przeczy własnym założeniom, zatem z jej życia i postępowania bije paskudna hipokryzja będąca waszym znakiem rozpoznawczym. Wątpię czy się zmienisz, wątpię byś- zamiast Tv Trwam, RM, GP i słów ukochanych politycznych guru- zaczęła używać głowy. Zobaczyłaś opinie daleko odbiegającą od faktów i zdrowego rozsądku, opinię jakże bliską tym wygłaszanym w twoich mediach- które mózg ci zastępują. Gdybyś odważyła się chociaż raz zweryfikować rzeczywistość i powalczyć z kompleksami, może byłabyś normalnym człowiekiem a nie zawistną fanatyczką.

odpowiedz

97
3
~jaga 2012-08-13 (15:56) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 13 godzin i 54 minuty temu

I wychodzi na to że wszystkie Polki są winne Śmierci Madziuni. JEJ MATKA- NIE!

odpowiedz

94
9
~abc 2012-08-13 (15:34) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 14 godzin i 16 minut temu

Tytuł profesora dostała za głupotę?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

76
3
~prawdemowiac 2012-08-13 (15:30) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 14 godzin i 20 minut temu

Ta baba odwróciła piramidę - winny jest styl życia propagowany przez KOŚCIÓŁ KATOLICKI, i chore społeczeństwo, które wymusza na kobiecie posiadanie dziecka wbrew jej woli / możliwościom. Matka Madzi to przecież gorliwa KATOLICZKA z OAZY!!!

odpowiedz

84
13
~zasmucony 2012-08-13 (15:59) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 13 godzin i 51 minut temu

Samotna, bez męża lub konkubina, na wibrator lub kobitkę wiara nie pozwala więc się w głowie buzuje. Kot grzywki nie poczochra i hormonów nie oszuka, LUDZIE DAĆ JEJ CHŁOPA bo niedługo tylko kaftan bezpieczeństwa załatwi sprawę.

odpowiedz

77
6
~Ańka 2012-08-13 (15:59) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 13 godzin i 51 minut temu

Pewnie jakaś feministka dała jej kosza i stąd ta niechęć.

odpowiedz

71
0
~pendrio 2012-08-13 (15:56) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 13 godzin i 54 minuty temu

Wymiar sprawiedliwości NIESTETY w dużej mierze składa się z takich IDEALNYCH katoliczek to współczuję wszystkim skazańcom bo wiem że Trybunał Stanu tak jak SN NSA itp to jest szczyt kariery wcześniej są sądy powszechne jeśli tacy ludzie z wypranymi mózgami jak Pawłowicz dr. hab i to nie wiem po jakiej znajomości bo prof to kompromitacja , orzekają to później ludziom odwala i mordują swoje dzieci dygresja adekwatna do feminizmu

odpowiedz

117
46
~Henryk 2012-08-13 (08:56) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 20 godzin i 54 minuty temu

i tak za słabo powiedziała. To jest pusty człowiek i nie mój prezydent.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

102
32
~wilczarz 2012-08-13 (20:06) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 9 godzin i 44 minuty temu

Domagam się podatku wyznaniowego,niech każdy wierzący płaci na swój kościół!!!W cywilizowanych krajach ,każdy płaci na kościół ze swojego zarobku.Teraz pytam,ilu będzie zadeklarowanych katolików w Polsce???Teraz okradacie budżet!!1

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tomasz Siemoniak: coraz mniej perspektyw na pokojowe rozwiązanie na Ukrainie
dodane 2015-01-29 (12:30) 17 godzin i 20 minut temu

materiał wideo

Aleksander Łukaszenka: nie jestem zadowolony z pracy części polskich księży
dodane 2015-01-29 (12:50) 17 godzin i 1 minutę temu

Szef MSZ Rosji: Ukraina musi być neutralna, żeby uniknąć dalszego podziału
dodane 2015-01-28 (12:00) 1 dzień 17 godzin i 50 minut temu

Wirus ebola uległ znacznej mutacji, nie wiadomo jeszcze, jak groźnej
dodane 2015-01-29 (12:24) 17 godzin i 26 minut temu

Strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
dodane 2015-01-28 (11:22) 1 dzień 18 godzin i 28 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 2061