więcej

Bartłomiej Bonk: ludzie ze szpitala nie mają odwagi spojrzeć nam w oczy .

Dzień Dobry TVN/x-news |  dodane 2012-12-05 (15:01) 2 lata 13 dni 17 godzin i 16 minut temu
drukuj

Bartłomiej Bonk, brązowy medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów, opowiedział przed kamerami "Dzień Dobry TVN" o sytuacji swojej nowo narodzonej córki Julii, która w wyniku błędnej decyzji lekarzy w trakcie porodu, przyszła na świat z niedotlenieniem mózgu. Sportowiec wyraził przekonanie, że jego córka mimo wszystko będzie zdrowa i już niedługo dołączy do rodziny. Bonk skrytykował też pracowników szpitala i dodał, że nie tylko podjęli niewłaściwą decyzję podczas porodu, ale także nie mieli odwagi przyznać się do błędu.








Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 124 93.23%
nie 9 6.77%

Przeczytaj też

Córka olimpijczyka Bartłomieja Bonka walczy o życie. Lekarze odbierający poród popełnili błędy

aktualizacja 2012-11-28 (19:13) 2 lata 20 dni 13 godzin i 4 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (279)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

142
8
diopo 2012-12-05 (15:44) 2 lata 13 dni 16 godzin i 33 minuty temu

Czas na ubezpieczenia lekarzy i co roczne punktowanie. Dwa obowiązkowe egzaminy sprawdzajcie rocznie plus punktacja za każdy zabieg czy decyzję. Skoro chcecie dużo zarabiać to wymagany jest profesjonalizm. Kurs empatii raz w roku też się przyda.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

115
56
~doctor 2012-12-05 (16:47) 2 lata 13 dni 15 godzin i 30 minut temu

tak się kończy ginekologia po katolicku - na siłę drogami natury, zamiast na porę cięcie. W wielu katolickich oddziałach ginekologii w Polsce modne sąkleszcze wysokie i niskie oraz zamartwica. Dopóki decyduje religia, to takie wpadki będą. Trzeba odgonić oszołomów religijnych od medycyny.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

53
3
~PL 2012-12-06 (09:07) 2 lata 12 dni 23 godziny i 10 minut temu

PANIE BARTŁOMIEJU! NIE DARUJ TYM KONOWAŁOM! ŻĄDAJ ODSZKODOWANIA, RENTY I ZAKAZU PRACY W SŁUŻBIE ZDROWIA !!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

47
0
~Sek 2012-12-05 (18:28) 2 lata 13 dni 13 godzin i 49 minut temu

Ja pamietam jako dziecko, jak u nas cielily sie krowy. Mama co dwie godziny zagladala do obory, nawet w nocy! I nie wazne czy to byla pierwsza czy trzecia w nocy jak zaczynala sie akcja, szybko bieglo sie po takiego dziadka, ktory potrafil zakladac sznurki i przekrecic ciele w razie potrzeby! Pamietam, ze kiedys czterech gosci wyciagalo ciele i w koncu dali rade! A po co? Zeby krowa sie nie zameczyla i zeby cielak przezyl! A lekarze pozwalaja sobie na takie eksperymenty na kobietach...? Nie rozumiem czemu krowie chce oszczedzic sie cierpienia i zakonczyc akcje porodowa jak najszybciej a dla kobiet nie ma tych samych wzgledow bo komus sie ubzduralo, ze to lepiej DLA KOGO? Ze kobieta cierpi a dziecko urodzi sie uposledzone! Nie ma szacunku dla rodzacych w polsce.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

37
8
~babcia 2012-12-05 (15:53) 2 lata 13 dni 16 godzin i 24 minuty temu

Należy wybrać sobie położnika,który pracuje w określonym szpitalu,i ktory nie tylko poprowadzi ciążę,ale również odbierze poród.Czyli-należy chodzić na wizyty prywatne i być na 100% pewnym,że w określonym dniu ten właśnie lekarz będzie odbierał poród.Bo to on ma wszystkie informacje o ciężarnej i z góry wie,że to będzie cesarka.Sytuacja opisana wyżej jest typowa:lekarze nie pozwolą sobie niczego sugerować,bo uważają,że są panami i władcami,nawet w publicznym szpitalu.Chora ambicja jakiegoś pajaca skończyła się tragicznie. Należy mu życzyć,aby i jego to kiedyś spotkało.Nic już jednak nie naprawi nieszczęścia,które spotkało młodych ludzi. Nie powinni byli ufać lekarzom.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
2
~RUBIO90 2012-12-05 (18:47) 2 lata 13 dni 13 godzin i 30 minut temu

JA EMIGRANT MIESZKAJACY W HISZPANII WZYWAM WSZYSTKICH POLAKOW MIESZKAJACYCH NA OBCZYZNIE ABY POD ZADNYMI WZGLEDAMI NIE WRACALI DO POLSKI PONIEWAZ NIE MA DO CZEGO .JAK BYLO TAK JEST I JESZCZE GORZEJ BEDZIE !!!.Z WIELKIM SZACUNKIEM POZDRAWIAM BIEDNYCH RODAKOW W POLSCE.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

27
0
~tex 2012-12-05 (16:56) 2 lata 13 dni 15 godzin i 21 minut temu

Przypuszczam że pan Bonk nie dał w łapę i oni prawdę mówiąc ich olali.Konowały są najbardziej pazerni kasę.Wiem co piszę..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
0
~dominika 2012-12-05 (16:42) 2 lata 13 dni 15 godzin i 35 minut temu

ciekawe ile juz takich sytuacji bylo wczesniej,ale z powodu braku wystarczajacej popularnosci rodzicow sprawy nie ujzaly swiatla dziennego...nie mowiac juz od odszkodowaniach ktore za granica kraju siegaja nawet 100 000 euro(Euro!) za tak ewidentny blad!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

27
1
~j24 2012-12-05 (16:00) 2 lata 13 dni 16 godzin i 17 minut temu

Bartek 3maj się. Nie ma nic ważniejszego niż rodzina!

odpowiedz

23
0
~mk 2012-12-11 (09:00) 2 lata 7 dni 23 godziny i 17 minut temu

Bartku, Twoja córeczka będzie zdrowa!!!dzieci są bardzo silne,potrafią wiele przezwyciężyć,musisz w to wierzyć a zobaczysz że będzie dobrze:)))

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

23
0
~pol 2012-12-05 (19:37) 2 lata 13 dni 12 godzin i 40 minut temu

Tacy lekarze ,którzy powołują się na procedury czyli normalnie rzecz ujmując na szmal powinni zostać pozbawieni prawa wykonywania zawodu dożywotni.W gruncie rzeczy to nie są lekarze,człowiek,choroba,czy poród to nie procedura ani przepis.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

32
10
~darek65 2012-12-05 (16:58) 2 lata 13 dni 15 godzin i 19 minut temu

NIE PISZCIE TAKICH BLEBLOTÓW O ŻYCIE WALCZĄ TEŻ DZIESIĄTKI DZIECI NIE OLIMPIJCZYKÓW ,PRZECIEŻ

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

20
0
~ANET 2012-12-11 (22:24) 2 lata 7 dni 9 godzin i 53 minuty temu

PANIE BONKU!!! JA RODZIŁAM W TYM SAMYM SZPITALU CO PANA ŻONA,URODZIŁAM SYNA Z NIEDOTLENIENIEM I WYLEWEM II STOPNIA,ZERO REAKCJI A O CESARCE MOGŁAM TYLKO POMARZYĆ,W TYM SZPITALU TO PRAWIE WSZYSTKIE DZIECI Z NIEDOTLENIENIEM!!!!!!!!!!! MÓJ SYNEK MA OBECNIE 4 LATKA I JEST OKAZEM ZDROWIA,PO TYM WSZYSTKIM CO PRZESZEDŁ!!!!!!!! TRZYMAM KCIUKI ZA CÓRECZKE,BEDZIE WSZYSTKO DOBRZE!!!!!! DUZO ZDRÓWKA DLA DZIEWCZYNEK!!!!

odpowiedz

24
4
~mamuska 2012-12-05 (16:38) 2 lata 13 dni 15 godzin i 39 minut temu

Dz, zaniedbaniu lekarzy mam chorego brata, koleżanka ma chore dziecko, 2ga koleżanka dostała dziecko do domu z sepsą , prawie zmarło, przy mnie rodzącej na sali porodowej robili za parawanem ,,czyszczenie,, po utraconej ciaży dziewczynie, nie wiem jakim cudem mi sie udało urodzić zdrowe dziecko chociaż prawie mnie porozrywało do tego stopnia , że kalectwo mi groziło, teraz jestem w ciąży i boje się tego dnia co powinien być ,,niesamowitym, niezapomnianym momentem ,, bo nie wiem czy wróce żywa z dzieckiem :( a też mam wskazania do cesarki - strach tylko czuje :(

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

19
0
~phi 2012-12-11 (22:11) 2 lata 7 dni 10 godzin i 6 minut temu

Pozno zdecydowalam sie na dziecko ale pragnienie psiadania dziecka zwyciezylo strach. Strach nie opuszczal mimo radosci z powodu ciazy. Przygotowywalam sie na przyjscie corki i myslalam jak i zrobic zeby bylo dla nas obu bezpiecznie. W ostatniej chwili bo 3 miesiace przed terminem porodu zmienilam lekarza prowadzacego. Byly to prywatne wizyty co miesiac a pozniej co dwa tygodnie. Opowiedzialam o swoim strachu o zycie i zdrowie dziecka jak tez o strachu przed bolem. Mialam na tym punkcie fobie..za sprawa wsluchiwania sie przez cale zycie w opowiadania o bolesnych i strasznych porodach...do tego stopnia ze ociagalam sie z posiadaniem potomka. Czas ktory uplywal zmienil moje podejscie. Musialam. Postanowilam zapozyczyc sie na te prywatne wizyty..oddalam za becikowe. Ale mialam CC na zyczenie. Gdy sie obudzilam z narkozy przyniesli mi moje zdrowe wyczekiwane dziecko. I uczucie troche..ze mi z nieba spadlo. Zero bolu...tylko radosc.Gdybym miala podjac druga decyzje bylaby taka sama. CC to komfort. Mozecie mnie oceniac ze nie jestem prawdziwa kobieta itd...mam to gdzies. Taki komfort powinien nalezec sie kazdej ktora go potrzebuje..ze wzgledu na wiek,na wygode,na zdrowie i inne przypadki. Powinnysmy miec wybor w tym WIEKU.Jestem wdzieczna losowi za trafilam na ludzkiego lekarza...dlugi tez splacilam. Jestem szczesliwa matka.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
1
~Noe 2012-12-07 (11:43) 2 lata 11 dni 20 godzin i 34 minuty temu

Mówcie co chcecie, ale to jest wina lekarza prowadzącego. Cieć nie lekarz.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

21
2
~Adam 2012-12-05 (17:23) 2 lata 13 dni 14 godzin i 54 minuty temu

Pan Bartek za dużo jeździ po Europie i pewnie nie wiedział, że w Polsce zalecenie od ginekologa, że ciąża powinna zostać rozwiązana poprzez cesarskie cięcie, nie ma żadnej mocy. Liczy się tylko kasa, podobnie jak ze skierowaniami na badania, do specjalistów, na zabiegi. Czy ktokolwiek słyszał, żeby człowiek majętny czekał na leczenie w państwowym szpitalu? Od razu z gabinetu prywatnego na początek listy w szpitalu. Tak było, jest i będzie, rzadzi kasa

odpowiedz

17
0
~Krzysztof 2012-12-05 (16:49) 2 lata 13 dni 15 godzin i 28 minut temu

Nie dziwie się :spotkało mnie to samo ale bez powikłań i w dodatku z tym samym lekarzem dwukrotnie w Nysie-lek. LESISZ......1986 rodzi moja żona córkę /druga w nocy on na dyżurze /odchodzą jej wody płodowe -bada i każe iść na sale-dezyzje podejmuje obecny dyrektor szpitala i robi cesarskie cięcie...jest córka . Dwa lata rodzi moja córka i ten sam lekarz "LESISZ" jest na dyżurze -córka od 23.00 do 15.00skacze na piłce ....w wyniku mojej interwencji u Dyr. szpitala rodzi poprzez cesarskie cięcie: co by było gdyby było porażenie -tego nie widać zaraz po urodzeniu.Kto ponosi winę.....Lekarze pomagajcie pacjentkom i nie wysługujcie sie do końca położnymi.. przecież nie macie jeszcze kas fiskalnych........... nie macie biedy......pomyślcie o tym....

odpowiedz

21
4
~do weterynarza 2012-12-05 (16:47) 2 lata 13 dni 15 godzin i 30 minut temu

To nie lekarz tylko nieudacznik.nalezy sie wielomilionowe odszkodowanie i ewentualna dozywotnia renta jak dziecko wyzyje.To skandal.

odpowiedz

16
0
~IZA 2012-12-11 (18:55) 2 lata 7 dni 13 godzin i 22 minuty temu

moja córka przyszła na świat z niedotlenieniem, bo konowały nie powstrzymali porodu, nie cięli, mimo dwukrotnego owinięcia pępowiną...4pkt apgar, ale doświadczyliśmy CUDU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROSZĘ WIERZYC W CUDA!!!!!JEST ZDROWĄ CZTEROLATKĄ, WULKANEM INTELEKTU I SPRAWNOŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I TEGO PAŃSTWU ŻYCZYMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 21 godzin i 53 minuty temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 22 godziny i 12 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 22 godziny i 22 minuty temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 20 godzin i 17 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 19 godzin i 47 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28561