Strona główna serwisu
Szpital w Padwie we Włoszech zagrożony paraliżem z powodu ciąż pielęgniarek

Szpital w Padwie we Włoszech zagrożony paraliżem z powodu ciąż pielęgniarek

• Szpital we Włoszech zagrożony paraliżem z powodu ciąż personelu
• W ciążę zaszło 130 pracujących tam pielęgniarek i 16 położnych
• Brakuje personelu na oddziałach i w salach operacyjnych
Wielki szpital w Padwie na północy Włoch pogrążył się w chaosie i zagrożony jest paraliżem, ponieważ w ciążę zaszło 130 pracujących tam pielęgniarek i 16 położnych. Brakuje personelu na oddziałach i w salach operacyjnych.

Lokalny dziennik "Corriere del Veneto" podał w sobotę, że w placówce, w której łącznie zatrudnionych jest 2100 pielęgniarek i pielęgniarzy, rąk do pracy brakuje między innymi na kluczowym oddziale intensywnej terapii oraz na gastrologii.

Z tego samego powodu problemy występują też na oddziale położniczym.


Konieczne jest wydłużenie dyżurów i zwiększenie ich liczby w tygodniu, czym zaniepokojeni są związkowcy, którzy ogłosili pogotowie strajkowe.

Przedstawiciel centrali związkowej Uil Luigi Zuin podał przykład kardiochirurgii, wyjaśniając gazecie: "W ciągu 10 dni tamtejszy personel medyczny zmniejszył się o trzy pielęgniarki, które zaszły w ciążę. Na ich miejsce w salach operacyjnych pracują pozostałe osoby, i to w dłuższym wymiarze godzin".

Związkowcy ze szpitala zapowiedzieli, że jeśli dyrekcja placówki nie znajdzie rozwiązania dla tej kryzysowej sytuacji, ogłoszą strajk.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (147)
Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
585
~margola 2016-01-23 (18:05) 21 godzin i 6 minut temu

"Na szczęście" w Polsce ten problem szpitalom nie zagraża, bo wiekszość pracujących w nich pielęgniarek przeszło już menopauzę :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
264
~Makaroniarz 2016-01-23 (17:58) 21 godzin i 13 minut temu

Co za kataklizm ? Pielęgniarze też zaszli w ciążę ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
240
~max 2016-01-23 (17:58) 21 godzin i 13 minut temu

130 z 2100 to nawet nie 5 % ale sensacja!!! NORMALKA _

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
92
~alojz 2016-01-23 (18:02) 21 godzin i 9 minut temu

Czyżby imigranci z afryki północnej wzbogacali kulturalnie gorące Włoszki?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
82
~Rimini 2016-01-23 (17:56) 21 godzin i 15 minut temu

Ach te nocne dyżury.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
81
~brf 2016-01-23 (18:04) 21 godzin i 7 minut temu

co to za buhaj tam grasuje ,że spucował tyle pielęgniarek

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
74
~zart 2016-01-23 (18:10) 21 godzin i 1 minutę temu

dobry ten ordynator

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
61
~xyz 2016-01-23 (18:04) 21 godzin i 7 minut temu

Czyżby goście z Afryki Północnej tudzież Bliskiego Wschodu??? :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
52
~XXXXXXXXXXXX 2016-01-23 (18:08) 21 godzin i 3 minuty temu

Ale musi tam pracować ogier ,ciekawe ile na dobę zapłodnił.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
53
~qwarki 2016-01-23 (18:02) 21 godzin i 9 minut temu

włoszki lubią islamistów od 3.000 lat

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
43
~położnik 2016-01-23 (18:09) 21 godzin i 2 minuty temu

I okazuje się że można zaciążyć przez zarażenie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
49
~Maryan 2016-01-23 (18:11) 21 godzin temu

Czy nowoczesny Ryszard już tam jedzie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
39
~ja 2016-01-23 (18:01) 21 godzin i 10 minut temu

myślałam ,że to u nas w Polsce-pomyślałam zgłupiały chyba chcą od PIS te 500 zł

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
34
~i wszystko jasne 2016-01-23 (18:08) 21 godzin i 3 minuty temu

któryś ma naganiacza, że ho-ho

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
31
~juzek 2016-01-23 (18:10) 21 godzin i 1 minutę temu

Pytam sie kto jest ojcem tych dzieci i sprawcom cionż?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
32
~Cris 2016-01-23 (18:00) 21 godzin i 11 minut temu

czy tam leczyli się muśliny..?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
26
~Dziwne 2016-01-23 (18:06) 21 godzin i 5 minut temu

Kto tam grasuje ? Piękny Adaś ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
22
~rybia ikra 2016-01-23 (18:01) 21 godzin i 10 minut temu

To chyba dobrze, może państwo również zaoferowało im 500... działa działa i heja :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
24
~ert 2016-01-23 (18:03) 21 godzin i 8 minut temu

Ciekawe kto był ojcem. Może jakiś dobry pacjent ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
21
~walduś 2016-01-23 (18:09) 21 godzin i 2 minuty temu

Na oddziałasz szpitala grasował umcia-umcia?

odpowiedz