Strona główna serwisu
Rosja wyklucza wszelkie działania wojskowe przeciwko Korei Północnej

Rosja wyklucza wszelkie działania wojskowe przeciwko Korei Północnej

• Rosja potępiła wystrzelenie przez Koreę Północną rakiety dalekiego zasięgu
• Według rosyjskiego MSZ, to złamanie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ
• Mimo to Rosja wyklucza wszelkie działania wojskowe przeciwko Korei Północnej
Rezolucje RB ONZ zabraniają Pjongjangowi aktywności nuklearnej i balistycznej pod groźbą sankcji Rezolucje RB ONZ zabraniają Pjongjangowi aktywności nuklearnej i balistycznej pod groźbą sankcji ()
Stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Witalij Czurkin zgodził się z koniecznością przyjęcia przez RB ONZ "jeszcze jednej rezolucji z sankcjami wobec KRLD", ale uprzedził, że nie powinno to doprowadzić do jakiegokolwiek kryzysu humanitarnego ani załamania gospodarczego w tym kraju.

Czurkin wyraził ubolewanie, że Pjongjang nie posłuchał rad rosyjskich i chińskich partnerów i zdecydował się na "takie nieprzemyślane działania, które, w naszym przekonaniu, szkodzą interesom narodowym Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej".- Niestety przyjdzie nam zająć się jeszcze jedną rezolucją z sankcjami wobec KRLD - powiedział.

Rosyjskie MSZ potępiło wystrzelenie przez Koreę Północną rakiety dalekiego zasięgu, oceniając to wydarzenie jako "bardzo szkodliwe" dla bezpieczeństwa regionalnego, w tym dla samego Pjongjangu. Podkreślono, że Pjongjang po raz kolejny "zamanifestował lekkomyślne lekceważenie zasad prawa międzynarodowego".


RB ONZ jednomyślnie potępiła działania Pjongjangu, a ambasador USA przy ONZ Samantha Power powiedziała dziennikarzom, że Rada "wyciągnie bardzo surowe konsekwencje" wobec Korei Północnej.

W nocy z soboty na niedzielę Korea Północna wystrzeliła rakietę dalekiego zasięgu, co jest naruszeniem rezolucji RB ONZ, które zabraniają Pjongjangowi wszelkiej aktywności nuklearnej i balistycznej pod groźbą sankcji. Kilka godzin później północnokoreański przywódca Kim Dzong Un powiadomił o udanym wystrzeleniu rakiety i umieszczeniu na orbicie satelity.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (24)
Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
93
zacofanie666 2016-02-08 (05:43) 22 godzin i 29 minut temu

dlaczego ONZ nie potępia Izraela ani innych krajów które posiadają broń atomową,brawo Korea tylko silnego się boją a polską wszyscy pomiatają.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
52
~NWO 2016-02-08 (00:52) 3 godziny i 20 minut temu

Dobry znak, skoro Rosja oficjalnie wyklucza to znaczy, że bierze pod uwagę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
42
~ziomek 2016-02-08 (02:05) 2 godziny i 7 minut temu

Nikt nie oczekiwał od Rosji że się zaangażują w potencjalną wojne z Korea Płn. No to pa!

odpowiedz

zgłoś do moderacji