więcej

Zaskakujące wyznanie: bin Laden chciał, by jego dzieci....

Al-Arabija, wp.pl |  dodane 2012-02-15 (12:47) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 8 godzin i 8 minut temu
drukuj


Osama bin Laden opinie video
Osama bin Laden, zabity w ubiegłym roku przywódca Al-Kaidy, zachęcał swoje dzieci, by przeniosły się do zachodniego kraju, gdzie będą mogły zdobyć dobre wykształcenie. Nie chciał, by "podążały jego drogą dżihadu" - pisze portal Al-Arabija.

Arabski serwis internetowy powołuje się na słowa brata piątej żony bin Ladena, 29-letniej Amal. Mężczyzna zdradził, że nieżyjący już Saudyjczyk nie popierał zasady "jaki ojciec - taki syn". Mimo że lider Al-Kaidy krytykował Zachód, miał on - według jego szwagra - zachęcać swoje dzieci i wnuki, by "żyły w pokoju" w Europie lub Ameryce.

Al-Arabija przypomina również publikację kuwejckiego dziennika niedługo po zabiciu bin Ladena. Była to niejako pośmiertna wiadomość dla bliskich. Przywódca Al-Kaidy miał ją przygotować kilka miesięcy po atakach 11 września 2001 roku. Przeprasza w niej swoje dzieci, że nie miał dla nich dość czasu, bo brał udział w "świętej wojnie" i zakazuje im przyłączania się do Al-Kaidy.

Czytaj również: Rząd USA kłamie? Jak naprawdę zginął bin Laden?

Osama bin Laden został zastrzelony podczas akcji amerykańskich komandosów w pakistańskiej miejscowości Abbottabad w maju ubiegłego roku. Amal była obecna przy śmierci męża. Została ranna w kolano, gdy próbowała go chronić. Ciało szefa Al-Kaidy wrzucono potem do morza. Operacja, której nadano kryptonim "Włócznia Neptuna", nadal budzi spore kontrowersje. Zachwiała ona również stosunkami między Waszyngtonem i Islamabadem.


(mp, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 0 0%
nie 1 100%

Przeczytaj też

Wdowy po bin Ladenie oskarżone o nielegalny pobyt

dodane 2012-03-09 (04:38) 2 lata 9 miesięcy 8 dni 16 godzin i 17 minut temu

Okłamali nas ws. bin Ladena? Sensacyjne przecieki

dodane 2012-03-08 (09:01) 2 lata 9 miesięcy 9 dni 11 godzin i 54 minuty temu

Trafił do aresztu przez pomyłkę, wzięli go za terrorystę

aktualizacja 2012-02-29 (16:57) 2 lata 9 miesięcy 18 dni 3 godziny i 58 minut temu

Bin Laden wraca i jest żądny... ludzkiego mięsa

dodane 2012-02-09 (18:01) 2 lata 10 miesięcy 8 dni 2 godziny i 54 minuty temu

W innych serwisach

Wojny, konflikty, zamachy

Kiedy świat płonie, najwięcej informacji znajdziesz w nowym serwisie Konflikty.wp.pl


Opinie (31)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

26
7
~nollet 2012-02-15 (14:18) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 37 minut temu

Przecież to Bush dokonał zamachu 11 września, po co to bezustannie klamać! Nie ma takiej mozliwosci, by z rozbitych samolotów nie zachowała się nawet śróbka. Nie zachowało się nic, nie ma trupow, nie ma bagazy, nei ma czarnej skrzynki, nei ma jakiejkolwiek częsci z samolotu. My Polacy nie jesteśmy tak prymitywni jak obywatele USA, po co nas oklamywać!?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
1
~arecki 2012-02-15 (14:44) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 11 minut temu

Za jakiś czas dowiemy się że chciał przeprosić za swoją działalnosć terrorystyczną.

odpowiedz

17
6
~JOKOMONO 2012-02-15 (14:06) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 49 minut temu

ZAŁÓŻCIE MU KONTO NA NASZEJ KLASIE I FEJSBUKU

odpowiedz

12
2
~TAN 2012-02-15 (14:48) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 7 minut temu

Jego dzieci się dla niego liczyły, ale cudze zabijał. Przecież mordował niewinnych ludzi!

odpowiedz

8
0
~mark 2012-02-15 (14:43) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 12 minut temu

Bo tak jest - wszyscy co do jednego zwialiby do USA i Europy gdyby im tylko granice otworzyć.

odpowiedz

11
4
~MIKE 2012-02-15 (14:36) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 19 minut temu

Swoje interesy najlepiej załatwiać cudzą krwią. "Mięsa" wokół pod dostatkiem, a swoje dzieci niech żyją w dobrobycie, luksusie i spokoju. Hej! Arabusy - brudasy kochajcie swojego guru!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
2
~abc 2012-02-15 (14:12) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 43 minuty temu

Wiecie gdzie bush senior zarobił pierwszy milion dolarów ? U ojca zabitego obecnie ( zbitego według "oficjalnych" informacji) Osmy Bin Ladena !!! Daje do myślenia ?!

odpowiedz

6
1
~bubu 2012-02-15 (15:21) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 5 godzin i 34 minuty temu

czyli nie ma zwlok...tzn ze zyje i pracuje dla USA a to nagranie bylo spreparowane po smierci zeby uspokoic rodzine i wylaczyc ich ze swietej wojny... napewno jest przydatnym informatorem, ewentualnie workiem do bicia.. tak czy inaczej z tymi zwlokami wrzuconymi do morza to bulshit

odpowiedz

3
0
~leo 2012-02-15 (16:26) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 4 godziny i 29 minut temu

Te wszystkie religijne brednie są dla ciemnego ludu, nie dla Bin Ladenów.

odpowiedz

4
1
bara123 2012-02-15 (15:51) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 5 godzin i 4 minuty temu

Jeżeli to prawda to następny hipokryta.

odpowiedz

7
5
~DrWho 2012-02-15 (15:00) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 5 godzin i 55 minut temu

W taki sam sposób powinno zostać zabici: Obama, Clinton, Bush i inni decydenci odpowiadający za krew i cierpienie wielu ludzi i całych narodów.

odpowiedz

2
1
~Iksjusz 2012-02-15 (14:54) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Konflikt pomiędzy Białymi a Saracenami i Persami za bardzo "rozgorzał". Ich już nic i Nikt nie zatrzyma.

odpowiedz

3
2
~greg 2012-02-15 (14:23) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 32 minuty temu

odgrzewany kotlet - czytalem to juz conajmniej pol roku temu

odpowiedz

6
5
~Szczęściarz 2012-02-15 (14:14) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 41 minut temu

właśnie zrobiłem kupę -była stosunkowo luźna i niepokojąco jasna o intensywnym, ciepłym zapachu

odpowiedz

2
1
~Chudini 2012-02-15 (14:12) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 43 minuty temu

Ten news podany był w mediach na kilka dni po zgładzeniu Osamy. Gratulacje za refleks;)

odpowiedz

1
1
~Zawszeczujny 2012-02-15 (14:41) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 14 minut temu

Proponuję zabawę na najlepsze dokończenie zdania "bin Laden chciał, by jego dzieci..."

odpowiedz

3
4
~kolejneblala 2012-02-18 (02:22) 2 lata 9 miesięcy 29 dni 18 godzin i 33 minuty temu

Bin Laden walczył za swoje wartości...szanuję go za to...ale mimo wszystko taka alka niesie z sobą wiele kontrowersje... tak samo jak walka za cywilizowanie i uszczęśliwianie na siłę

odpowiedz

2
4
Bober 2012-02-15 (22:57) 2 lata 10 miesięcy 1 dzień 21 godzin i 58 minut temu

Proszę o aktualne zdjęcie tego gnoja.Nie szkodzi,że bez brody i oczu.

odpowiedz

2
4
~Dr.Eames 2012-02-15 (14:30) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 25 minut temu

rewelacyjna informacja, niestety mało wiarygodna, stawiałaby całą jego walkę z niewiernymi pod znakiem zapytania

odpowiedz

1
3
~hj 2012-02-15 (14:08) 2 lata 10 miesięcy 2 dni 6 godzin i 47 minut temu

Może Ojciec Dyrektor go przekonał do Zachodu?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 8 godzin i 55 minut temu

materiał wideo
materiał wideo

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 8 godzin i 25 minut temu

UE zaostrzy sankcje wobec Krymu
dodane 2014-12-17 (11:00) 9 godzin i 55 minut temu

Zarzut zabójstwa dla mężczyzny, który podpalił pracownice GOPS
dodane 2014-12-17 (10:50) 10 godzin i 5 minut temu

W autobusach i tramwajach pojawią się "tajemniczy klienci"
dodane 2014-12-17 (12:27) 8 godzin i 28 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 26683