Strona główna serwisu
Rodzinna tragedia w Jastrzębiu-​Zdroju. Zmarły dwie kolejne osoby

Rodzinna tragedia w Jastrzębiu-​Zdroju. Zmarły dwie kolejne osoby

Dwie kolejne osoby poszkodowane w pożarze budynku jednorodzinnego w Jastrzębiu Zdroju (Śląskie) zmarły w szpitalu. To matka i młodszy z jej synów. Tym samym bilans tragedii zwiększył się do czterech ofiar.
Dom jednorodzinnym w którym doszło do tragicznego pożaru. Dom jednorodzinnym w którym doszło do tragicznego pożaru. ()
Po pożarze matka i młodszy, 10-letni syn przebywali w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu Zdroju na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Nie mieli obrażeń. Jak przekazała rzeczniczka Alicja Brocka, w sobotę wieczorem oboje zmarli.

Pożar w domu jednorodzinnym w Jastrzębiu-Zdroju wybuchł w nocy z czwartku na piątek. W środku przebywało sześć osób - matka i pięcioro dzieci. Dzieci były w wieku od czterech do kilkunastu lat. 18-letnia dziewczynka zmarła na miejscu, 4-letnia w drodze do szpitala.

W sobotę ze szpitala wyszło jedno z dzieci, które przeżyło pożar. Pod opieką lekarzy pozostaje jeszcze jedna osoba poszkodowana w tej rodzinnej tragedii.


Powierzchnia pożaru była niewielka - ok. 15 m kw. - Jego ognisko znajdowało się na piętrze, paliła się część schodów i szafa. Strażacy dosyć szybko opanowali pożar - powiedziała rzecznika straży pożarnej Aneta Gołębiowska. Ogień gasiło sześć zastępów straży pożarnej. Zabójczy okazał się czad.

Edward Deberny ze straży pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju powiedział, że strażacy najpierw ewakuowali 17-latka i 13-letnią dziewczynkę przez okno na poddaszu. Później ratownikom udało się wejść do domu i wynieść 40-letnią matkę, 18-letnią dziewczynę, 10-letniego chłopca i 4-letnią dziewczynkę. Strażacy relacjonowali także, że w domu było mnóstwo antywłamaniowych zabezpieczeń, co utrudniało akcję, ale też mogło osłabić wentylację.

Jak podaje RMF FM wstępnie ustalono, że ogień pojawił się w niewielkim pomieszczeniu, które w tym domu było najprawdopodobniej miejscem do prasowania. Znaleziono tam też m.in. żelazko. Specjalistyczne analizy wykażą teraz, czy urządzenie było włączone.
RMF FM, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (394)
Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
384
~Agata 2013-05-12 (10:10) 18 godzin i 49 minut temu

Tragedia. Czy mąż tej Pani, ojciec tych dzieci przeżywa mniejszą tragedię, aniżeli rodziny ofiar katastrofy Smoleńskiej? Stracił prawie całą rodzinę, ciekawe czy może liczyć na pomoc państwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
182
~mimi 2013-05-12 (10:43) 18 godzin i 16 minut temu

Obserwuję takie oto zjawisko: ludzie się od siebie odgradzają, coraz większe i wyższe płoty, każdy nowy dom z roletami antywłamaniowymi, z czujnikami antywłamaniowymi, coraz więcej bajerów żeby odgrodzić się od ludzi, podkreślić: to moje, to ja, nie tykać, odejdź. Do niczego dobrego to nie prowadzi dopóki człowiek nie zrozumie, że wszyscy jesteśmy tacy sami, my ludzie. Musimy się zbliżać, pomagać sobie, a nie tworzyć mury i podziały.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
81
~Jolka 2013-05-12 (14:24) 14 godzin i 35 minut temu

Ileż tu chamskich wpisów !!!! Coś niesamowitego, małolaty do nauki , bo koniec roku szkolnego tuż, tuż.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1