więcej

śląskie

Rodzinna tragedia w Jastrzębiu-Zdroju. Zmarły dwie kolejne osoby.

RMF FM, PAP |  aktualizacja 2013-05-12 (10:58) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 20 godzin i 37 minut temu
drukuj


Dom jednorodzinnym w którym doszło do tragicznego pożaru.
Dom jednorodzinnym w którym doszło do tragicznego pożaru. opinie video
Dwie kolejne osoby poszkodowane w pożarze budynku jednorodzinnego w Jastrzębiu Zdroju (Śląskie) zmarły w szpitalu. To matka i młodszy z jej synów. Tym samym bilans tragedii zwiększył się do czterech ofiar.

Po pożarze matka i młodszy, 10-letni syn przebywali w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu Zdroju na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Nie mieli obrażeń. Jak przekazała rzeczniczka Alicja Brocka, w sobotę wieczorem oboje zmarli.

Pożar w domu jednorodzinnym w Jastrzębiu-Zdroju wybuchł w nocy z czwartku na piątek. W środku przebywało sześć osób - matka i pięcioro dzieci. Dzieci były w wieku od czterech do kilkunastu lat. 18-letnia dziewczynka zmarła na miejscu, 4-letnia w drodze do szpitala.

W sobotę ze szpitala wyszło jedno z dzieci, które przeżyło pożar. Pod opieką lekarzy pozostaje jeszcze jedna osoba poszkodowana w tej rodzinnej tragedii.

Powierzchnia pożaru była niewielka - ok. 15 m kw. - Jego ognisko znajdowało się na piętrze, paliła się część schodów i szafa. Strażacy dosyć szybko opanowali pożar - powiedziała rzecznika straży pożarnej Aneta Gołębiowska. Ogień gasiło sześć zastępów straży pożarnej. Zabójczy okazał się czad.

Edward Deberny ze straży pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju powiedział, że strażacy najpierw ewakuowali 17-latka i 13-letnią dziewczynkę przez okno na poddaszu. Później ratownikom udało się wejść do domu i wynieść 40-letnią matkę, 18-letnią dziewczynę, 10-letniego chłopca i 4-letnią dziewczynkę. Strażacy relacjonowali także, że w domu było mnóstwo antywłamaniowych zabezpieczeń, co utrudniało akcję, ale też mogło osłabić wentylację.

Jak podaje RMF FM wstępnie ustalono, że ogień pojawił się w niewielkim pomieszczeniu, które w tym domu było najprawdopodobniej miejscem do prasowania. Znaleziono tam też m.in. żelazko. Specjalistyczne analizy wykażą teraz, czy urządzenie było włączone.


(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 4.7%
nie 142 95.3%

Przeczytaj też

materiał wideo

Prokuratura przedstawiła dowody winy Dariusza P. ws. podpalenia domu w Jastrzębiu Zdroju

aktualizacja 2014-03-28 (16:32) 8 miesięcy 21 dni 15 godzin i 3 minuty temu

Potężna eksplozja - spłonęły barki w porcie Mobile Bay

dodane 2013-04-26 (12:19) 1 rok 7 miesięcy 23 dni 19 godzin i 16 minut temu

Tragiczny pożar szpitala psychiatrycznego pod Moskwą

aktualizacja 2013-04-26 (05:20) 1 rok 7 miesięcy 24 dni 2 godziny i 15 minut temu

Pożar kamienicy w Łodzi - 2 osoby nie żyją, sześć rannych

dodane 2013-04-16 (06:25) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 10 minut temu

Dwie osoby zginęły w pożarze w Kluczborku

dodane 2013-04-15 (09:10) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 22 godziny i 25 minut temu

Pożar w hotelu i kafejce internetowej, 11 zabitych

dodane 2013-04-14 (11:10) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 20 godzin i 25 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (394)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

384
28
~Agata 2013-05-12 (10:10) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 21 godzin i 25 minut temu

Tragedia. Czy mąż tej Pani, ojciec tych dzieci przeżywa mniejszą tragedię, aniżeli rodziny ofiar katastrofy Smoleńskiej? Stracił prawie całą rodzinę, ciekawe czy może liczyć na pomoc państwa.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

182
40
~mimi 2013-05-12 (10:43) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 20 godzin i 52 minuty temu

Obserwuję takie oto zjawisko: ludzie się od siebie odgradzają, coraz większe i wyższe płoty, każdy nowy dom z roletami antywłamaniowymi, z czujnikami antywłamaniowymi, coraz więcej bajerów żeby odgrodzić się od ludzi, podkreślić: to moje, to ja, nie tykać, odejdź. Do niczego dobrego to nie prowadzi dopóki człowiek nie zrozumie, że wszyscy jesteśmy tacy sami, my ludzie. Musimy się zbliżać, pomagać sobie, a nie tworzyć mury i podziały.

odpowiedz

pokaż 18 ukrytych odpowiedzi

81
1
~Jolka 2013-05-12 (14:24) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 17 godzin i 11 minut temu

Ileż tu chamskich wpisów !!!! Coś niesamowitego, małolaty do nauki , bo koniec roku szkolnego tuż, tuż.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

86
8
~ewa 2013-05-12 (11:00) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 20 godzin i 35 minut temu

Panie Dariuszu powierzam Panu Bogu Pana i Dzieciaczki które zostały pod Pana opieką. Pana Ukochanych Bliskich których Bóg zabrał już do Siebie polecam w modlitwie "Wieczny Odpoczynek..."

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

79
4
~mario 2013-05-12 (10:10) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 21 godzin i 25 minut temu

z 6 osobowej rodziny został tylko ojciec i syn nie chcę nawet myslec jak on teraz może sie czuć. Straszne.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

73
5
~??????? 2013-05-12 (11:07) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 20 godzin i 28 minut temu

Boże pomoż temu ojcu to przeżyć!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

66
0
~Oka 2013-05-12 (16:11) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 15 godzin i 24 minuty temu

Przerażają mnie te ludzkie opinie ,głupie pytania ,zarzuty ,że mieli dom i na dom.Jesteście złymi ludźmi.zazdrosnymi,małymi, nic nie wartymi i jak można taką tragedię z polityką mieszać.Bardzo współczuje tej rodzinie.Łączę się z nimi w bóllu i modlę za nich.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

65
1
~gosc 2013-05-12 (11:27) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 20 godzin i 8 minut temu

tragedia,,,,, dla tych co pozostali i dla tych co odeszli,,,,, swiec panie nad ich duszami,,,

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

63
1
~janusz 2013-05-12 (11:11) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 20 godzin i 24 minuty temu

Moje kondolencje-łączę się w bólu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

63
1
~ja 2013-05-12 (10:03) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 21 godzin i 32 minuty temu

straszna tragedia... szkoda ludzi :(

odpowiedz

64
4
~Marek 2013-05-12 (11:10) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 20 godzin i 25 minut temu

Czy ta rodzina może liczyć na taką samą pomoc, jak rodziny ofiar katastrofy Smoleńskiej, czy też należy do tych grona tych gorszych Polaków?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

50
1
~ech 2013-05-12 (10:24) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 21 godzin i 11 minut temu

Dlaczego w 21w nie ma rozpowszechnionego systemu anty pożarowego ?? Przecież w każdym domu jest dostęp do internetu, wystarczą 2 czujki (temperatury i dymu) i mała bateria. Wielkości monety 5zł. Koszt zakupu powinien wynosić max 50zł na cały dom. W każdym pokoju pozakładać w/w czujki i do tego 1 centralka większa która w razie wykrycia dymu, bądź nagłego skoku temperatury zacznie głośno ostrzegać o niebezpieczeństwie. Po 2 powinna pojawić się informacja w straży!!. Następnie po takiej inf. dyżurny wykonuje telefon czy wszystko ok. Jeśli nikt nie odbiera wysyła mały najbliższy patrol. I takiej tragedii by nie było. Dlaczego cała UE o tym nie pomyśli? Koszt takiego systemu to grosze. A ile ludzi można było uratować... Ludzie z ogniem w jaskiniach dawali sobie radę a w 21w. mają problemy :/.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

42
0
~edzia 2013-05-12 (10:58) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 20 godzin i 37 minut temu

ludzie stała sie wielka tragedia dla tej rodziny a wy wypisujecie takie bzdury gdzie był ojciec gdzie pracowali walnijcie się w głowę chłopak stracił matkę i rodzeństwo a ojciec dzieci i żone to musi być strasznie a jak czytam te wasze komentarze to aż rzygać się chce co nie którzy piszą wyrazy współczucia dla całej rodziny .

odpowiedz

44
2
~ana 2013-05-12 (10:07) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 21 godzin i 28 minut temu

wyrazy współczucia, ogromna tragedia.

odpowiedz

40
0
~barbara 2013-05-12 (16:00) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 15 godzin i 35 minut temu

kanalia z ciebie marek,podła imitacja człowieka - prowokator- szkoda komentarzy pisać

odpowiedz

41
3
~szkod-nick 2013-05-12 (10:08) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 21 godzin i 27 minut temu

Wielka tragedia, zwłaszcza jeśli ginie małe dziecko. A wszystko najprawdopodobniej przez najzwyklejsze żelazko i zwarcie instalacji elektrycznej. [*]

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

39
2
~Milon 2013-05-12 (14:00) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 17 godzin i 35 minut temu

Zaglądam też od czasu do czasu na portale hiszpanskie, francuskie, włoskie, nigdy nie znajduje tam niemal żadnej agresji jak tu.Nie wiem co sie z nami dzieje,skad ta nienawiśc kazdy do każdego.Opluwanie bliznich z byle powodu.Nawet w przypadku informacji o tym ludzkim nieszczęściu idiotyczne ,parszywe wypowiedzi.Ludzie zachowajcie choć odrobine współczucia!!!

odpowiedz

36
0
~Gosia 2013-05-12 (10:24) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 21 godzin i 11 minut temu

Boże jakie to straszne! Wyrazy współczucia dla reszty rodziny. ;((

odpowiedz

36
1
Robi-rybka 2013-05-12 (10:05) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 21 godzin i 30 minut temu

Jaka tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!Bardzo współczuję pozostałej rodzinie.Niewyobrażalne.....wstrząsające. :(

odpowiedz

37
3
~sm.Bronislawa 2013-05-12 (11:06) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 20 godzin i 29 minut temu

Bardzo mi przykro z powodu tej strasznej tragedi,znam cala rodzine,kochajaca sie nade wszystko,a wiec po prostu peka mi serce,wyrazy wspolczucia dla Darka,modlitwa jestem z Wami.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 20 godzin i 35 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 20 godzin i 30 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 21 godzin i 20 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 21 godzin i 11 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 21 godzin i 30 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29642