więcej

śląskie

Rodzinna tragedia w Jastrzębiu-Zdroju. Zmarły dwie kolejne osoby.

RMF FM, PAP |  aktualizacja 2013-05-12 (10:58) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 6 godzin i 41 minut temu
drukuj


Dom jednorodzinnym w którym doszło do tragicznego pożaru.
Dom jednorodzinnym w którym doszło do tragicznego pożaru. opinie video
Dwie kolejne osoby poszkodowane w pożarze budynku jednorodzinnego w Jastrzębiu Zdroju (Śląskie) zmarły w szpitalu. To matka i młodszy z jej synów. Tym samym bilans tragedii zwiększył się do czterech ofiar.

Po pożarze matka i młodszy, 10-letni syn przebywali w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu Zdroju na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Nie mieli obrażeń. Jak przekazała rzeczniczka Alicja Brocka, w sobotę wieczorem oboje zmarli.

Pożar w domu jednorodzinnym w Jastrzębiu-Zdroju wybuchł w nocy z czwartku na piątek. W środku przebywało sześć osób - matka i pięcioro dzieci. Dzieci były w wieku od czterech do kilkunastu lat. 18-letnia dziewczynka zmarła na miejscu, 4-letnia w drodze do szpitala.

W sobotę ze szpitala wyszło jedno z dzieci, które przeżyło pożar. Pod opieką lekarzy pozostaje jeszcze jedna osoba poszkodowana w tej rodzinnej tragedii.

Powierzchnia pożaru była niewielka - ok. 15 m kw. - Jego ognisko znajdowało się na piętrze, paliła się część schodów i szafa. Strażacy dosyć szybko opanowali pożar - powiedziała rzecznika straży pożarnej Aneta Gołębiowska. Ogień gasiło sześć zastępów straży pożarnej. Zabójczy okazał się czad.

Edward Deberny ze straży pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju powiedział, że strażacy najpierw ewakuowali 17-latka i 13-letnią dziewczynkę przez okno na poddaszu. Później ratownikom udało się wejść do domu i wynieść 40-letnią matkę, 18-letnią dziewczynę, 10-letniego chłopca i 4-letnią dziewczynkę. Strażacy relacjonowali także, że w domu było mnóstwo antywłamaniowych zabezpieczeń, co utrudniało akcję, ale też mogło osłabić wentylację.

Jak podaje RMF FM wstępnie ustalono, że ogień pojawił się w niewielkim pomieszczeniu, które w tym domu było najprawdopodobniej miejscem do prasowania. Znaleziono tam też m.in. żelazko. Specjalistyczne analizy wykażą teraz, czy urządzenie było włączone.


(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 4.7%
nie 142 95.3%

Przeczytaj też

materiał wideo

Prokuratura przedstawiła dowody winy Dariusza P. ws. podpalenia domu w Jastrzębiu Zdroju

aktualizacja 2014-03-28 (16:32) 7 miesięcy 2 dni 1 godzinę i 7 minut temu

Potężna eksplozja - spłonęły barki w porcie Mobile Bay

dodane 2013-04-26 (12:19) 1 rok 6 miesięcy 4 dni 5 godzin i 20 minut temu

Tragiczny pożar szpitala psychiatrycznego pod Moskwą

aktualizacja 2013-04-26 (05:20) 1 rok 6 miesięcy 4 dni 12 godzin i 19 minut temu

Pożar kamienicy w Łodzi - 2 osoby nie żyją, sześć rannych

dodane 2013-04-16 (06:25) 1 rok 6 miesięcy 14 dni 11 godzin i 14 minut temu

Dwie osoby zginęły w pożarze w Kluczborku

dodane 2013-04-15 (09:10) 1 rok 6 miesięcy 15 dni 8 godzin i 29 minut temu

Pożar w hotelu i kafejce internetowej, 11 zabitych

dodane 2013-04-14 (11:10) 1 rok 6 miesięcy 16 dni 6 godzin i 29 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (394)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~gmina 2014-03-28 (07:36) 7 miesięcy 2 dni 10 godzin i 3 minuty temu

w maju ten pożar, stare macie wiesci..gminne

odpowiedz

1
18
~karma 2013-05-12 (17:50) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 23 godziny i 49 minut temu

tak naprawdę nie znamy tych ludzi z tego co już wiemy 2 lata temu spalił im się poprzedni dom, być może w przeszłości oni albo ich przodkowie zrobili coś złego i przyszedł czas zapłacić za zbrodnie sprzed lat ktoś zza grobu odebrał ojcu dzieci i żonę.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Ja 2014-03-10 (12:45) 7 miesięcy 20 dni 4 godziny i 54 minuty temu

Cała historia tej rodziny jest identyczna jak życie Hioba .

odpowiedz

21
2
~maja 2013-05-12 (15:38) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 2 godziny i 1 minutę temu

dwa lata temu w ich domu doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i stracili cały dorobek swojego życia spalił się również ich dom . obecny nowy dom został wybudowany przy pomocy ludzi i wsparcia i ponownie spotkała ich straszna tragednia tylko że teraz czworo osób straciło życie .

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

22
228
~marek 2013-05-12 (14:47) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 2 godziny i 52 minuty temu

Ciekawe skąd mieli kasę na wielką willę i 5 dzieci. I jeszcze te zabezpieczenia antywłamaniowe. Sprawiedliwości stało się zadość.

odpowiedz

pokaż 19 ukrytych odpowiedzi

2
1
~Lydia 2013-05-19 (00:30) 1 rok 5 miesięcy 11 dni 17 godzin i 9 minut temu

Straszna tragedia lączę się w bólu i w modlitwie z rodziną . Mieszkalam dawno temu w Jastrzębiu i nadal mieszkają moi rodzice. Bardzo bezpieczne jest mieć w domu dwa urządzenia jeden jest od dymu a drugi na czad i w USA jest to obowiązkowe. Jeżeli w padnie kontrola z city hall i urządzenia są niesprawne jest wysoka kara pieniężna a szczególnie zaostrzone są jeżeli wynajmujesz lokal. Polecam to wszystkim mnie już raz uratowal od tragedii. Pozdrawiam wszystkich i proszę też o modlitwę za tych zmarlych .

odpowiedz

2
3
~ola 2013-05-12 (17:32) 1 rok 5 miesięcy 18 dni i 7 minut temu

a gdzie ojciec wtym wszystkim... to tragedia.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~:( 2013-05-14 (18:42) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 22 godziny i 57 minut temu

Bardzo współczuje , życze wszystkiego co najlepsze tym co pozostali.... :( :( :( :(

odpowiedz

2
0
~JA 2013-05-14 (05:35) 1 rok 5 miesięcy 16 dni 12 godzin i 4 minuty temu

Dla tych co pytają gdzie był ojciuec... na nocnej zmianie był i został z pracy wezwany do domu. Ja jemu mega wspóczuje

odpowiedz

4
0
~hmmm 2013-05-12 (21:30) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 20 godzin i 9 minut temu

2 lata temu tej samej rodzinie dom spłonął DOSZCZĘTNIE podobno od zwarcia w ... wideofonie. Trochę to dziwne, że facet, który sam miał firmę budowlaną nie pomyślał o montażu zabezpieczeń przeciwpożarowych we własnym domu, mając w przeszłości już tak fatalne doświadczenia jak pożar. Na chłopski rozum każdy komu spaliła się kiedyś chata dmuchałby na zimne i zamontował sobie czujniki gdzie się tylko da - tak podpowiada zwykły rozsądek, a nawet - instynkt samozachowawczy! Koszmarna tragedia niestety z totalną bezmyślnością w tle.

odpowiedz

66
0
~Oka 2013-05-12 (16:11) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 1 godzinę i 28 minut temu

Przerażają mnie te ludzkie opinie ,głupie pytania ,zarzuty ,że mieli dom i na dom.Jesteście złymi ludźmi.zazdrosnymi,małymi, nic nie wartymi i jak można taką tragedię z polityką mieszać.Bardzo współczuje tej rodzinie.Łączę się z nimi w bóllu i modlę za nich.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
9
~cccc 2013-05-12 (17:57) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 23 godziny i 42 minuty temu

18 latka to już NIE DZIEWCZYNKA ANI NAWET DZIEWCZYNA A PEŁNOPRAWNA KOBIETA swoją droga tak się kończy wykańczanie chałupy w boazerii lakierowanej na bogato jedna iskra i w godzinę nie ma nic

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
0
~marzena 2013-05-12 (18:25) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 23 godziny i 14 minut temu

Marek jak mozesz pisac taki komentarz w obliczu takiej tragedii.SWIEC PANIE NAD ICH DUSZAMI.

odpowiedz

9
0
~jc 2013-05-12 (17:14) 1 rok 5 miesięcy 18 dni i 25 minut temu

pytam sie gdzie smoke detector? w tak nowoczesnym domu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
1
~Eliza 2013-05-12 (17:36) 1 rok 5 miesięcy 18 dni i 3 minuty temu

Do Marek ty nie umrzesz normalnie tylko ze złości i zawiści...Czy wy wypisujący tu takie komentarze...przy ogromie ludzkiej tragedii zdajecie sobie sprawę że taka tragedia może i was spotkać...bo wy sami się tego domagacie pisząc bezlitosne słowa...czy musicie na własnej skórze się przekonać jak to jest gdy traci się żonę...dziecko...czy kogoś bardzo bliskiego by zmienić tok rozumowania...i z bydlaka zrobić się człowiekiem...czy nawet w obliczu własnych tragedii bedziecie pozbawieni ludzkich odruchów...Wyrazy współczucia rodzinie...i wytrwałości...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~upior76 2013-05-12 (18:16) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 23 godziny i 23 minuty temu

wystarczy kupic takii detektor pożarowy (smoke alarm).Montujesz na suficie i po sprawie.Kosztuje okolo 100zl. Gdy w domu jest dym bardzo glosno wyje,nie ma szans zebys go nie slyszal.

odpowiedz

0
0
~Marta 2013-05-12 (18:12) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 23 godziny i 27 minut temu

Witam. Prosze, czekam na moja riposte dla Marka. Ostatnia wypowiedz pokazala sie 15 min. temu, ja niestety wczesniej napisalam,wiec czekam i obserwuje. Dziekuje. Marta

odpowiedz

13
0
~melka 2013-05-12 (17:03) 1 rok 5 miesięcy 18 dni i 36 minut temu

Wielu z nas zastanawia sie dlaczego ostatnio zdarza sie tyle tragedii, gdzie jest przyczyna. Chyba nie w beztroskim życiu Polaków. Te wszystkie zaśnięcia za kierownicą i takie zostawienie zelazka/prawdopodobnie/ to efekty zycia w pośpiechu, stresie i obawami o byt, co bedzie jutro.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

86
8
~ewa 2013-05-12 (11:00) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 6 godzin i 39 minut temu

Panie Dariuszu powierzam Panu Bogu Pana i Dzieciaczki które zostały pod Pana opieką. Pana Ukochanych Bliskich których Bóg zabrał już do Siebie polecam w modlitwie "Wieczny Odpoczynek..."

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

14
0
~Nezie 2013-05-12 (17:58) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 23 godziny i 41 minut temu

Przeogromna Tragedia...ale Tata musi byc jeszcze silny dla ocalałej dwójki.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu
dodane 2014-10-30 (14:07) 3 godziny i 32 minuty temu

materiał wideo

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 12 godzin i 44 minuty temu

materiał wideo

Pościg po kradzieży taksówki w Olsztynie. Nie żyje pasażer
dodane 2014-10-30 (06:40) 10 godzin i 59 minut temu

Dron, który ratuje życie
dodane 2014-10-30 (06:53) 10 godzin i 46 minut temu

Polak pobił rekord Guinnessa w graniu w grę komputerową
dodane 2014-10-30 (05:01) 12 godzin i 38 minut temu

Tragedia na Podkarpaciu. Nie żyje 2-tygodniowy noworodek
dodane 2014-10-29 (11:27) 1 dzień 6 godzin i 12 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy?

liczba oddanych głosów: 373