więcej

śląskie

Pijana kobieta urodziła dziecko; grozi jej 5 lat więzienia.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-01-01 (18:45) 11 miesięcy 16 dni 13 godzin i 42 minuty temu
drukuj


_
opinie video
Pięć lat więzienia grozi 33-letniej kobiecie, która urodziła dziecko będąc pod wpływem alkoholu. Miała w krwi 2,9 prom. alkoholu. Zdaniem śledczych naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - podała Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.

Sprawą zajmie się bielski sąd rejonowy, do którego prokuratorzy przesłali akt oskarżenia.

Kobieta urodziła w lipcu ubiegłego roku, w 38 tygodniu ciąży. W mieszkaniu piła piwo - najpierw sama, a później z partnerem. Wieczorem źle się poczuła i zaczęła rodzić. Zaalarmowani sąsiedzi wezwali lekarzy i pomogli przy porodzie. Pogotowie zabrało matkę z noworodkiem do szpitala.

- W chwili przywiezienia oskarżonej do szpitala kontakt z nią był utrudniony. Na podstawie badań stwierdzono u niej 2,9 promila alkoholu we krwi - poinformowała rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Borkowska.

Lekarze zbadali dziecko. Było w dobrym stanie, choć pojawiły się zaburzenia oddechowe. Nie zaobserwowali natomiast cech płodowego zespołu alkoholowego FAS. Dziecko spędziło w szpitalu dwa tygodnie.

Według opinii biegłego stan upojenia alkoholowego rodzącej oskarżonej naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Stężenie alkoholu w organizmie noworodka jest takie samo jak w krwi matki. Tak wysoki poziom mógł u dziecka spowodować śmiertelną w skutkach niewydolność oddechową. Skutki picia alkoholu przez ciężarną mogą się ujawnić także w późniejszym okresie w postaci zaburzeń neurologicznych lub rozwoju intelektualnego.

Oskarżona przyznała się do popełnienia czynu. Chce dobrowolnie poddać się karze bez przeprowadzenia rozprawy. Dotychczas nie była karana sądownie.


(fbi)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 50 15.43%
nie 274 84.57%

Przeczytaj też

Pijany lekarz przyjmował poród. Odpowie za narażenie zdrowia i życia matki oraz noworodka

dodane 2014-01-21 (15:05) 10 miesięcy 26 dni 17 godzin i 22 minuty temu

Iwona W. z Tomaszówki (woj. lubelskie) skazana za utopienie noworodka

dodane 2013-11-06 (15:08) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 17 godzin i 19 minut temu

Skandal w Kościele w Peru. Były biskup wezwany do uznania ojcostwa

dodane 2013-10-11 (08:05) 1 rok 2 miesiące 7 dni i 22 minuty temu

Sąd okręgowy zajmie się sprawą wypadku, w którym zginęło dwoje dzieci

dodane 2013-08-26 (16:55) 1 rok 3 miesiące 21 dni 15 godzin i 32 minuty temu

Ponowny proces ginekologów, których pacjentka zmarła

dodane 2013-05-07 (11:25) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 21 godzin i 2 minuty temu

Dochodzenia ws. śmierci kobiety, której szpital odmówił aborcji

dodane 2013-04-10 (12:53) 1 rok 8 miesięcy 7 dni 19 godzin i 34 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (940)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
0
~BARANIE ŁBY 2014-01-02 (01:45) 11 miesięcy 16 dni 6 godzin i 42 minuty temu

A dlaczego piła ? Posłowie każdego dnia narażają mnie i tysiące ludzi na utratę życia lub zdrowia , i tak zwani śledczy jakoś dziwnie milczą !!!!!!!!!!!1

odpowiedz

5
0
~dziwne 2014-01-02 (01:44) 11 miesięcy 16 dni 6 godzin i 43 minuty temu

to moze jeszcze troche i męzczyzna bedzie karany za to ze pije i ma pijane plemniki ?

odpowiedz

5
0
~Chwilowo trzeźwy 2014-01-02 (00:28) 11 miesięcy 16 dni 7 godzin i 59 minut temu

Wczoraj w nocy pijany facet zabił sześć osób i też dostanie piątkę do odsiadki.

odpowiedz

5
0
~Enmerkar 2014-01-02 (00:14) 11 miesięcy 16 dni 8 godzin i 13 minut temu

Trochę ta akcja histeryczna. Zachowanie kobiety bez wątpienia jest karygodne, ale nie ma prawnych podstaw, żeby ją karać. Nie ma prawnego zakazu spożywania alkoholu przez ciężarne. Mogła chlać ile wlezie przez całą ciążę i nic by jej ze strony sądów nie groziło. Gdyby u noworodka stwierdzono FAS - nic by jej nie groziło. Więc o co chodzi?

odpowiedz

5
0
~bas 2014-01-02 (00:03) 11 miesięcy 16 dni 8 godzin i 24 minuty temu

Nie pije alkoholu ale uwazam ze jesli zostanie ukarana to tylko jakis nadzor przez jakis czas. Ludzie zaczynamy popadac w paranoje karania. Moglo sie cos stac ale sie nie stalo, narkomanka bierze narkotyki i rodzi zdrowe dziecko- moglo sie cos stac ale sie nie stalo. itd itd itd ....Wychodze z domu mogl mnie uderzyc samochod -ale nie uderzyl. Karaja nas mandatami,.procentami w banku,kamery ,podatki,vat,straz miejska,zabieraja dzieci matkom z powodu brakow warunkow,a wyposazaja i kupuja domy rodzicom zastepczym placac im pensje. Czy to jest w porzadku? Czy ja zle mysle? Ja nie przypominam sobie tez wiadomosci pozytywnych ja od lat czytam horrory czy nic dobrego nie dzieje sie w zyciu ludzi.

odpowiedz

5
0
~2,9 promila 2014-01-01 (23:44) 11 miesięcy 16 dni 8 godzin i 43 minuty temu

3-4 duże szklanki piwa średniej mocy dla kobiety o wadze 70-80kg. Jak się siedzi przed Tv 2 godziny to jest dużo, ale przecież jednak nie libacja...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
1
~Dziamdziak 2014-01-01 (22:30) 11 miesięcy 16 dni 9 godzin i 57 minut temu

Ludzie spod budki z piwem decyduja decyduja o narodzinach narodu polskiego ... Polska umiera.

odpowiedz

5
0
~sheloud 2014-01-01 (22:17) 11 miesięcy 16 dni 10 godzin i 10 minut temu

Czemu w 80% przypadków, kiedy np.rodzi pijana kobita, walą kilkulatka pięściami po brzuchu, tłuką do nieprzytomności kilkumiesięczne dziecko w artykule pisze "wraz z partnerem". Rzadko takie przypadki zdarzają się w normalnej rodzinie, jasne, sa wyjątki, ale to partnerstwo, zwłaszcza ludzi z nizin społecznych kończy się źle. Tylko dzieci szkoda :(

odpowiedz

6
1
~tyuio 2014-01-01 (21:52) 11 miesięcy 16 dni 10 godzin i 35 minut temu

Gdyby zrobila skrobanke nie mialaby klopotow, a tak poje...ana prokuratura ma co robic

odpowiedz

5
0
~Xenek 2014-01-01 (21:24) 11 miesięcy 16 dni 11 godzin i 3 minuty temu

No jak miło poczytać . Wypadki ,wyrodne matki , miód na serce w tym nowym roku. Ja życzę wam wszystkiego najlepszego w tym nowym roku.

odpowiedz

7
2
~Obserwator 2014-01-01 (21:09) 11 miesięcy 16 dni 11 godzin i 18 minut temu

Polska stacza się bo nie wolno jeździć po pijaku i nie wolno chlać jak się jest w ciąży. Brak słów ! Jeszcze dodajcie do tego może cpanko bo jest wolność hehehe Ludzie chyba mają papkę zamiast mózgu i nie odróżniają wolności od krzywdzenia kogoś ! Równie dobrze może poić tego malucha po urodzeniu piwem albo wódą czy nie ? Przecież to jest to samo ludzie !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
2
~;l 2014-01-01 (21:01) 11 miesięcy 16 dni 11 godzin i 26 minut temu

trzeba w tym kraju zmienic system i rządy, musi być normalnie, ciekawe czy to doczekam, mam nadzieje ze tak, kiedys bylo normalnie a teraz znowu dno

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

7
2
~xxx 2014-01-01 (20:59) 11 miesięcy 16 dni 11 godzin i 28 minut temu

a w ktorym sklepie jest napisane ze kobietom w ciazy alkoholu nie sprzedajemy? albo ze osoby ktore kupuja alkohol kobiecie w ciazy przyczyniaja sie do szkody organizmu zywego I podlegaja kaze wiezienia? zeby przestrzegac prawa to chyba najpierw trzeba wszystkich poinformowac co za to grozi nie? a tak w ogole ciekawe czy sklep ukaraja za sprzedaz;)? no jest ze nie letnim ale nie kazdy ma rendgena w oczach i trudno przewidziec co sie w duzym brzuchu kryje;) jak nie ma czarno na bialym jasno I wyraznie napisane dostepne zawsze dla zainteresowanego nie tylko w ksiazkach lekarskich czy prawniczych itp. to kto takie prawo bedzie przestrzegal jak mowia ze nie wolno no to mozna zawsze szybko.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~Maverick 2014-01-01 (20:56) 11 miesięcy 16 dni 11 godzin i 31 minut temu

Nie pierwsza i nie ostatnia. Natomiast może być pierwszą ,którą za to będą chcieli posadzić.

odpowiedz

5
0
~mama 2014-01-01 (20:29) 11 miesięcy 16 dni 11 godzin i 58 minut temu

Skretyniałe do reszty państwo,dziwić się że wyskrobują płody po cichu.

odpowiedz

6
1
~Pan Sułek 2014-01-01 (20:22) 11 miesięcy 16 dni 12 godzin i 5 minut temu

Już nawet spłodzenie dziecka pod zgubnym wpływem ohydnego alkoholu może grozić że potomek będzie miał wady genetyczne i w związku z tym samo uprawianie seksu bez zabezpieczenia po pijaku powinno być bardzo surowo karane ciężkim,długoletnim więzieniem.Przypadek pana posła Przemysława Wiplera powinien być w tym przypadku ostrzeżeniem dla wszystkich bo on spłodził już piątego potomka a biorąc pod uwagę jego słabą głowę nie wiadomo jak to się skończyć może.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~gochna 2014-01-01 (20:20) 11 miesięcy 16 dni 12 godzin i 7 minut temu

ile piwa trzeba wypić żeby mieć prawie 3 promile ?

odpowiedz

8
3
~G. 2014-01-01 (20:12) 11 miesięcy 16 dni 12 godzin i 15 minut temu

odebrać prawa rodzicielskie patoli...i tyle. Jak taka matka może potem wychować dobrze to dziecko? miedzy innymi przez pozostawienie takiej matce dziecka na wychowanie powiększa się w tym kraju taka patologia.

odpowiedz

8
3
myślacy inaczej 2014-01-01 (20:12) 11 miesięcy 16 dni 12 godzin i 15 minut temu

A może piła specjalnie bo się bała bólu porodowego? Już jej grozi 5 lat więzienia? a taki cwaniaczek nakradnie w Polsce 6 milionów sąd mu da kaucji 100 tysiecy i tak będzie "kręcił " ze siedzieć nie będzie .Czy ten sąd wziąłby pod uwagę zamykając ją do pudła co z tym maleństwem? nie bo wg: tych pseudo "sprawiedliwych" są bidule. Nie pochwalam tego .ze po pijanemu urodziła ale nic się dziecku nie stało wiec niech zajmą się sprawami bardziej istotnymi,ale u nas jest taka sprawiedliwość za jazdę po pijanemu na rowerze dostał 3 miesiące pudła a prawniczka po pijanemu drugi raz złapana co wjechała do przejścia podziemnego nawet prawa jazdy nie miała zabranego dopiero po drugim razie i tak oto mamy ta "sprawiedliwość " w Polsce śmiechu warte nic więcej

odpowiedz

11
6
~mm 2014-01-01 (20:07) 11 miesięcy 16 dni 12 godzin i 20 minut temu

Pijana kobieta urodziła państwowe dziecko i za ryzyko utraty wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych grozi jej kara więzienia.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 20 godzin i 27 minut temu

materiał wideo
materiał wideo

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 19 godzin i 57 minut temu

UE zaostrzy sankcje wobec Krymu
dodane 2014-12-17 (11:00) 21 godzin i 27 minut temu

Zarzut zabójstwa dla mężczyzny, który podpalił pracownice GOPS
dodane 2014-12-17 (10:50) 21 godzin i 37 minut temu

W autobusach i tramwajach pojawią się "tajemniczy klienci"
dodane 2014-12-17 (12:27) 20 godzin i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 27110