więcej

śląskie

Zabrze: 3,5-miesięczne bliźnięta trafiły do szpitali. Prawdopodobnie znęcano się nad nimi.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2014-03-19 (17:49) 9 miesięcy 3 dni 11 godzin i 35 minut temu
drukuj


3,5-miesięczne bliźnięta z Zabrza trafiły do szpitali, prawdopodobnie padły ofiarą przemocy. Chłopiec i dziewczynka przebywali pod opieką ojca, matka trzy tygodnie temu wyjechała do pracy do Niemiec.

- Sprawa jest na bardzo wczesnym etapie, prowadzimy ją w kierunku znęcania się nad dziećmi. Trwają przesłuchania, w tym matki, która już wróciła - powiedziała prokurator rejonowy w Zabrzu Joanna Kosińska.

Jak poinformował rzecznik zabrzańskiej policji asp. szt. Marek Wypych, niepokojące objawy miała zauważyć u chłopczyka jego babcia, która przyszła w odwiedziny. - Dziecko miało drgawki. Zostało zawiezione do przychodni, skąd trafiło najpierw do szpitala w Zabrzu, a potem - ze względu na poważne obrażenia - do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - relacjonował Wypych. Stan chłopca określono jako ciężki.

Dziewczynkę również zdecydowano się przebadać. Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego (WPR) stwierdzili u niej zespół dziecka potrząsanego oraz siniaki. Dziewczynka trafiła do szpitala w Zabrzu, gdzie pozostaje na obserwacji.

Zespół dziecka potrząsanego to termin używany do opisania symptomów powstałych w wyniku gwałtownego potrząsania lub uderzania niemowlęcia lub małego dziecka w głowę.

Jak wyjaśnił dyrektor WPR w Katowicach Artur Borowicz, symptomy te wahają się od niewielkich, takich jak drażliwość, ospałość, drżenie, wymioty, do bardzo poważnych, jak napady padaczkowe, śpiączka, a nawet śmierć.

- Potrząsanie lub bicie dziecka prowadzi do trwałego uszkodzenia komórek mózgowych. Jest dramatycznie niebezpieczne dla małego człowieka. W ok. 20-30 proc. kończy się śmiercią dziecka, w pozostałych przypadkach może prowadzić do zaburzeń w rozwoju, upośledzenia czy nieodwracalnego kalectwa - powiedział Artur Borowicz.

(meg, db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 5 2.3%
nie 212 97.7%

Przeczytaj też

Pobity przez ojca 3,5-miesięczny chłopiec w stanie krytycznym

dodane 2014-04-01 (07:39) 8 miesięcy 21 dni 21 godzin i 45 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (357)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

22
0
qajko 2014-03-20 (09:55) 9 miesięcy 2 dni 19 godzin i 29 minut temu

Trzeba nie mieć jaj, by robić coś takiego własnym dzieciom ! Na dodatek takim malutkim, które nie mają jak uciec i się ukryć ! Mam nadzieję, że facet nie dostanie zawiasów i w więzieniu poczuje jak to jest być na miejscu swoich dzieci- kiedy silniejszy znęca się nad słabszym ! Może i jest ojcem, bo je spłodził, ale na miano taty nie zasługuje, bo to byłaby jawna obraza dla mężczyzn naprawdę kochających swoje dzieci !

odpowiedz

29
8
~Gosc 2014-03-19 (22:53) 9 miesięcy 3 dni 6 godzin i 31 minut temu

Ludzie co wy piszecie jak mozna bic tak malenkie dzieciaczki co za matka ze zostawila malenstwa i wyjechala a ojciec dzieci to co tylko je umial zrobic i tyle co boi sie pracy powinien dostac taka kare na jaka zasluzyl

odpowiedz

21
0
~ósmy cud świata- dziecko 2014-03-19 (17:59) 9 miesięcy 3 dni 11 godzin i 25 minut temu

nie wiem co powiedzieć nie wiem po prostu w głowie się nie mieści co się dzieje z ludzmi...

odpowiedz

20
0
~erg 2014-03-19 (18:21) 9 miesięcy 3 dni 11 godzin i 3 minuty temu

to teraz "potrząsnąć' tatusiem,ale tak,by łeb mu spadł.Taki człowieczek nie ma prawa być na tym świecie.

odpowiedz

45
25
~johan 2014-03-19 (17:58) 9 miesięcy 3 dni 11 godzin i 26 minut temu

Jak mozna zostawic tyranowi 3,5 miesieczne dzieci ? matke tez powinni ukarac.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
3
~y 2014-03-20 (07:30) 9 miesięcy 2 dni 21 godzin i 54 minuty temu

rozkradziona Polska nie da pracy Polakom ,nie każdy chce się wieszać z biedy.Do tego doprowadziła rządząca mafia i krasnoarmiejcy sędziowie .patrz Sawicka PO.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
1
~ona 2014-03-19 (20:42) 9 miesięcy 3 dni 8 godzin i 42 minuty temu

Ojciec katował dzieci, a internauci opluwaj a matkę. Chory kraj, gdzie dla faceta zwyrodnialca zawsze jest usprawiedliwienie.

odpowiedz

18
0
~matka 2014-03-19 (20:40) 9 miesięcy 3 dni 8 godzin i 44 minuty temu

czy to się nigdy nie zmieni?? Ciągle tylko kolejne informacje o katowaniu dzieci. Biedne maleństwa. ja je chętnie wychowam i zapewnię im i miłość i czułość. A jak nie ja to moja siostra która od lat bezskutecznie stara się o dziecko... i pewnie setki innych kobiet dały by wiele, żeby móc kochać takie maleństwa a rodzic -kat myśli, że dziecko to rzecz. Szkoda, ze w Polsce nie ma kary publicznej chłosty

odpowiedz

18
0
~hatton 2014-03-19 (20:33) 9 miesięcy 3 dni 8 godzin i 51 minut temu

zacznijcie w koncu wieszac tych oprawcow to sie inni zastanowia!

odpowiedz

23
6
~gość 2014-03-19 (22:13) 9 miesięcy 3 dni 7 godzin i 11 minut temu

Czy Śląsk to patologia ????? Dlaczego tam katuje się dzieci i wogóle dlaczego tak się dzieje ??? Jak można pastwić się nad bezbronną istotką ???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
2
~zocha 2014-03-19 (20:27) 9 miesięcy 3 dni 8 godzin i 57 minut temu

typowa śląska rodzina, mąż kazał, to pojechała

odpowiedz

19
2
~mag 2014-03-19 (20:15) 9 miesięcy 3 dni 9 godzin i 9 minut temu

jak dla mnie to przymusowa sterylizacja takich ludzkich bestii. Biedne maluszki. Większość ludzi rozum ma w dupie albo wcale.

odpowiedz

17
0
~adik 2014-03-19 (20:05) 9 miesięcy 3 dni 9 godzin i 19 minut temu

jak by to było u mnie w mieście to bym zatukłtego taulka!!!

odpowiedz

17
0
~ulka 2014-03-19 (19:33) 9 miesięcy 3 dni 9 godzin i 51 minut temu

Rozumiem ze mogla nie miec pieniedzy itd,ale zostawic 3 mies dzieci i nie widziec ich nie widomo jak dlugo? Sorry,ja bym nie potrafila,bym chyba z tesknoty umarla.Sama mam synka 8 mies,jak ide do pracy na te kilka godzin to juz tesknie a co dopiero zostawic na kilka tygodni badz miesiecy.Ale to moje zdanie.To ojciec powinien zarobic na rodzine a mama cieszyc sie macierzynstwem na macierzynskim,nie wiem co to za balwan z tego ojca,nie dosyc ze nie potrafi zapewnic rodzinie bytu to jeszcze leje dzieci,koszmar nie facet

odpowiedz

23
6
~Angie 2014-03-19 (18:21) 9 miesięcy 3 dni 11 godzin i 3 minuty temu

Jakie to straszne, że we własnym kraju rodzina nie może funkcjonować a matka jest zmuszona zostawić maleńkie dzieci, żeby zasuwać do roboty. Podobno nasz kraj jest PRORODZINNY!!! Masakra, masakra!

odpowiedz

16
0
~dona 2014-03-20 (09:28) 9 miesięcy 2 dni 19 godzin i 56 minut temu

taki los zgotowaly nam kolejne rzady-poczawszy od walesy,ze musimy zostawiac swoje rodziny i szukac pracy za granica.

odpowiedz

20
4
~też mama dwójki dzieci 2014-03-19 (23:47) 9 miesięcy 3 dni 5 godzin i 37 minut temu

Dla mnie nie ma tłumaczenia i usprawiedliwiania,że bieda,że musiała wyjechać do pracy tak jest jak się nie myśli wcześniej zanim pocznie się dziecko,trzeba myśleć głową a nie..........pą to jest normalne okrucieństwo,rozpaczamy na fb,że ludzie pastwią się nad zwierzętami,rozczulamy się,a tu co ,biedne dzieciaki takich rodziców karać,karać i jeszcze raz karać dla mnie to chorzy ludzie;

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
2
~leon zawodowiec 2014-03-19 (21:06) 9 miesięcy 3 dni 8 godzin i 18 minut temu

Na Śląsku jest jak w trzecim świecie, tylko, że gorzej.

odpowiedz

15
0
~pati 2014-03-20 (20:47) 9 miesięcy 2 dni 8 godzin i 37 minut temu

Kto krzywdzi dzieci to nie czlowiek to bydle

odpowiedz

16
1
~opoka 2014-03-19 (22:21) 9 miesięcy 3 dni 7 godzin i 3 minuty temu

Żeby wysłać dzieci na kolonie - sama sprzedawała swój urlop, brałam godz. nadliczbowe, a w nocy prałam i gotowałam. Ale pracę miałam i nie musiałam wyjeżdżać za granicę. Tylko, że historia się powtarza, w latach 70 całe tysiące młodych , wykształconych ludzi wyjeżdżało, weszliśmy do UE i mamy powtórkę z rozrywki. Co u nas jest nie tak?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 14 godzin i 29 minut temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 15 godzin i 55 minut temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 15 godzin i 10 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 17 godzin i 29 minut temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 18 godzin i 33 minuty temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 18 godzin i 58 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32521