więcej

wielkopolskie

Ciężko ranna kobieta po ataku w domu modlitwy w Poznaniu.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP, IAR |  aktualizacja 2014-03-14 (02:11) 7 miesięcy 11 dni 15 godzin i 5 minut temu
drukuj

W ciężkim stanie trafiła do szpitala kobieta zraniona ostrym narzędziem podczas spotkania w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Poznaniu. Sprawca ataku został zatrzymany. - Wydarzenia były bardzo dramatyczne - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskich policjantów.

Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, do zdarzenia doszło wieczorem na poznańskich Jeżycach. W trakcie spotkania świadków Jehowy uczestniczący w nim mężczyzna miał zranić ostrym narzędziem dwudziestokilkuletnią kobietę.

- Mężczyzna został przytrzymany przez dwie inne osoby do momentu przybycia policji. Funkcjonariusze udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Pogotowie ratunkowe zabrało ją w ciężkim stanie do szpitala - powiedział Borowiak.

Jak dodał, pomocy lekarskiej wymagali też mężczyźni, którzy pochwycili napastnika.

W chwili zdarzenia w obiekcie przebywało kilkadziesiąt osób. Policja nie podaje na razie bliższych szczegółów sprawy, nie informuje też, kim jest napastnik.

Mężczyzna który zaatakował młodą kobietę został zatrzymany. Obecnie nie są znane powody jego zachowania. Na miejscu zdarzenia policja zabezpieczyła ślady i przesłuchała świadków.

(ib, bart, ks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 51 21.89%
nie 182 78.11%

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (406)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

52
13
ireckii 2014-03-13 (22:25) 7 miesięcy 11 dni 18 godzin i 51 minut temu

Jasne! Świadkowie Jehowy najgorsi. Ale, o ile dobrze pamiętam to w Polsce jest prawie 100% Katolików tych Watykańskich. I jak to wygląda? Gwałty, napady, morderstwa, rabunki. Matki zabijają własne dzieci! Pedofile (prym wiodą panowie w czarnych sukienkach) Pijani kierowcy zabijają i ociekają z miejsc wypadków. To chleb powszedni w naszym kraju. Ale nikt nie podaje ze, zrobił to Katolik! Ale jak się raz zdarzyło w innym wyznaniu to zaraz opinie ze to sekta ze najgorsi... Coś tu chyba nie halo jest?!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

16
37
~protestant 2014-03-13 (21:15) 7 miesięcy 11 dni 20 godzin i 1 minutę temu

Jeśli u ŚJ jest Bóg to gdzie jego moc była tym razem, że do tego dopuścił?

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

33
25
~lizol 2014-03-13 (21:25) 7 miesięcy 11 dni 19 godzin i 51 minut temu

Czy Jehowa świadków Jehowy jest Jehową katolików?

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

32
59
~takszil 2014-03-13 (21:21) 7 miesięcy 11 dni 19 godzin i 55 minut temu

Oni nie mają domu modlitwy tylko domy schadzek. Nie modlą się lecz rozprawiają jak walczyć z katolikami,jak ich oderwać od Kościoła.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

16
5
~Joanna 2014-03-14 (10:13) 7 miesięcy 11 dni 7 godzin i 3 minuty temu

Ludzie, opamietajcię się z wypisywaniem takich głupot, ten mężczyzna nie był Świadkiem Jehowy a siostra która stała się ofiarą została zaatakowana bez celu, zupełnie nie miała z tym mężczyzną nic wspólnegpo. Jak kazdy z tych co pisze takie oszczerstwa, głupoty czułby się gdyby jego zaatakował przypadkowy napastnik, jakby się czuł gdyby inni pomstowali że dobrze mu tak, że był taki i owaki........mówiąc słowami Jezusa, którego za autorytet ma kazdy Katolik, kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem. To przykre że takie bezmyslne i bardzo głupie komentarze wypisuja ludzie którzy na codzień deklaruja wiarę w Boga, chodza do Kościoła, przekazują sobie znak pokoju, nosza na szyjach symbole religijne, powtarzaja przykazanie : miłuj bliźniego swego jak siebie samego, wychowują swoje dzieci w duchu religii Katolickiej.........takie tragiczne sytuacje pokazują kto kim naprawdę jest, co sobą prezentuje.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
9
~violkap 2014-03-13 (23:49) 7 miesięcy 11 dni 17 godzin i 27 minut temu

Jestem Sw.Jehowy...za kazdym razem gdy czytam lub slysze o cierpieniu ludzi , o poszkodowanych , ofiarach wypadkow ,morderstw lacze sie w bolu i szacunku z bliskimi i rodzinami .Rozmyslam o kruchosci zycia i nienawisci czlowieka do czlowieka .I teraaz tak czytam niektore wypowiedzi i plakac mi sie chce z zalu nad nieprawoscia serc ludzkich .Skad w was ludzie tyle zla ....?!Jedno napewno wiem ...w takich sercach Bog nie mieszka ! :(

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

2
3
~gość 2014-03-19 (09:24) 7 miesięcy 6 dni 7 godzin i 52 minuty temu

Niekoniecznie zawsze taki czyn jest wynikiem niezrównoważenia psychicznego. Często ktoś doprowadza kogoś do takiego stanu. To były zwykłe porachunki. Tutaj też sa tacy sami ludzie z różnymi problemami jak wszędzie. Dlatego nie opowiadajcie kłamstw. Zawsze trzeba mówić prawdę, czyż nie tak. Więc po co to wybielanie za wszelką cenę ? Nie znosze obłudy i kłamstwa. Zaś w tym wypadku proponuję wszystkim wziąć pod uwagę co było przyczyną skutku. Nie usprawiedliwiam człowieka który użył przemocy tylko próbuję zwrócić tu uwagę wszystkich na fakt co sprowokowało człowieka do takiego czynu. Nie ma pożaru bez ognia. Więc spójrzmy lepiej prawdzie w oczy niż za wszelką cenę naciagać fakty. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych. dnt

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

40
38
~gimp 2014-03-13 (22:37) 7 miesięcy 11 dni 18 godzin i 39 minut temu

Z doswiadczenia wiem ze o swiadkow jehowy ocieraja sie ludzie poszukujacy, probujacy znalezc odpowiedzi na trudne pytania, chcacy sie odnalezc. Rzecz w tym ze nie wszyscy oni sa zrownowazeni psychicznie. Trzeba jeszcze wspomniec ze nauki gloszone przez swiadkow maja duzy wplyw na sposob myslenia wstepujacego to tej organizacji. Powiedzialbym ze maja nawet charakter delikatnego prania mozgu. To moglo miec wplyw na zachowanie tego czlowieka. Powinien go zbadac jakis dobry psychiatra. Miejmy nadzieje ze ta kobieta przezyje.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

3
8
~Wacek 2014-03-18 (18:59) 7 miesięcy 6 dni 22 godziny i 17 minut temu

Dom modlitwy- czy miejsce zbiorki kociuchów ?.

odpowiedz

14
20
~Cyberpunk 2014-03-14 (07:35) 7 miesięcy 11 dni 9 godzin i 41 minut temu

Religia jest dla ludzi bez własnej osobowości, którzy potrzebują przewodników. Wszystkie religie są irracjonalne i głupie, ale ludzie wciąż dają się manipulować różnym kaznodziejom. Wydaje im się wtedy, że są wyjątkowi. Lunatycy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
25
~tulipan 2014-03-14 (20:39) 7 miesięcy 10 dni 20 godzin i 37 minut temu

mój kuzyn wstąpił kiedyś do tej sekty a gdy chciał od nich odejść zaczeli go psychicznie nękać aż go wykończyli.Popełnił samobójstwo mając 24 lata...

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

9
8
~eliza 2014-03-13 (22:29) 7 miesięcy 11 dni 18 godzin i 47 minut temu

Ktos tu sie nie pogodził że dziewczyna chciała do Jehowych? To dobrze ze nie zabił w imie katolickiej wiary! Chociaz być moze byłby kiedys na ołtarzach?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

45
11
~gosc 2014-03-14 (05:39) 7 miesięcy 11 dni 11 godzin i 37 minut temu

IDIOCI czy wy wiecie co to w ogóle jest sekta? Świadkowie to ZAREJESTROWANY Związek wyznaniowy, tak samo jak katolicy czy inni. Poczytajcie trochę a potem te bzdury piszcie.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

36
45
~arti 2014-03-14 (00:52) 7 miesięcy 11 dni 16 godzin i 24 minuty temu

Moja siostra zostala opetana przez jechowego do tego stopnia ze wyszla za niego za maz w tydzien po smierci naszej mamy. Byl wieczor panienski szampan biala suknia baloniki I wielka zabawa w domu gdzie jeszcze cieple lozlo stalo po mojej mamie na nic zdaly sie moje blagania zeby przelozyli uroczystosc. jechowy sie uparl a ta glupia nie miala nic do powiedzenia to straszne jak sekta manipuluje ludźmi

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

33
14
~Sanitariusz 2014-03-13 (22:46) 7 miesięcy 11 dni 18 godzin i 30 minut temu

No to kobieta ma problem bo świadkowie jehowy uważają transfuzję krwi za niedopuszczalną. No chyba że nie wykrwawiła się mocno.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

23
6
~ania 2014-03-14 (11:18) 7 miesięcy 11 dni 5 godzin i 58 minut temu

Witam kochani jestem katoliczką
Witam kochani jestem katoliczką ,ale szczerze powiem kościół nic mnie nie nauczył, przytoczę jedną sytuację :katechetka przychodzi na lekcję wyciąga pismo świętę i sprawdza kto umie się posługiwać ,potem stawia za to oceny ,ja w domu nie miałam pisma świętego bo moich rodziców na nie nie było po prostu stać , Mając 23 lata miałam styczność ze świadkami jehowy,dużo się dowiedziałam na temat wiary ,dostałam pismo święte za darmo, za które nie musiałam płacić, czytam co jest tam zawarte i powiem szczerze,że uswiadomiłam sobie jaka moja wiedza na temat religi jest małutka ,ludzie nie zastanawiacie sie co będzie jutro...dla was ważne jest oby dziś...,

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

17
7
~ja 2014-03-14 (19:05) 7 miesięcy 10 dni 22 godziny i 11 minut temu

Jeśli chodzi o krew to istnieją środki krwio zastępcze których używają nie tylko Świadkowie ale i lekarze przede wszystkim medycyna poszła znacznie do przodu czy ktoś to za uwarzył.? Organizm lepiej się regeneruje po środkach krwio zastępczych niż po samej krwi. Krew niejednokrotnie jest przyczyną zgonów ludzi po jej przetoczeniu lub różnych ciężkich chorób. tacy mądrzy a zero logicznej wiedzy w was.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

98
10
~MonkeyMama 2014-03-13 (22:01) 7 miesięcy 11 dni 19 godzin i 15 minut temu

Jesteście nieludzcy! Jak można tak nienawidzić ludzi, których się nie zna! To kobieta, jak każda inna. Jest czyjąś córką, żoną, może matką. To mogła być moja siostra, ona też tam chodzi. Teraz roztrzesiona siedzi w domu i się modli, a jej mąż pojechał do szpitala. Nikt nie ma prawa odebrać innej osobie życia. Módlcie się za nią, a nie obrzucajcie jej jeszcze kamieniami.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

47
63
~Babcia 2014-03-13 (21:05) 7 miesięcy 11 dni 20 godzin i 11 minut temu

Ja tez tych Jehowych do chalupy nie wpuszczam,ale zeby nozem to nie bo ja katoliczka jestem.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

9
17
~rafczo 2014-03-13 (21:37) 7 miesięcy 11 dni 19 godzin i 39 minut temu

rano przeczytamy pewnie, że kobieta nie żyje! bo jako świadek jehowy nie może mieć przetaczanej krwi :(

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińska CKW: wyborów nie będzie w 15 okręgach na wschodzie
dodane 2014-10-25 (13:43) 3 godziny i 33 minuty temu

materiał wideo

Amerykanin skoczył z ponad 41 km. Pobił kosmiczny rekord Felixa Baumgartnera
dodane 2014-10-25 (14:56) 2 godziny i 20 minut temu

"Samotne wilki" dżihadu polują na Zachodzie z inspiracji Al-Kaidy i IS
dodane 2014-10-25 (12:03) 5 godzin i 13 minut temu

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 1 dzień 9 godzin i 41 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 1 dzień 10 godzin i 52 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 14678