Strona główna serwisu
Wypadek busa pod Zakopanem. 15 osób rannych

Wypadek busa pod Zakopanem. 15 osób rannych

• Bus wypadł z drogi pod Zakopanem
• W wypadku rannych jest 15 osób
Wypadek busa na drodze na Łysą Polanę w Tatrach. 15 osób zostało rannych, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak powiedział rzecznik małopolskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej, starszy kapitan Sebastian Woźniak, bus wiozący 20 osób z nieznanych przyczyn zjechał do rowu. Do wypadku doszło na Polanie Zazadniej.

15 osób zostało rannych, wszyscy zdołali wyjść z busa o własnych siłach. Sześciu rannych przewieziono do szpitala, czterech dalszych czeka na transport.

Rzecznik powiedział, że ranni odnieśli obrażenia typowe dla wypadków komunikacyjnych. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Bus, który uległ wypadkowi, kursował między Zakopanem a Łysą Polaną.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (59)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
78
~grzes 2016-01-10 (18:58) 21 godzin i 12 minut temu

znana trasa busy tam tak śmigają że strach z nimi wsiadać ostatnio jak byłem w lato to wyprzedzali na tych zakrętach na podwójnej ciągłej kiedyś tam kogoś zabiją

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
76
~Sylwia 2016-01-10 (19:12) 20 godzin i 58 minut temu

Może ktoś wreszcie zainteresuje się tymi busami. Z niewiadomych przyczyn ? Jeżdżą jak wariaci, strach do nich wsiadać. Jechałam busem z Krakowa do Zakopanego, modliłam się by dojechać w całości. Mój ojciec na tej samej trasie uczestniczył w wypadku busa, jeżdżą za szybko !!!! Niech się ktoś wreszcie za nich weźmie!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
72
~Pasażer 2016-01-10 (19:18) 20 godzin i 52 minut temu

Skoro ludzie pozwalają traktować się jak worki ziemniaków to tak ich busiarze traktują. I dotyczy to nie tylko tych z Zakopca. Jakby jeden, drugi, trzeci zwrócił busiarzowi uwagę a gdyby nie pomogło to zadzwonił na Policję to by busiarze zaczęli odróżniać pasażerów od worków kartofli (które pewnie wcześniej tym samym busem wozili)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
53
~śliwa 2016-01-10 (19:33) 20 godzin i 37 minut temu

Jechałem raz takim busem, kierowca jak kamikadze wyprzedzał na zakręcie innego busa, ci kierowcy to potencjalni mordercy liczą się dla nich tylko dudki, pazerna nacja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
49
~gość 2016-01-10 (19:29) 20 godzin i 41 minut temu

z nieznanych przyczyn? oni jeżdżą jak wariaci!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
46
~elus 2016-01-10 (18:55) 21 godzin i 15 minut temu

dokladnie oni tam jada na przepadle wyprzedzaja na 3 porazka

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
39
~Polak 2016-01-10 (19:22) 20 godzin i 48 minut temu

Czy to ta zakopiańska "partyzantka" co rozwozi turystów? Kazdy prywatnie ustala ceny . Miałem kiedyś okazję takim jechać ale latem. BUS wrak kto dopuszcza do ruchu. Sprawdźcie!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
39
~Kierowca busa 2016-01-10 (18:52) 21 godzin i 18 minut temu

dopóki nie będzie dobrych tras i urzędy marszałkowskie w których siedzą tylko zaćmione ustawami unijnymi urzędasy myślący jak nie porobić sobie odcisków na tyłkach - nie zaczną koordynować według zdrowego rozsądku rozkładów jazdy i przestaną robić niezdrową konkurencję pomiędzy przewożnikami - jeśli nie przestaną wydawać zezwoleń po kilka minut jednego przewożnika przed drugim - to kierowcy będą ścigać się pomiędzy sobą a to jest niebezpieczne . Apeluję do posłów o zmianę ustawy o transporcie drogowym na dostosowaną do naszych a nie brukselskich przepisów ot co

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
36
~heniek 2016-01-10 (19:26) 20 godzin i 44 minut temu

tylko 15. kuźwa, ja ostatnio jak do busa wsiadałem byłem 38, a za mną wsiadło jeszcze 10 osób.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
34
~tur z śl 2016-01-10 (19:26) 20 godzin i 44 minut temu

"Nieznane są przyczyny wypadku" czy aby napewno? We wrześniu jechałem busem do Kuźnic ale spowrotem już nie, bo po co kusić los. Wśród kierowców tych busów są wariaci poprostu. Rozumiem że 50 km/h to tam przy ładnej pogodzie jest wolno ale 100 to już pewna przesada. Oczywiście Policja z Zakopanego woli "wydudkać" turystę niż swojaka. Tam na Łysą Polanę jak słyszałem, podobne wyścigi busów się odbywają, więc jestem prawie pewien co było przyczyną, że ten bus wylądował tylko w rowie - na całe szczęście.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
30
~greg 2016-01-10 (19:40) 20 godzin i 30 minut temu

CI KIEROWCY BUSÓW W ZAKOPANEM JEŻDŻĄ JAK SZALENI.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
27
~beti 2016-01-10 (20:00) 20 godzin i 10 minut temu

Oni tam wszyscy wszystko dla kasy. To samo z tymi biednymi końmi na morskie oko. ...spocone a pozniej ta woda na plecach zamarznieta I ledwo dysza ale kusem musza pedzic...... kusem pomimo tego ze kus zabroniony. ...na kasprowy wierch jak sie da w lape to tez nie trzeba dlugo w kolejce do wyciagu stac.......Jestem przerazona pazernością tych górali

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~turysta 2016-01-10 (19:40) 20 godzin i 30 minut temu

jeden raz jechałem busem do łysej i więcej do niego nie wsiądę,a notabene dlaczego nie dają paragonów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
22
~koń 2016-01-10 (19:15) 20 godzin i 55 minut temu

To nominalnie ile pasażerów wiózł? Bo może to nie żaden bus, a autobus. I nie wystarczy karta woźnicy i bat.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
~Breslauer 2016-01-10 (19:51) 20 godzin i 19 minut temu

Jak w busie moze byc 20 osob ? Pewnie dopakowany do granic mozliwosci i bez waznych badan technicznych. Horror jak ci gorale jezdza !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
23
~turysta ze stolycy 2016-01-10 (18:49) 21 godzin i 21 minut temu

znom te sciezke bardzom kreta i niebezpiecznom radze kazdemu ceprowi jezdzic nawet zimom z lancuchami gdy nie ma sniegu. hej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
20
~ktos 2016-01-10 (18:44) 21 godzin i 26 minut temu

I straż ich wszystkim pomoże. Dzielne chłopaki. A karetek na miejscu niema ????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~ja sam 2016-01-10 (20:03) 20 godzin i 7 minut temu

Niech poszkodowani pokażą bileciki z kasy fiskalnej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~JacekGd 2016-01-10 (20:14) 19 godzin i 56 minut temu

Koralicek za dudkami gonił i sie mu kopyrtło. ... Ile razy jestem w Zakopcu to scenariusz jest prawie taki sam. Kierowcy busów na siłę chcą wyprzedić inne samochody, aby więcej, aby szybciej, aby być pierwszym na parkingu. Już nie wspomnę o tych serpentynach zakorkowanych rano i tych kierowców busów pchających się z góry w stronę łysej polany. Tam powinna byś wprowadzona barjerka wzdłuż drogi rozdzielająca pasy ruchu. Może trochę obniżyłoby to poziom głupoty Górali.

odpowiedz