więcej

małopolskie

Morderstwo w autobusie 610: kierowca zabił studentkę.

RMF FM, WP, PAP |  dodane 2011-08-03 (17:02) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 6 godzin i 21 minut temu
drukuj

Policja odnalazła zabójcę 21-letniej studentki z Anglii. Jej ciało znaleziono w sobotę niedaleko nasypu kolejowego przy ul. Siewnej w Krakowie. Zabójcą okazał się 44-letni kierowca autobusu MPK - informuje RMF FM. Zatrzymany przyznał się do winy.

21-letnią, martwą studentkę znaleziono w sobotę nad ranem na jednym z krakowskich osiedli. Dziewczyna miała podwójne polsko-brytyjskie obywatelstwo. W Anglii studiowała historię sztuki, do Polski przyjechała na praktykę. Ostatni raz widziano ją w piątek w nocy.

Policjanci ustalili, że w nocy z piątku na sobotę, tuż po tym jak dziewczyna pożegnała się ze znajomymi, poszła na przystanek autobusowy przy ulicy Czystej w pobliżu miasteczka studenckiego. Po godz. 3 studentka wsiadła do autobusu linii nocnej numer 610, która jechała na jedno z krakowskich osiedli, gdzie mieszkała.

Na końcowym odcinku trasy była już jedyną pasażerką. Wtedy doszło do sprzeczki z kierowcą autobusu. Kierowca w pewnym momencie wyciągnął pręt i kilka razy uderzył studentkę w głowę. Dziewczyna straciła przytomność, kierowca wyniósł ją z autobusu i wrzucił do przydrożnego rowu. Mężczyzna odjechał autobusem i następnego dnia wziął trzydniowy urlop.

W sobotę nad ranem ciało studentki znalazł przypadkowy przechodzień.

Kierowca wyjechał na urlop do Skarżyska. Tam zatrzymali go policjanci ze specjalnej grupy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak, mężczyzna mieszkający w Krakowie, pracujący jako kierowca od 2005 roku, w czwartek zostanie przesłuchany.

Śledztwo w sprawie zabójstwa studentki powierzone zostało policjantom ze specjalnej grupy dochodzeniowo-śledczej, w skład której weszli funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej oraz miejskiej policji w Krakowie.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 39 39%
nie 61 61%

Przeczytaj też

18-latek ostrzelał z wiatrówki autobus miejski

dodane 2011-10-28 (15:10) 3 lata 3 miesiące 1 dzień 8 godzin i 13 minut temu

Policja znalazła w domu zwłoki czworga rodzeństwa

dodane 2011-09-02 (17:50) 3 lata 4 miesiące 27 dni 5 godzin i 33 minuty temu

Zabił 80-latkę i jej 44-letnią córkę - wpadł w ręce policji

dodane 2011-08-09 (11:45) 3 lata 5 miesięcy 20 dni 11 godzin i 38 minut temu

Nowe fakty: zabójca 21-latki miał mroczną przeszłość

dodane 2011-08-05 (13:26) 3 lata 5 miesięcy 24 dni 9 godzin i 57 minut temu

Kierowca krakowskiego MPK z zarzutem zabójstwa

aktualizacja 2011-08-04 (15:36) 3 lata 5 miesięcy 25 dni 7 godzin i 47 minut temu

Pseudokibic kopnął prezydenta w plecy, szuka go policja

aktualizacja 2011-08-01 (16:07) 3 lata 5 miesięcy 28 dni 7 godzin i 16 minut temu

Lep na szczury - nowy patent złodziei bankomatowych

dodane 2011-08-01 (14:03) 3 lata 5 miesięcy 28 dni 9 godzin i 20 minut temu

Policja poszukuje zabójcy 21-letniej studentki

dodane 2011-07-31 (14:15) 3 lata 5 miesięcy 29 dni 9 godzin i 8 minut temu

W godzinę zabił tyle osób, ile ginie w ciągu dwóch lat

dodane 2011-07-27 (15:49) 3 lata 6 miesięcy 2 dni 7 godzin i 34 minuty temu
materiał foto

Wagony wjechały w dom

dodane 2011-07-27 (08:36) 3 lata 6 miesięcy 2 dni 14 godzin i 47 minut temu

Szokujące zeznania terrorysty z Krakowa

dodane 2011-07-26 (07:30) 3 lata 6 miesięcy 3 dni 15 godzin i 53 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (275)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

117
13
~Henio 2011-08-03 (18:03) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 5 godzin i 20 minut temu

zabiłbym tego kierowcę gdyby to była moja córka

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

45
8
~mmmm 2011-08-03 (18:32) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 4 godziny i 51 minut temu

Co go tak wyprowadziło z równowagi,że zdolny był zabić człowieka?

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

35
2
~lysy 2011-08-03 (20:04) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 3 godziny i 19 minut temu

Do dziewczyny z pretem a jak sa huligani w autobusie to udaje ze nie widzi , damski bokser !!!!!!

odpowiedz

31
2
~! 2011-08-03 (17:35) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 5 godzin i 48 minut temu

Prawdopodobnie zarzut zabójstwa?... To bandyta w całej okazałości i należy kroić go i solić rany...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

41
15
~Stom.Bo 2011-08-03 (18:28) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 4 godziny i 55 minut temu

zawsze ostrzegam: rejony krakowski, katowicki, tzw. heimat katowice ma najwyższy w Polsce wsaźnik chorych umysłowo i alkocholików, morderców, zboczeńców i innych roszczeniowych, ohydnych typów!!!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

22
1
~Genek 2011-08-03 (19:37) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 3 godziny i 46 minut temu

Sło wa uznania dla Policji za tak szybo znalezienie sprawcy!!!!!!!!!!!! Brawo Policja.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
2
~Kujawiak 2011-08-03 (18:40) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 4 godziny i 43 minuty temu

Co za bestia ! Zamiast dbać o pasażerów, pomagać im gdy zajdzie potrzeba , okazał się bandytą. Dziewczyny nie włóczcie się w nocy same, bo w Polsce barbarzyństwo kwitnie.

odpowiedz

19
1
~xxx 2011-08-03 (18:25) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 4 godziny i 58 minut temu

ciąć , wieszać , sypać solą i CZEKAĆ , aż zdechnie...

odpowiedz

18
0
~DR 2011-08-03 (17:40) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 5 godzin i 43 minuty temu

Panie Prezydencie, Panie Ministrze Sprawiedliwości, karę śmierci wykonuję NA TAKICH BESTIACH nieodpłatnie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
7
~ja123 2011-08-03 (18:26) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 4 godziny i 57 minut temu

....dajcie tego kierowco Ludziom z forum czyli nam, zrobimy porzadek w koncu z chwastami.....pozdrawiam czytajacych

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
6
~Irma 2011-08-03 (21:45) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 38 minut temu

Szczerze mówiąc nie sądziłam , że wśród kierowców można spotkac takiego prymitywa . Kilka lat tmu , owszem , normalne było , że jak zamknął drzwi na przystanku , to ich drugi raz nie otworzy , ani dla staruszka z laską , ani dla matki, która musi podnieść kocyk wykopany z wózka . Za trudne, nawet jak jezdnia pusta .(No ewentualnie dla dwudziestolatki w mini ). Ale zdawało się , że przez parę lat bezrobocia wylecieli tacy z MPK , a tu proszę ! jeden się uchował !

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

20
5
~Kurtz 2011-08-03 (22:47) 3 lata 5 miesięcy 26 dni i 36 minut temu

Akurat to, że miał przy boku metalowy pręt, specjalnie mnie nie dziwi - standardowe wyposażenie każdego Ikarusa;)... Co za bezsensowna śmierć.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
4
~SZUBIENICA 2011-08-03 (22:21) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 2 minuty temu

JA BYM CHCIAŁA OSOBISCIE POWIESIĆ DRANIA LECZ CZY TO MOŻLIWE ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
7
~pioter 2011-08-03 (22:22) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

Żal dziewczyny; 21 lat i taka brutalna śmierć. Niech gnojowi dopieprzą jak najwięcej, choć to Jej życia już nie zwróci. Przykre.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
0
~ada 2011-08-03 (20:42) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 2 godziny i 41 minut temu

Kompletne-zbydlęcenie-tego-narodu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
0
~uwaga 2011-08-03 (17:54) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 5 godzin i 29 minut temu

Kierowca psychopata! Kogo oni zatrudniaja do chol?

odpowiedz

12
0
pauli91sia 2011-08-03 (18:40) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 4 godziny i 43 minuty temu

Od jutra jeżdże tramwajem i kasuje bilet a panu kierowcy życze po wyjściu żeby napotkał kogoś podobnego do siebie w ciemnym parku.

odpowiedz

15
3
~kasia 2011-08-03 (17:53) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 5 godzin i 30 minut temu

Polska kraj morderców, juz nigdzie nie można czuc sie bezpiecznie.

odpowiedz

12
1
~EDI 2011-08-03 (21:08) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 2 godziny i 15 minut temu

Matko Boska ! Co to za facet , który bije przypadkowo spotkaną dziewczynę łomem ! Taż to zabójca i to wcale nie przypadkowy !

odpowiedz

16
5
~karol 2011-08-03 (20:01) 3 lata 5 miesięcy 26 dni 3 godziny i 22 minuty temu

Nadziac zywcem na pal takiego potwora a nie utrzymywac w kiciu w cieplarnianych warunkach w krajach muzulmanskich jest pod tym katem porzadek i sprawiedliwosc u nas gnoj

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tomasz Siemoniak: coraz mniej perspektyw na pokojowe rozwiązanie na Ukrainie
dodane 2015-01-29 (12:30) 10 godzin i 53 minuty temu

materiał wideo

Aleksander Łukaszenka: nie jestem zadowolony z pracy części polskich księży
dodane 2015-01-29 (12:50) 10 godzin i 33 minuty temu

Szef MSZ Rosji: Ukraina musi być neutralna, żeby uniknąć dalszego podziału
dodane 2015-01-28 (12:00) 1 dzień 11 godzin i 23 minuty temu

Wirus ebola uległ znacznej mutacji, nie wiadomo jeszcze, jak groźnej
dodane 2015-01-29 (12:24) 10 godzin i 59 minut temu

Strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
dodane 2015-01-28 (11:22) 1 dzień 12 godzin i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 1876