Strona główna serwisu
Kierowca tira zasnął za kierownicą -​ wypadek w okolicach Góry św. Anny
Kierowca tira zasnął za kierownicą -​ wypadek w okolicach Góry św. Anny

Kierowca tira zasnął za kierownicą -​ wypadek w okolicach Góry św. Anny

Nitka autostrady A4 prowadząca w kierunku Wrocławia jest już przejezdna, chociaż kierowcy muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami. Na 269. kilometrze, w okolicach Góry św. Anny, drogę uprzątnięto, ale lewy pas nadal jest wyłączony z ruchu.
Zobacz galerię
- O godzinie 15.15 służby drogowe zakończyły usuwanie plamy oleju po nocnej kolizji na A4 w rejonie Góry Św. Anny - poinformował Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Lewy pas jezdni pozostał jednak na tym odcinku wyłączony z ruchu do czasu naprawienia uszkodzonych barier energochłonnych. Obowiązuje tam obecnie ograniczenie prędkości do 80 km/godzinę. Prosimy kierowców o ostrożność - dodał.

Do wypadku doszło ok. godz. 2.30. Kierowca ciężarówki renault jadącej z okolic Rzeszowa w kierunku Wrocławia najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Zjechał na prawo, tam odbił się od barierek energochłonnych, następnie uderzył w barierki po lewej stronie. W skutek uderzenia urwały się dwa koła w ciągniku i rozsypał się ładunek, który przewoził w naczepie. Do wypadku doszło na wiadukcie nad drogą powiatową. Ładunek wypadł zarówno na autostradę, jak i na poniższą "powiatówkę".

Droga była przejezdna, ponieważ tir blokował tylko lewy pas. Jednak na czas usuwania rozbitej ciężarówki trzeba było zamknąć całą nitkę prowadząca w stronę Wrocławia. Kierowcy korzystali z objazdu wytyczonego drogą krajową nr 94, która jest równoległa do autostrady.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (104)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
66
~Przemo 2013-03-12 (12:32) 7 godzin i 31 minut temu

Karać pracodawców to oni każą kierowcy po przyjezdzie z trasy gdzie powinien mieć wolne to sadzają ich na inny skład z nową tarczą tacho i dalej jazda w Polske. Bo według prawa i tacho jest wyspany i wypoczęty a w rzeczywistości to jest po paru dobach bez odpoczynku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
64
~Warszawiak 2013-03-12 (12:51) 7 godzin i 12 minut temu

Bandyci pracodawcy,psychicznym terrorem zmuszają kierowców(pracowników)do przekraczania dozwolonych godzin pracy.Jak nie wyjezdzisz,nie zarobisz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
55
~J21 2013-03-12 (12:26) 7 godzin i 37 minut temu

Ja bym nie karał kierowców tylko właścieli firm przewozowych, i to bardzo srogo . Mojego znajomego syn jezdził u takiego psudobiznesmena jako kierowca. Kazał mu jeżdzić bez odpoczynku ,dla niego nieważne jest zdrowie i bezpieczeństwo pracownika liczy się tylko kasa. Doczekaliśmy się wspaniałych czasów gdzie pacownika traktuje się jak niewolnika .Brawo Panie Tusk.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
49
~sizi 2013-03-12 (12:42) 7 godzin i 21 minut temu

dla wszystkich udzielających super odpowiedzi. Jak sobie posiedzicie w kabinie 30 dni jeżdżąc po całej europie oczywiście przepisowo nie więcej niż 90 godzin jazdy na 2 tygodnie, to zobaczycie jak wygląda wasza psychika a przy okazji i ciężka praca.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
29
~ITD 2013-03-12 (12:44) 7 godzin i 19 minut temu

Obudzcie go i niech jedzie dalej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
28
~mix 2013-03-12 (12:02) 8 godzin i 1 minutę temu

kierowcy jadą objazdem ale założę się że na bramkach i tak ich kasują.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
26
~xyz 2013-03-12 (12:30) 7 godzin i 33 minut temu

Dlaczego ładunki nie są jak kiedyś przewożone przez pociągi? Przecież jedna lokomotywa jest w stanie pociągnąć kilkadziesiąt razy więcej niż ciężarówka...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
23
~geniusze 2013-03-12 (14:55) 5 godzin i 8 minut temu

Po pięciu tygodniach ciągłej jazdy po Polsce i Europie, otrzymałem wiadomość od żony, że u teściowej stwierdzono złośliwego raka już z przerzutami. Teściowa wymagała natychmiastowej pomocy. Przez cztery dni nie mogłem się doprosić w spedycji i kierownictwa, aby mnie puszczono do domu. Nie puścili. W obliczu mojego rodzinnego dramatu, totalnie mnie i moją rodzinę zlekceważono. Stanęło na tym, że musiałem w trybie natychmiastowym wypowiedzieć stosunek pracy za porozumieniem stron. Mimo tego, że rozliczyłem się z samochodu w terminie dwóch dni później, otrzymałem dyscyplinarne zwolnienie i jako powód podano, że nie stawiłem się do pracy. Podziękowano mi. Nie wiem, czy płakać, czy też śmiać się. Mogę stwierdzić tylko jedno. Zbydlęcenie i nieczułość kierownictwa na dramaty rodzinne kierowców są dość częstym zjawiskiem. Dla nich kierowca jest jedynie sztuką statystyczną, która wprowadza w ruch ich służbowe samochody w celach zarobkowych, aby im się fajnie w ciepełku piło służbową kawę. W du*ie mają kierowcę i jego rodzinne problemy. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa - tylko to się dla nich liczy. Żadnej pomocy i współczucia. W zamian za swoją ciężką pracę, kierowca otrzymuje jedynie wiele uwag, arogancji ze strony młodych i w ogóle nie wiedzących na czym polega praca kierowców TiR-a spedytorów. Trafiają się również czasami fajni i normalni, i ich pozdrawiam serdecznie. Widzę, że malkontentów nie wiedzących na czym polega praca kierowcy TiR-a na tym i innych forach jest bardzo dużo - ich nie pozdrawiam.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~piotr 2013-03-12 (14:35) 5 godzin i 28 minut temu

Chciałem poinformować laików,że kierowca w świetle prawa europejskiego ma pracować po 15 godzin na dobę w tym 9-10 godzin jazdy przez 6 dni w tygodniu.Potem się dziwicie,że są wypadki ze zmęczenia?Dlaczego nikt w Europie nie zmienia tego niewolniczego przepisu czasu pracy?Wiem,że się wygodnie żyje z tyrania niewolników,towarów jest pełno w sklepach,paliwko pod ręką w stacjach paliwowych,zakłady pracy mogą wysyłać swoje produkty i zarabiać,dostają też surowce do tej produkcji na czas ale są też i wypadki bo człowiek jest tylko człowiekiem,a nie maszyną.Kto z plujących na tego człowieka musi pracować tyle godzin co on i kiedy ktoś wreszcie zajmie się tym niewolniczym systemem pracy?Mamy XXI wiek,a kierowcy pozostali w epoce feudalizmu tyrając po 15 godzin na dobę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
20
tyuytr 2013-03-12 (13:06) 6 godzin i 57 minut temu

tory na tiry!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
kama8989 2013-03-12 (13:57) 6 godzin i 6 minut temu

mój tato pracuje w tym zawodzie i wiem co to znaczy. Mogę tylko współczuć temu Panu i większość Waszych komentarzy bez żałosnych. Pewnie, większość z Was to osoby bezrobotne i nie posiadające statusu studenta a potraficie innych gnoić ! Nie wiecie jak jest w takiej pracy to trzymajcie dziób na kłódkę a nie klepcie od rzeczy nie mając pojęcia. Dziękuje!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
33
~zbyszek 2013-03-12 (12:08) 7 godzin i 55 minut temu

Gdzie jest ITD dlaczego nie sprawdza czasu pracy kierowców.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~xxx 2013-03-12 (12:30) 7 godzin i 33 minut temu

bo teraz itd zajęła się wideorejestracją i mandatami

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
32
~Hryn 2013-03-12 (12:29) 7 godzin i 34 minut temu

Uważam, że cały tranzyt Tirami powinien jechać torami a nie niszczyć tak drogie szosy. Kto wreszcie trzeźwo pomyśli i wypędzi TIRY na tory.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
19
mirki2 2013-03-12 (12:10) 7 godzin i 53 minut temu

tiry na tory pociągi na autostrady!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~xxxx 2013-03-12 (14:50) 5 godzin i 13 minut temu

zawód kierowcy zawodowego to ciężki kawałek chleba ,odpowiedzialność za ładunek ,tak samo bezpieczeństwo ...pracodawcy takich firm przeginają z człowiekiem się nie liczą każą zakładać tak zwane magnes...byle więcej zarobić kosztem kierowcy ...powinni karać nie kierowce lecz pracodawce ,o normach godz.pracy to kierowcy muszą zapomnieć ....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
Leniuszek 2013-03-12 (14:50) 5 godzin i 13 minut temu

Przepisy i chęć zysku, tak przez kierowców jak i ich zleceniodawców do tego doprowadzają. Gdyby niedaleko granicy policja sprawdzała tachografy... ale oni wolą wlepiać mandaty niż profilaktyką się zajmować

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
10
~;-( 2013-03-12 (13:20) 6 godzin i 43 minut temu

to się nazywa jazda na strzała.........................bo jak nie dojadę na rozładunek na czas to się pożegnam z pracą :-(

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~żeco? 2013-03-12 (12:46) 7 godzin i 17 minut temu

żyje czy nie żyje? Jak można pominąć taką informację..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
12
~jan 2013-03-12 (12:39) 7 godzin i 24 minut temu

ile lat miał kierowca ? 67 ?

odpowiedz