więcej

opolskie

Kierowca tira zasnął za kierownicą - wypadek w okolicach Góry św. Anny.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2013-03-12 (16:37) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 13 godzin i 30 minut temu
drukuj


Nitka autostrady A4 prowadząca w kierunku Wrocławia jest już przejezdna, chociaż kierowcy muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami. Na 269. kilometrze, w okolicach Góry św. Anny, drogę uprzątnięto, ale lewy pas nadal jest wyłączony z ruchu.

- O godzinie 15.15 służby drogowe zakończyły usuwanie plamy oleju po nocnej kolizji na A4 w rejonie Góry Św. Anny - poinformował Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Lewy pas jezdni pozostał jednak na tym odcinku wyłączony z ruchu do czasu naprawienia uszkodzonych barier energochłonnych. Obowiązuje tam obecnie ograniczenie prędkości do 80 km/godzinę. Prosimy kierowców o ostrożność - dodał.

Do wypadku doszło ok. godz. 2.30. Kierowca ciężarówki renault jadącej z okolic Rzeszowa w kierunku Wrocławia najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Zjechał na prawo, tam odbił się od barierek energochłonnych, następnie uderzył w barierki po lewej stronie. W skutek uderzenia urwały się dwa koła w ciągniku i rozsypał się ładunek, który przewoził w naczepie. Do wypadku doszło na wiadukcie nad drogą powiatową. Ładunek wypadł zarówno na autostradę, jak i na poniższą "powiatówkę".

Droga była przejezdna, ponieważ tir blokował tylko lewy pas. Jednak na czas usuwania rozbitej ciężarówki trzeba było zamknąć całą nitkę prowadząca w stronę Wrocławia. Kierowcy korzystali z objazdu wytyczonego drogą krajową nr 94, która jest równoległa do autostrady.


(miko)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 10 27.78%
nie 26 72.22%

Przeczytaj też

Wypadek na autostradzie A4. Kierowca uwięziony w kabinie tira

dodane 2013-01-13 (13:00) 1 rok 9 miesięcy 12 dni 17 godzin i 7 minut temu

Zatrzymano pijanego kierowcę, który jechał pod prąd autostradą A4

dodane 2012-11-14 (13:05) 1 rok 11 miesięcy 11 dni 17 godzin i 2 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (104)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

64
10
~Warszawiak 2013-03-12 (12:51) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 17 godzin i 16 minut temu

Bandyci pracodawcy,psychicznym terrorem zmuszają kierowców(pracowników)do przekraczania dozwolonych godzin pracy.Jak nie wyjezdzisz,nie zarobisz.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~Fresh 2013-03-17 (11:35) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 18 godzin i 32 minuty temu

Tych co na nas tak ujadają. Wsadziłbym na trzy tygodnie z kierowca i kazałbym mu spędzić razem z nim w kabinie ten czas. Jeść byle co, szczać na koło i spać w tej budzie jak pies. Wykąpać sie raz na tydzień. Od razu nabrał by szacunku do tej pracy.Fajnie jest po 8godzinach iść do domku, spać w ciepłym łóżeczku. Chodzic do marketu na zakupy. Ale nikt ze szczekajacych na nas nie pomysli, że ktoś to musi robić. Ostatnio spędziłem w kabinie trzy noce w temperaturze -3stopnie. Bo padło webasto.ITD powinno się zabrać nie tylko za pracodawców ale też za takie firmy jak Biedronka, Lidl, Netto. Gdzie auto jest awizowane na konkretna godzine ale kierowca spędza pod rampą po trzy lub cztery godziny gdzie czas dobowy pracy umyka i nagle okazuje sie, że trzeba podkładac tarczke lub naginac inaczej przepisy żeby wyjechać za płot. Takie firmy oszczędzaja a potem sie chwalą że jest u nich tanio. A dla wyznawców teorii Tiry na tory jest inna akcjas pod nazwa tory na Tiry i na złom bi linie kolejowe padają. Nie zdajecie sobie sprawy coby sie stało gdyby tak transport drogowy nagle stanął.Pozdrawiam tych którzy nie wiedza co to znaczy ten cięzki kawałem chleba.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

66
5
~Przemo 2013-03-12 (12:32) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 17 godzin i 35 minut temu

Karać pracodawców to oni każą kierowcy po przyjezdzie z trasy gdzie powinien mieć wolne to sadzają ich na inny skład z nową tarczą tacho i dalej jazda w Polske. Bo według prawa i tacho jest wyspany i wypoczęty a w rzeczywistości to jest po paru dobach bez odpoczynku.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

0
0
~kartolog 2013-03-12 (16:55) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 13 godzin i 12 minut temu

Jak patrzę na punkt naniesiony na mapie dołączonej do artykułu to kierowca bardzo mocno zjechał z tej autostrady...

odpowiedz

5
21
~weronika080596 2013-03-12 (14:06) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 16 godzin i 1 minutę temu

czemu nie wziął zmiennika jechał nocą to też ważna sprawa . moi znajomi też z początku mieli wypadki ale brali zmieników . głupota rządzi bez mózgowcami który kierowca sam nocą wyrusza .

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

32
22
~Hryn 2013-03-12 (12:29) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 17 godzin i 38 minut temu

Uważam, że cały tranzyt Tirami powinien jechać torami a nie niszczyć tak drogie szosy. Kto wreszcie trzeźwo pomyśli i wypędzi TIRY na tory.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

23
3
~geniusze 2013-03-12 (14:55) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 12 minut temu

Po pięciu tygodniach ciągłej jazdy po Polsce i Europie, otrzymałem wiadomość od żony, że u teściowej stwierdzono złośliwego raka już z przerzutami. Teściowa wymagała natychmiastowej pomocy. Przez cztery dni nie mogłem się doprosić w spedycji i kierownictwa, aby mnie puszczono do domu. Nie puścili. W obliczu mojego rodzinnego dramatu, totalnie mnie i moją rodzinę zlekceważono. Stanęło na tym, że musiałem w trybie natychmiastowym wypowiedzieć stosunek pracy za porozumieniem stron. Mimo tego, że rozliczyłem się z samochodu w terminie dwóch dni później, otrzymałem dyscyplinarne zwolnienie i jako powód podano, że nie stawiłem się do pracy. Podziękowano mi. Nie wiem, czy płakać, czy też śmiać się. Mogę stwierdzić tylko jedno. Zbydlęcenie i nieczułość kierownictwa na dramaty rodzinne kierowców są dość częstym zjawiskiem. Dla nich kierowca jest jedynie sztuką statystyczną, która wprowadza w ruch ich służbowe samochody w celach zarobkowych, aby im się fajnie w ciepełku piło służbową kawę. W du*ie mają kierowcę i jego rodzinne problemy. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa - tylko to się dla nich liczy. Żadnej pomocy i współczucia. W zamian za swoją ciężką pracę, kierowca otrzymuje jedynie wiele uwag, arogancji ze strony młodych i w ogóle nie wiedzących na czym polega praca kierowców TiR-a spedytorów. Trafiają się również czasami fajni i normalni, i ich pozdrawiam serdecznie. Widzę, że malkontentów nie wiedzących na czym polega praca kierowcy TiR-a na tym i innych forach jest bardzo dużo - ich nie pozdrawiam.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

4
3
~Jasiek 2013-03-12 (13:49) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 16 godzin i 18 minut temu

są już grzyby w lesie ??

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

26
4
~xyz 2013-03-12 (12:30) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 17 godzin i 37 minut temu

Dlaczego ładunki nie są jak kiedyś przewożone przez pociągi? Przecież jedna lokomotywa jest w stanie pociągnąć kilkadziesiąt razy więcej niż ciężarówka...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
0
~zenek 2013-03-12 (15:18) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 14 godzin i 49 minut temu

dobra okazja by podwyższyć wiek emerytalny odrazu o 10lat i robić niemal do 90-go roku życia autobusiarze zaczeli teraz kierowcy ciężarówek co dalej kolejarze piloci ?

odpowiedz

13
23
~Margaryna 2013-03-12 (12:18) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 17 godzin i 49 minut temu

Ej Polacy tak teskniliscie za autostradami, a jak je wam zbudowano to niepotraficie się nimi poruszać. Az strach pomyslec co by bylo gdyby w Polsce zbudowano takie jak w Niemczech i bez limitow predkosc. Jest takie powiedzenie: "Wpuścić chłopa do biura to atrament wypije".

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

20
0
~piotr 2013-03-12 (14:35) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 32 minuty temu

Chciałem poinformować laików,że kierowca w świetle prawa europejskiego ma pracować po 15 godzin na dobę w tym 9-10 godzin jazdy przez 6 dni w tygodniu.Potem się dziwicie,że są wypadki ze zmęczenia?Dlaczego nikt w Europie nie zmienia tego niewolniczego przepisu czasu pracy?Wiem,że się wygodnie żyje z tyrania niewolników,towarów jest pełno w sklepach,paliwko pod ręką w stacjach paliwowych,zakłady pracy mogą wysyłać swoje produkty i zarabiać,dostają też surowce do tej produkcji na czas ale są też i wypadki bo człowiek jest tylko człowiekiem,a nie maszyną.Kto z plujących na tego człowieka musi pracować tyle godzin co on i kiedy ktoś wreszcie zajmie się tym niewolniczym systemem pracy?Mamy XXI wiek,a kierowcy pozostali w epoce feudalizmu tyrając po 15 godzin na dobę.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
1
~asd 2013-03-12 (14:54) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 13 minut temu

mieszkam niedaleko tego miejsca a ta strzalka powinny byc przynajmniej kolo znaczkaE40.

odpowiedz

7
0
~ar 2013-03-12 (14:51) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 16 minut temu

wprowadzić ustawę 100 lat pracy i na zasłużoną emeryture

odpowiedz

9
1
~xxxx 2013-03-12 (14:50) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 17 minut temu

zawód kierowcy zawodowego to ciężki kawałek chleba ,odpowiedzialność za ładunek ,tak samo bezpieczeństwo ...pracodawcy takich firm przeginają z człowiekiem się nie liczą każą zakładać tak zwane magnes...byle więcej zarobić kosztem kierowcy ...powinni karać nie kierowce lecz pracodawce ,o normach godz.pracy to kierowcy muszą zapomnieć ....

odpowiedz

8
0
Leniuszek 2013-03-12 (14:50) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 17 minut temu

Przepisy i chęć zysku, tak przez kierowców jak i ich zleceniodawców do tego doprowadzają. Gdyby niedaleko granicy policja sprawdzała tachografy... ale oni wolą wlepiać mandaty niż profilaktyką się zajmować

odpowiedz

2
0
~Ala 2013-03-12 (14:46) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 21 minut temu

Ale jak wynika z załączonej mapki i strzałki zamieszczonej na niej to ten wypadek był w szczerym polu, więc po co policja zamykała autostradę.

odpowiedz

27
45
~grzes jez 2013-03-12 (12:05) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 18 godzin i 2 minuty temu

Kierowcy tirów to buce bez wyobraźni. Często łamią przepisy i nie zwracają uwagi na innych

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

2
8
~Tirówka 2013-03-12 (14:41) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 26 minut temu

Dlaczego nanas mówia tirówki? Bo mamy wzięcie u kierowców tirów :) To tacy prawdziwi, śmierdzący mężczyźni którzy mają jak nie kiłę to AIDS:) My im to pięknie i sprawiedliwie rozdzielamy:)

odpowiedz

4
1
~jan 2013-03-12 (14:25) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 42 minuty temu

a dużo mu brakowałom do 67 lat ?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińska CKW: wyborów nie będzie w 15 okręgach na wschodzie
dodane 2014-10-25 (13:43) 16 godzin i 24 minuty temu

materiał wideo

Amerykanin skoczył z ponad 41 km. Pobił kosmiczny rekord Felixa Baumgartnera
dodane 2014-10-25 (14:56) 15 godzin i 11 minut temu

"Samotne wilki" dżihadu polują na Zachodzie z inspiracji Al-Kaidy i IS
dodane 2014-10-25 (12:03) 18 godzin i 4 minuty temu

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 1 dzień 22 godziny i 32 minuty temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 1 dzień 23 godziny i 43 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 15738