Strona główna serwisu
Kłodzko: morderstwo czy pomoc w samobójstwie?
Kłodzko: morderstwo czy pomoc w samobójstwie?

Kłodzko: morderstwo czy pomoc w samobójstwie?

Śledczy z Kłodzka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli związek ze śmiercią sparaliżowanego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna miał prosić o to, żeby go zabito. Wiele wskazuje na to, że niepełnosprawny 38-latek chciał się zabić. Tak przynajmniej wynika z przesłuchań rodziny. O sprawie donosi radio RMF FM.
Z ustaleń śledztwa wynika, że Tomasz K. rok temu przeszedł poważną chorobę neurologiczną, z powodu której był w znacznej mierze sparaliżowany. Ze zgromadzonych dotychczas dowodów, w tym relacji świadków wynika, że miał kłopoty osobiste, był w złej kondycji psychicznej, wyrażał myśli samobójcze - wyjaśnia Ewa Ścieżyńska z prokuratury okręgowej w Świdnicy. O zabicie go miał poprosić zatrzymanego Andrzeja O. Ten poderżnął mu gardło. Wcześniej miał zainkasować za to pięć tysięcy złotych.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa Tomasza K., polegający na tym, że przy użyciu noża spowodował u pokrzywdzonego rozległą ranę ciętą szyi. Podejrzany przyznał się do popełnienia zabójstwa. Wyjaśnił jednak, że czynu tego dopuścił się działając na prośbę pokrzywdzonego, za jego namową i pod wpływem współczucia dla niego. Wyjaśnił także, że przed zabójstwem przyjął od pokrzywdzonego, zgodnie z wcześniejszą umową, pieniądze - wyjaśnia prokurator Ścieżyńska.

Śledczy ustalili, że mężczyźni znali się od kilku lat. Pokrzywdzony zatrudniał w przeszłości Andrzeja O. w swojej firmie. W takich okolicznościach nie może być mowy o zabójstwie eutanazyjnym, traktujemy ten przypadek jak morderstwo - tłumaczą śledczy.

Prokuratura nie ujawnia na razie roli drugiego z zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa związanego z głównym wątkiem śledztwa, zaś sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Z uwagi na dobro śledztwa i trwające nadal czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności sprawy, na obecnym etapie nie jest możliwe udzielenie bardziej szczegółowych informacji w tym zakresie - dodaje prokurator Scieżyńska.
RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (180)
Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
159
~45tr3rwds 2013-09-25 (17:39) 5 godzin i 37 minut temu

fajnie jest popatrzeć na warzywo na wózku inwalidzkim jak to nie jest twój problem i nie masz z tym do czynienia. Najlepiej wtedy się zasłonić jakimś tam bogiem i ochroną życia bo problem nie robi w pieluchy w twoim domu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
99
~alexp11 2013-09-25 (17:56) 5 godzin i 20 minut temu

I to jest polski absurd! Mezczyzna, ktory pomogl koledze na jego prosbe (nie pochwalam tego czynu) zapewne pojdzie siedzieć, a urzednik NFZ odpowiedzialny za leczenie ciezko chorego nie przyznajac mu lekow niezbednych do przezycia nie ma zadnych konsekwnecji. A przeciez skutki obu postepowan sa takie same, jest pelna swiadomosc czynow i skutkow, w pierwszym przypadku mimo ze to czyn zly, mamy wspolczucie, w drugim zupelne wynaturzenie czlowieka. Ciekawe no nie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
73
~g 2013-09-25 (20:40) 2 godziny i 36 minut temu

choruje na stwardnienie boczne zanikowe, ciało zamienia się w warzywo, tylko glowa sprawna. i chciałabym móc sama zdecydować kiedy nie będę już miała siły by żyć . to powinno być moje konstytucyjne prawo , by godnie umrzeć , a nie powinien decydować kler, polityk czy ktokolwiek inny

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
62
~kacykostan 2013-09-25 (21:03) 2 godziny i 13 minut temu

Wizyta u neurologa... w maju 2013 zapisano mnie na styczen 2014 ...pytanie czy dozyję? No ale nie mam w rodzinie posła i prawa do natychmiastowej wizyty lekarskiej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
72
~Kasia 2013-09-25 (19:15) 4 godziny i 1 minutę temu

Nie rozumiem, jak można zabraniać eutanazji??? Każdy człowiek powinien mieć prawo, żeby decydować o sobie. Koniec, kropka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
65
~eutanazja po polsku 2013-09-25 (21:07) 2 godziny i 9 minut temu

Parlament skazał kilka milionów Polakow na eutanazję skazując na prace do smierci, bo przeciez żaden człówiek cięzko pracujacy nie dozyje 67 roku zycia. Czy parlamentarzysci zostana skazani na 25 lat więzienia za ludobójstwo? No tak nie...bo przeciez jak mawiał Stalin smierc milionów to tylko statystyka a tragedią jest śmierć jednego człowieka

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
64
~Ja, człowiek... 2013-09-25 (21:05) 2 godziny i 11 minut temu

Oświadczam rządowi polskiemu i mojemu proboszczowi: jak tylko będę wiedzieć że nie ma dla mnie ratunku i jestem śmiertelnie chora nie czekając na łaskę losu wyjeżdżam do Holandii (pomoże mi w tym zaufana osoba - mamy to umówione). Chcę umierać godnie i jest to moje prawo. Kto chce wyć z bólu, łamać paznokcie o ścianę - niech to robi. Oczywiście proszę Pana Boga o godną śmierć, jeżeli tak się nie stanie będę musiała pomóc sobie sama.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
45
~dr 2013-09-25 (20:12) 3 godziny i 4 minuty temu

eutanazja po polsku: nie trucizna, nie zastrzyk lecz poderżnięcie nożem gardła.. takie tragiczne że aż śmieszne

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
49
~pięc tysiecy 2013-09-25 (18:58) 4 godziny i 18 minut temu

Każdy powinien mieć takiego przyjaciela ,który go nie opuści i podrznie gardlo w potrzebie.Tylko dlaczego tego nie zrobił bezinteresownie,chciwosc go zgubiła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
45
~Jacek 2013-09-25 (20:25) 2 godziny i 51 minut temu

Jestem za eutanazją i żaden biskupina nie będzie decydować w wolnej Polsce o moim życiu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
38
~Sobna 2013-09-25 (17:35) 5 godzin i 41 minut temu

Jestem w ciezkim szoku. Myslalem o czyms takim, ALE za pomoca zlotego strzalu - jakim trzeba byc zdesperowanym, ze poprosic kogos o poderzniecie gardla???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
47
~Zaba 2013-09-25 (18:47) 4 godziny i 29 minut temu

Jak mozna takim ludziom nie dac wyboru!? Eutanazja musi byc legalna, oczywiscie wczesnie obowiazkowo psychologowie musza sie zajac taka osoba!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
42
~ew 2013-09-25 (17:34) 5 godzin i 42 minut temu

i po co sie w to wtracac?? jego zycie, jego decyzja, skoro nie mial ochoty byc roslina, to sam decyduje, czy chce zyc tak czy srak

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
30
~Taka sobie 2013-09-25 (19:11) 4 godziny i 5 minut temu

Tez zachorowalam neurologicznie,wlasnie czekam na potwierdzenie diagnozy,mam dosc takiego zycia i bolu chociaz nie zyje w biedzie ,jesli kiedys sie zdecyduje na zakonczenie swojego zycia to zrobie to wtedy kiedy jeszcze bede mogla ruszac rekami.Gdy w wyniku choroby odchodzi od Ciebie maz lub zona to nie zostaje w zyciu juz nic...Sparalizowany kiedys byc moze mial zone,wlasna firme,zatrudnial ludzi a w wyniku choroby stracil wszystko. Zostaly mu w jego wciaz funkcjonujacym mozgu wspomnienia takiego zycia i swiadomosc,ze wszystko juz starcil i nigdy to sie juz nie zmieni nawet jak bedzie tego bardzo chcial.Rozumiem go,ze nie chcial juz dluzej zyc.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
29
~pacjent 2013-09-25 (18:02) 5 godzin i 14 minut temu

pewnie zapisali go do lekarza na 2016 rok. Jak mnie !!! nieludzki kraj !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
28
~SOWA 2013-09-25 (20:28) 2 godziny i 48 minut temu

A EUTANAZJA NARODU POLSKIEGO TRWA I NIKT SIE NIE PRZEJMUJE.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
26
~eutanazja 2013-09-25 (20:58) 2 godziny i 18 minut temu

Dajcie wreszcie ludziom prawo do autoeutanazji. Też mam chorobe grożaca paraliżem i przerażenie w oczach że moge kiedys latami leżec sparalizowana. Żadam prawa do mozliwości eutanazji na zyczenie gdy sobie tego zażycze bo życuie stanie się nie do zniesienia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
24
~zorro 2013-09-25 (20:13) 3 godziny i 3 minuty temu

Gdyby Polska miała odpowiednie regulacje prawne, ten człowiek odszedł by w spokojnie po podaniu leków nasennych i jakiegoś specyfiku zatrzymującego pracę serca. Wszyscy przeciwni prawa eutanazji, mają krew tego człowieka na swoich rękach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
29
~dhx 2013-09-25 (17:37) 5 godzin i 39 minut temu

czy eutanazja powinna być legalna??? tzn w Polsce?? moje skromne zdanie - tak

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
24
~Asia 2013-09-25 (21:57) 1 godzinę i 19 minut temu

Chory kraj, jak chciał umrzeć, to państwo powinno mu na to pozwolić i pomóc by umarł godnie, bezboleśnie, jak człowiek. Jestem za eutanazją.

odpowiedz