Strona główna serwisu
Wyniki II tury wyborów
1. Andrzej
Duda
52.00%
2. Bronisław
Komorowski
48.00%
Frekwencja
wyborcza
55.50%
Źródło: Ipsos dla TVP, TVN i Polsat
Ostra niewydolność krążeniowo-​oddechowa przyczyną śmierci biegacza "Biegnij Warszawo"
Ostra niewydolność krążeniowo-​oddechowa przyczyną śmierci biegacza "Biegnij Warszawo"

Ostra niewydolność krążeniowo-​oddechowa przyczyną śmierci biegacza "Biegnij Warszawo"

Znana jest przyczyna śmierci biegacza, który zmarł na mecie "Biegnij Warszawo". To ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa - tak wynika ze wstępnej sekcji zwłok przeprowadzonej na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Na razie nie wiadomo, czy gdyby fachowa pomoc nadeszła szybciej, mężczyznę udałoby się uratować. Szczegółowe wyniki sekcji będą znane za kilka tygodni - informuje Radio ZET.
- Nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. (...) Ostateczną przyczynę (śmierci) poznamy za klika tygodni - powiedział Przemysław Nowak z warszawskiej prokuratury. Dodał, że zostały zlecane dodatkowe badania - m.in. toksykologia.

Przyjaciele i rodzina szukają świadków

Przyjaciele i rodzina biegacza proszą o kontakt wszystkich świadków. Stworzyli w tym celu specjalny adres. O sprawie informuje TVN24.pl.

"Przyjaciele i rodzina biegacza-amatora zmarłego podczas tegorocznej edycji "Biegnij Warszawo" szukają świadków tego zdarzenia. Bliscy starają się ustalić, czy organizator biegu dostatecznie zabezpieczył zdrowie uczestników. Pod specjalnie stworzonym adresem bylemswiadkiem@gmail.com mogą się zgłaszać osoby, które widziały akcję ratowniczą i tragiczne zdarzenia na mecie biegu" – można przeczytać w oświadczeniu żony biegacza.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w niedzielę. Na mecie 10-kilometrowej trasy imprezy "Biegnij Warszawo" zasłabł młody mężczyzna, który zmarł po przewiezieniu do szpitala. Zgodnie z relacjami części świadków, osoby, które wymagały reanimacji, musiały czekać na karetkę nawet 20 minut.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Jak powiedział w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak, śledztwo będzie prowadzone roboczo w kierunku art. 155 Kodeksu karnego. Przewiduje on karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka.

Źródło: tvn24.pl, Radio Zet
tvn24.pl, PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. Radio Zet

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (690)
Nie zgadzam się z opinią
41
Zgadzam się z opinią
296
~ktoś 2013-10-09 (11:55) 1 godzinę i 29 minut temu

żałosne. a co rodzina zrobiła w tym kierunku? czy sprawdziła stan zdrowia "biegacza? to dorosły człowiek i wiedział co robi! ale jak to w Polsce, szukamy winnych wszędzie tylko nie u siebie. to raczej szukanie możliwości ubiegania się o odszkodowanie!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
199
~Pyt 2013-10-09 (11:57) 1 godzinę i 27 minut temu

Jest to WIELKA tragedia dla rodziny ! Jednak w myśl zasady " chcącemu nie dzieje się krzywda" biegacz musi liczyć sie z faktem że oprócz kontuzji może mieć dużo poważniejsze problemy. ( analogicznie ...jadąc autem liczymy się z możliwościa wypadku ) Przez to zdarzenie ( bo trudno to nazwać wypadkiem) za rok organizator zarząda od zawodników karty zdrowia sportowca czyli w skrócie badanie : EKG spoczynkowe EKG wysiłkowe, krew mocz , usg serca , spirometria, etc . I nagle sie okaże że wystartuje 500 uczestników. Obym był złym prorokiem. Jeszcze raz podkreślam że BARDZO współczuje rodzinie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
66
Zgadzam się z opinią
228
~Spitfire 2013-10-09 (12:21) 1 godzinę i 3 minuty temu

Szybko, szybko może uda się wyrwać jakąś kasę od organizatora...zamiast opłakiwać śmierć bliskiej osoby, kombinują już jak dostać odszkodowanie. Pieniądze to byłaby ostatnia rzecz o której bym myślał. Jak widać dzisiejsze społeczeństwo jest tak zdegenerowane, że śmierć bliskich już się nie liczy. Ważna jest kasa. Brzydzę się takimi ludźmi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 28

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
153
~eme-rytka 2013-10-09 (12:22) 1 godzinę i 2 minuty temu

Współczuję rodzinie, ale życia zmarłemu już NIC nie zwróci. Jestem zgorszona determinacją, której celem jest uzyskanie jak najwyższego odszkodowania i zniszczenia życia organizatorom. Mam 70, nie biegam ja ani nikt z moich bliskich. Nie sądzę, aby zamiarem organizatorów było pozbawienie kogoś życia. Moim zdaniem, każdy, kto bierze udział w tego typu imprezie, podejmuje ryzyko n a w ł a s n ą odpowiedzialność. W przeciwnym razie organizatorzy powinni każdemu zagwarantować karetkę. W mieście potrzebne są karetki i lekarze dla nie biorących udziału w imprezach. Uważam też, że działali w dobrej wierze, choć jestem przeciwna, jako mieszkanka stolicy, do organizowania tak częstych "imprez" ulicznych nie licząc się z mieszkańcami, którym utrudnia się życie dla radości nielicznych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
111
~AED 2013-10-09 (12:13) 1 godzinę i 11 minut temu

Nie chcę się wymądrzać, ale teraz rodzina i przyjaciele wszędzie będą się starali znaleźć winnych na siłę. A gdzie byli gdy ten człowiek zamierzał startować do biegu? Pytali go czy stan jego zdrowia na to pozwala? Czy jest dostatecznie przygotowany? Jeżeli ktoś się decyduje na bieg w tej imprezie, to nie powinien ryzykować, tylko zadać sobie zasadnicze pytanie - czy jestem do tego przygotowany, a nie jakoś to będzie, może ratownicy mnie uratują. Faktem jest, że trzeba sprawdzić zabezpieczenie tej imprezy przez organizatorów, ale to nie przesądza o ich winie, bo być może nawet natychmiastowa pomoc mogła mu nie pomóc. Przykładem są podobne przypadki np. podczas rozgrywek piłkarskich. To tragedia, ale u nas zawsze wszyscy inni są winni, nie my.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
73
~waldek 2013-10-09 (12:30) 54 minut temu

Taka impreza ,ma charakter masowy i rekreacyjny a nie wyczynowy. Uczestnik takiego biegu powinien wiedzieć, ze przy kryzysie organizmu musi zejść z trasy lub przejść do fazy spacerku. Przecież nie chodzi o wynik. Szukając winnych należy zacząć od siebie i osób bliskich. Podejrzewam, że w tym wszystkim biorą udział firmy zajmujące się dochodzeniem odszkodowań( za 25%) uzyskanego odszkodowania.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
67
~Opanowany 2013-10-09 (11:56) 1 godzinę i 28 minut temu

czy naprawde potrzeba takiego dochodzenia? Czy żona biegacza nie była świadoma (i on sam) co robi, że znajduje się w tłumie, i że biega na granicy wytrzymałości organizmu? Czy badał się przed biegiem, czy sam sprawqdzał (czy go to interesowało), gdzie znajdują sie karetki? Itd. itp. zaraz na mecie podjęta była akcja reanimacyjna, potem karetka przebiła się przez tłum i odwiozła do szpitala (w trakcie kontynuowana akcja reanimacyjna) - czy taki był ptrzebieg? jezeli tak, to co szukać Bogu ducha winnych? Ludzie - po pierwsze bądźmy odpowiedzialni sami za siebie. ten sam postulat przesyłam tzw. alpinistom - ani to wielkiie wydarzenie takie wspinanie, ani narodowa sprawa - niech wchodzą sobie gdzie chcą na własna ospowiedzialność i własne koszty. Skupmy się na normalnie pracujących ludziach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
86
~doku 2013-10-09 (11:58) 1 godzinę i 26 minut temu

co mysli ze dostanie miliony za mąża i bedzie żyć beztrosko-oco tu chodzi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
80
~kikki 2013-10-09 (11:38) 1 godzinę i 46 minut temu

wariatka jakich świadków po co biegał jak nie miał zdrowia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
48
~marcin_wega 2013-10-09 (14:11) 23 godzin i 13 minut temu

Ja już nie wiem, czy jestem dorosłym człowiekiem, czy dzieckiem pod opieką państwowych urzędników, którzy za skromnym wynagrodzeniem dopilnują, czy aby na pewno mogę pobiec, pojeździć na rowerze, spacerować po górach. Wszędzie czychają na mnie zagrożenia, mogę się potknąć i upaść, spaść z roweru. Czy możnaby było temu zapobiec, czy odpowiednie badania lekarskie, szkolenia u certyfikowanych trenerów od jazdy na rowerze, spaceru po górach, pokonywaniu przeszkód, jak krawężnik, schody, mogły pozwolić uniknąć nieszczęśliwego zdarzenia. Na pewno tak, a nawet jak się jakiś wypadek zdarzy, to nieszczęśnik, który posiada stosowne certyfikaty i aktualizowane zezwolenia, z czystym sumieniem może zostać uznany za pechowca. Skoro dorosłemu człowiekowi podczas biegu, gdzie jest to naprawdę jedna z najbezpieczniejszych dyscyplin sportowych, trzeba zapewnić ratowników medycznych na każdym kilometrze wraz ze wsparciem karetek, to tym bardziej jest to uzasadnione podczas każdej lekcji wf w szkole. Czy dzieci, za które odpowiedzialni są przecież dorośli, posiadają aktualne badania lekarskie, wydolnościowe itd, zanim dojdzie do jakże ryzykownej lekcji wf. Wszelkie tego typu przesadne działania spowodują, że organizatorzy mniejszych imprez sportowych, nawet o charakterze rekreacyjnym, zrezygnują ze swojej działalności lub zostaną powsadzani do więzienia za narażanie na utratę zdrowia i życia wielu osób. Dlatego najbezpieczniej dla nauczyciela wf jest przyjąć lewe zwolnienie lekarskie, tylko później jacyś specjaliści od zdrowego trybu życia dociekają, dlaczego sprawność fizyczna społeczeństwa tak maleje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
49
~biegacz amator 2013-10-09 (12:10) 1 godzinę i 14 minut temu

Jestem 36-letnim biegaczem amatorem. Biegam od 3 lat i kocham ten sport. Startuję w zawodach na własną odpowiedzialność i moją decyzją jest nie chodzenie do lekarza. Myślę że ten człowiek był podobny do mnie. Umarł robiąc to co kochał w dodatku na własną odpowiedzialność. To smutne, ale jeszcze smutniejsza jest reakcja dziennikarzy, rodziny i znajomych (wyrazy współczucia mimo to). Zastanówcie się czy on chciałby takiego postępowania... Mówicie o bieganiu, że jest niezdrowe, a czy wiecie ile osób umarło w niedzielę z przejedzenia, bezruchu i tkwienia przed telewizorem (i internetem)?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
44
~sl 2013-10-09 (14:13) 23 godzin i 11 minut temu

POlandia/TUSKolandia = kraj w którym pizza przyjeżdża szybciej niż karetka...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
49
~Rafał 2013-10-09 (14:56) 22 godzin i 28 minut temu

Widzę, że na WP jak zwykle w większości motłoch i żulia. Większość obszczekuje rodzinę, która chce wyjaśnić przyczyny tragedii. Badając tą sprawę robią przysługę nam wszystkim, bo każdy może się kiedyś znaleźć w podobnej sytuacji. Czy fakt, że ten człowiek wziął udział w 10km biegu odbiera mu prawo do szybkiej pomocy lekarskiej ? Być może nikt nie zawinił, ale rodzina ma prawo to sprawdzić.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
39
~kobieta 2013-10-09 (11:44) 1 godzinę i 40 minut temu

Wysportowany ? Albo miał jakąś wadę,albo biegł na siłę,10km można wytrenować bardzo szybko,szczególnie w tym wieku.Az nieprawdopodobne,żeby zdrowa trenujaca regularnie osoba zmarła po takim dystansie. Powinni wprowadzic podobnie jak w wielu krajach zaświadczenia od lekarza o stanie zdrowia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
36
~Magda 2013-10-09 (12:09) 1 godzinę i 15 minut temu

Teraz wyjdzie, że było za mało karetek, brak sprzętu i ogólnie zła organizacja.Gdyby nie doszło do tej tragedii, czy ktoś zastanawiałby się, czy bieg był prawidłowo przygotowany? U nas wszystko działa byle jak, bo zysk jest najważniejszy a my niestety dajemy na to przyzwolenie. Gdyby ten biegacz wiedział jak wygląda zaplecze medyczne tego biegu, czy wycofałby się? Pewnie nie, bo nie przyjąłby do wiadomości, że może stać się coś złego właśnie jemu.Żal człowieka a jeszcze bardziej jego rodziny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
36
~ted 2013-10-09 (11:48) 1 godzinę i 36 minut temu

a co go zamordowali ze szukają świadków tysiące ludzi się temu przyglądało dziwne to wszystko biegł na swoja odpowiedzialność

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
35
~FILUTEK. 2013-10-09 (11:55) 1 godzinę i 29 minut temu

ciekawe kiedy powstanie stowarzyszenie rodzin poszkodowanych w biegu? paranoja sięga zenitu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
31
~Gogol 2013-10-09 (15:38) 21 godzin i 46 minut temu

To jakiś absurd!!! Był to przypadek - takie rzeczy się zdarzają i niczyja to wina. Jeżeli tak będziemy postępować, to nie będzie żadnych imprez masowych czy sportowych, bo potencjalni organizatorzy będą się bali.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
34
~MM 2013-10-09 (13:58) 23 godzin i 26 minut temu

Ile karetek powinno być?? Ilu ratowników medycznych, przedmedycznych i td. jest to ktoś sensownie wyliczyć?? 1 karetka na 100 czy 500 czy 1000 osób?? Gdzie ustawione?? co 100 metrów, co kilometr czy co 5?? Jakby organizatorzy nie zrobili zawsze będzie mozna im zarzucić, że tego było za mało a to było za daleko. A może Tomek biegł tydzień wczesniej Maraton Warszawski i najnormalniej w swiecie organizm nie wytrzymał?? Jest to tragedia zarówno dla rodziny jak i organizatorów!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
34
~iopolanin 2013-10-09 (11:49) 1 godzinę i 35 minut temu

ja ci... przeciez on umarł nie z powodu organizatorów tylko umarł bo nie wytrztyymał jedenm organizm.ludzie nie umieraja z pwodou braku karetki, braku pomocy czy niewprawnej pomocy-umieraja na skutek chorób. a przy tego typu działaniach-bywa.

odpowiedz