Strona główna serwisu
Kościelna komisja sprawdza "cud" w Sokółce

Kościelna komisja sprawdza "cud" w Sokółce

Arcybiskup białostocki Edward Ozorowski powołał specjalną komisję, która ma sprawdzić wydarzenie z kościoła w Sokółce w woj. podlaskim - informuje "Gazeta Współczesna".
Jak donoszą lokalne media, w trakcie udzielania komunii świętej w kościele św. Antoniego w Sokółce kapłan upuścił komunikant, czyli hostię przeznaczoną dla wiernych. Nie można go było podać wiernym, został więc umieszczony w naczyniu liturgicznym z wodą, gdzie miał się rozpuścić. Po kilku dniach woda zmieniła kolor na czerwony - opisuje lokalny "Kurier Poranny". W dodatku okazało się, że w naczyniu znajdowało się coś jeszcze. Po zbadaniu przez niezależnych specjalistów okazało się, że jest to kawałek ludzkiego mięśnia sercowego.

Sprawę ma zbadać specjalna komisja. Ks. Andrzej Dębski, rzecznik białostockiej kurii tłumaczy, że potrzebny jest spokój i czas. Jak mówi, Kościół nie może bez specjalnych badań i przesłuchać świadków ogłosić, że coś było cudem.

- Trwają przesłuchania świadków czy rzeczywiście miał miejsce Cud Eucharystyczny. Dopiero, kiedy będziemy mieć pewność, zawiadomimy Stolicę Apostolską - podsumowuje ksiądz Dębski.


Proboszcz parafii św. Antoniego ks. Stanisław Gniedziejko też mówi w rozmowie z "Kurierem Porannym", że na rozmowę o tej sprawie jest za wcześnie. - Proszę się modlić - dodaje.

Zobacz w "Gazecie Współczesnej"
Zobacz w "Kurierze Porannym"
Gazeta Współczesna, Kurier Poranny

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (901)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~w77 2010-02-18 (09:13) 9 godzin i 45 minut temu

O TYCH DZIALCH MISYJNYCH.tO SA FAKTY POWSZECHNIE ZNANE CO TAM WASI DUCHOWN IROBILI W JASENOWACU Z PRAWOSLAWNYMI SERBAMI.cZY JP2 MIAL RACJE CZYNIAC BLOGOSLAWIONYM ODPOWIEDZIALNEGO ZA TO SUPER MORDERCE STEPINACA??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~polak 2010-02-17 (09:07) 9 godzin i 51 minut temu

to komisja pedofilów w sukienkach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~sl 2010-02-17 (08:16) 10 godzin i 42 minut temu

zbadać "niezależnych specjalistów. to nie oni powinni badac tylko byc badani.

odpowiedz

zgłoś do moderacji