Strona główna serwisu
Świadkowie o wypadku w Kamieniu Pomorskim -​ film

Świadkowie o wypadku w Kamieniu Pomorskim -​ film

- To ogromna tragedia. Co tu dużo mówić. Alkohol - mówi mieszkaniec Kamienia Pomorskiego. - To jest nagłaśniane. O tym się mówi, mimo to ludzie robią całkiem coś innego - dodaje inna mieszkanka miasta, gdzie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło sześć osób. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz poinformował w TOK FM, że będzie dzisiaj rozmawiał z premierem na temat zaostrzenia kar dla pijanych kierowców. - Premier zwołał spotkanie ze mną i Markiem Biernackim. Będziemy rozmawiać o tym, co zrobić, żeby skuteczność państwa była większa ws. pijanych kierowców - powiedział Sienkiewicz.
Straszne skutki wypadku w Kamieniu Pom. - zdjęcia

26-letni pijany kierowca wjechał rozpędzonym BMW w grupę pieszych. Zabił sześć osób: pięciu dorosłych i jedno dziecko. Wśród ofiar jest policjant, jego żona i dziecko. Dwoje dzieci trafiło do szpitala. Jedno z nich, ośmioletni chłopiec - nadal walczy o życie. Ranna 10-latka jest przytomna, ale nadal przebywa w szpitalu.

Świadkowie wypadku są bardzo poruszeni tym co zobaczyli. - To było okropne - mówił w TVP Szczecin Paweł Ukraiński z portalu www.kamienskie.info. - Ludzie leżeli we wszystkich możliwych miejscach, ten samochód przewrócony, służby, które starały się udzielać pomocy - mówi świadek. Dodaje, że akcja ratunkowa była prowadzona bardzo sprawnie, ale skala tragedii sprawiła, iż trudno było o koordynację.


Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego są oburzeni bezmyślnością kierowcy. - To jest po prostu straszne. Nikt sobie nie zdaje sprawy z tego, że za sekundę, za chwilę może odebrać sobie życie, komuś, kto jedzie z nim, czy komuś, kto przechodzi - mówią świadkowie.


Kierowcy nic się nie stało

Kierowcy, sprawcy wypadku, nic się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany i trzeźwieje w policyjnym areszcie. W chwili zdarzenia miał prawie dwa promile alkoholu.

Sprawą wypadku zajęła się prokuratura, która wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to do 15 lat więzienia.

Policja: kierowca mógł wjechać w grupę osób z premedytacją

Jak powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski, pod uwagę brane są dwie wersje przyczyn tego tragicznego wypadku. Jedna z nich sugeruje, że kierowca umyślnie skierował auto w pieszych. Jak mówi Sokołowski, policjanci sprawdzają informację o tym, że kierowca kłócił się ze swoją współpasażerką i z premedytacją wjechał w grupę osób. Druga z rozpatrywanych hipotez mówi, że pijany kierowca stracił panowanie nad samochodem i zjechał z drogi na chodnik.


Komendant Główny Policji Marek Działoszyński obiecał wsparcie dla rodzin ofiar. - Uruchomimy wszystkie możliwe środki i wszystkie możliwe działania, które są podjęcia w tej sprawie - mówił Działoszyński. Dodał, że policja wesprze także starania dziadków o adopcję osieroconego w wypadku chłopca.

"Kary za potrącenie po alkoholu ściągane do końca życia"

- Kary za potrącenie po alkoholu powinny być ściągane do końca życia. Taki przekaz powinien trafiać do tych idiotów, którzy pijani siadają za kierownicę. To nie powinny być tylko kary orzeczone przez sąd karny. Po takim czymś zostaniesz z długami do końca życia, bo kwoty odszkodowań, jakie za ciebie zapłaci zakład ubezpieczeń, będą ściągane z ciebie i twojej rodziny, a to są kwoty idące w setki, jeśli nie miliony złotych - uważa Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia Alter Ego pomagającego ofiarom wypadków drogowych.Źródła: PAP,IAR, TVN24/x-news, TOK FM

Czy kary dla pijanych kierowców powinny być zaostrzone?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

TVN24/x-news, PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. IAR, TOK FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (635)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
175
~gość 2014-01-02 (07:58) 20 godzin i 13 minut temu

Żadnego więzienia na koszt podatnika! Obóz pracy na rzecz ofiar ! Dożywotnio ! Sorry, ale tak rozumiem prawo i nic tego nie zmieni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
165
~romek 2014-01-02 (08:45) 19 godzin i 26 minut temu

Kierowcom prowadzącym pod wpływem powinno się zabierać prawo jazdy na zawsze a także konfiskować pojazd, który prowadzili.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
142
~jestRada 2014-01-02 (09:06) 19 godzin i 5 minut temu

PASAŻERKA JEST PRAWDOPODOBNIE WSPÓŁWINNA, POWINNA ZOSTAĆ ZATRZYMANA DO DYSPOZYCJI PROKURATURY - TO MUSI BYĆ PRZESTROGA, PASAŻERKA JEŚLI NIE ZOSTAŁA PORWANA PONOSI TAKĄ SAM ODPOWIEDZIALNOŚĆ. MY OBYWATELE ŻĄDAMY: za taką ewidentną i porażającą bezmyślność oraz spowodowanie niewyobrażalnej tragedii ofiar i ich rodzin - oczywiście pełne 15 lat bez możliwości wcześniejszego zwolnienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechnicznych, kołowych - jeśli złamie - dożywocie; Wypłata z ZUS po 1 milion złotych za każdą z ofiar wypadku pozostałym przy życiu spadkobiercom z jednoczesnym i natychmiastowym uruchomieniem wszelkich możliwych narzędzi windykacyjnych wobec sprawcy aby ZUS odzyskało wypłacone kwoty a w dalszej kolejności wobec pasażerki - nie możliwe aby nie zauważyła że kierowca jest pijany. Jeśli posiadała telefon komórkowy w chwili wypadku i nie ma śladu próby połączenia z policją w celu zawiadomienia o tym że jest popełniane przestępstwo - pijany za kierwocą - jest współwinna karnie i finansowo!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 22