Strona główna serwisu
Kiedy posłać dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? Abp Andrzej Dzięga: niech rodzice decydują
Kiedy posłać dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? Abp Andrzej Dzięga: niech rodzice decydują

Kiedy posłać dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? Abp Andrzej Dzięga: niech rodzice decydują

Rodzice w porozumieniu z proboszczem parafii zdecydują, kiedy posłać swoje dziecko do Pierwszej Komunii Świętej. Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga właśnie wprowadził normy porządkujące zasady przygotowania i przeżywania tego sakramentu w parafiach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Od tego roku szkolnego dolną granicą wiekową będzie skończone 7 lat - informuje Radio Szczecin.
Radio przypomina, że w związku z wprowadzeniem do szkół sześciolatków, pojawiły się głosy, że dziecko w II klasie nie jest odpowiednio dojrzałe do przyjęcia sakramentu. Niektóre diecezje w Polsce wprowadziły Komunię Świętą w trzeciej klasie. Jednak metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga pozostawił możliwość podjęcia decyzji przede wszystkim rodzicom.

- Jak przypomina Kościół pierwszym nauczycielem i wychowawcą w życiu wiary jest ojciec i matka, czyli rodzice - mówi w rozmowie z radiem ks. Piotr Superlak, dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. - I to od nich zależy czy dziecko jest gotowe do przyjęcia tego sakramentu, a ze wspólnoty Kościoła odpowiedzialny za przygotowanie jest proboszcz każdej wspólnoty parafialnej - dodaje.

Źródło: Radio Szczecin
Radio Szczecin

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1612)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~rybitwa 2013-10-06 (16:38) 21 godzin i 15 minut temu

Zofio jesteś mocherem i twoje dziecko jest komuchem.Do rydzyka amen.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
6
~Anika 2013-10-06 (16:36) 21 godzin i 17 minut temu

Informacja o Komunii św. dotyczy katolików, po co więc niewierzący i niepraktykujący zadaja pytania po co komunia itp.? Mozna znaleźć odpowiedzi na te pytania w necie ,ale nie ma ich w tym artykule bo to artykuł dla zainteresowanych I Komunią św.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~bez nicku 2013-10-06 (16:02) 21 godzin i 51 minut temu

do er-pytanie czemu miałabym przeprowadzać dowód na nieprawdziwość,bądz prawdziwość teorii czyjeś-jeśli to teoria? tzn.ktoś kto ją światu zafundował sam dowodu na jej prawdziwość nie przeprowadził..równie dobrze mogę postawić sama teorię przeciwstawną i prosić przeciwników o przeprowadzenie dowodu na jej nieprawdziwość

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Julek 2013-10-06 (15:50) 22 godzin i 3 minuty temu

XXI wiek. Procent społeczeństwa po studiach bardzo wysoki, a co jeden to głoopszy. 1 - Ci co wierzą we wszystko jak leci, przy świadomości upływu czasu i możliwości przekłamań w przekazach, to naiwniacy. 2 - Ci co nie wierzą w nic, przy niewytłumaczalności wielu zjawisk, to piramidalni idioci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~awe 2013-10-06 (14:38) 23 godzin i 15 minut temu

Tzw. "komunia św." to kolejny etap zniewolenia dzieci w tej zboczonej sekcie !!!! Rodzice !! Uświadomcie to sobie !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~kcin 2013-10-06 (12:56) 57 minut temu

"Kiedy posłać dziecko do Pierwszej Komunii Świętej?" Poprawna odpowiedź brzmi... : NIGDY :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
6
~tolek 2013-10-06 (12:45) 1 godzinę i 8 minut temu

najgorsze co może być to narzucanie rodzinom przez sekty kościelne, i tak to ułożone jest że muszą bo potem śą na jezykach fanatyków kościelnych podobnie jak i ich dzieci, nie ma gorszej zbrodni niż narzucić komuś życie i przynależność, jeden w tym plus że to mozna olać i odsunąć sie od tych sekt, powód sie powinno podawać tylko jeden zmuszono mnie jako noworodka do przynależności do sekt religijnych

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
6
~mammamija 2013-10-06 (12:26) 1 godzinę i 27 minut temu

Uczestniczenie w tych kleszych igrzyskach nastawionych na zbijanie kasy to największy obciach XXI wieku i chyba możliwy już tylko w katolandzie. Nie pozwolę na mieszanie w głowie mojemu dziecku przez zboków wymyślających bajeczki z których się utrzymują. Bozia w postaci kawałka andruta - śmiech i kpina.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~Julek 2013-10-06 (12:16) 1 godzinę i 37 minut temu

XXI wiek, procent społeczeństwa po studiach bardzo wysoki, a co jeden to głoopszy. 1 - Ci co wierzą we wszystko jak leci, przy świadomości upływu czasu i możliwości przekłamań w przekazach, to naiwniacy. 2 - Ci co nie wierzą w nic, przy niewytłumaczalności wielu zjawisk, to piramidalni idioci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~kobra 2013-10-06 (12:10) 1 godzinę i 43 minut temu

Komunia komunią ale chrzest to jest dopiero zmuszanie nieświadomych niemowląt do wiary katolickiej??Dlaczego nie ma chrztu w wieku gdzie człowiek sam dokona wyboru????No tak ale z czego by żyli klerycy.Doją kasę od samego urodzenia.Człowiek od małego jest wciskany do wiary katolickiej bez swego wyboru a później już dla ludzi czy tradycji zostaje w niej bo co ludzie powiedzą......

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~Fan 2013-10-06 (12:09) 1 godzinę i 44 minut temu

Potrzebne te komunie i bierzmowanie chyba na sra....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~Mamba 2013-10-06 (11:59) 1 godzinę i 54 minut temu

Zacznijmy od tego, że do każdej wspólnoty wyznaniowej powinno się wstępować świadomie. A więc chrzest w wieku, kiedy już się wie, czy wierzy się w Boga czy nie. A Krk każe chrzcić niemowlęta!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~ja 2013-10-06 (11:57) 1 godzinę i 56 minut temu

ludzie jacy wy naiwni :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~Qba 2013-10-06 (11:53) 2 godziny temu

Ja się pytam dlaczego Bóg nie interweniuje w sprawach zasadniczych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Axa 2013-10-06 (11:48) 2 godziny i 5 minut temu

Ojojoj ależ to problem. A jak będzie żyć bez komunii to co ja nie mam bierzmowania i mi to lata nie powiem gdzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
8
~THOR 2013-10-06 (11:45) 2 godziny i 8 minut temu

JAK TO KIEDY NIGDY !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~adam 2013-10-06 (11:44) 2 godziny i 9 minut temu

Słuszne słowa arcybiskupa. Rodzice najlepiej znają swoje dzieci...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~wron 2013-10-06 (11:43) 2 godziny i 10 minut temu

najgorsze w tym cyrku jest to że to wymysł cwaniaków kościelnych, jak można uważać kogoś za ochrzczonego za zgodą tego ochrzczonego jesli to noworodek? i jak można mówić że to już ich jakiś tam nemer xxxxxxxxxx , czy wy ludzie nie widzicie tej manipulacji i obłudy? taki zabobon powinien się odbywać wyłącznie za zgodą danej osoby zainteresowanej tym, wiec jak osiągnie pełnoletność, bedzie chciał sam się zglosi lub oleje to

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~john 2013-10-06 (11:43) 2 godziny i 10 minut temu

chrzest, komunia, I rocznica, II i III zaraz bieżmowanie, nauki i ślub, międzyczasie pogrzeby, koło się zamyka. I tak kościół ciągnie kasę od nas wiernych!!!! ciągle i na okrągło.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~werka 2013-10-06 (11:41) 2 godziny i 12 minut temu

Coś się mi się wydaje, że dla księży pierwsza komunia to wielki poligon gdzie można wyczołgać wszystkich w imię Jezusa. Czy Jezus by chciał by twe dziecko bez wpłaty haraczu przystąpiło do pierwszej komunii na pewno tak, –lecz dla Księdza nie jego działanie jest proste nie masz kasy nie masz sakramentu?

odpowiedz