Strona główna serwisu
Tragiczny wypadek: zginęła kobieta w ciąży i dziecko
Tragiczny wypadek: zginęła kobieta w ciąży i dziecko

Tragiczny wypadek: zginęła kobieta w ciąży i dziecko

Kobieta w ciąży i jej 1,5-roczny syn zginęli w wypadku, do którego doszło w miejscowości Kociołki koło Gołdapi (Warmińsko-mazurskie). Kierowca, który potrącił śmiertelnie dwoje pieszych, miał w wydychanym powietrzu 0,26 promila alkoholu.
Jak poinformowała Mariola Plichta z warmińsko-mazurskiej policji, do wypadku doszło, gdy kierowca osobowego volvo omijał grupę pieszych idących drogą, wtedy wpadł w poślizg i uderzył w 25-letnią kobietę i jej syna także idących poboczem. - Mężczyzna został od razu zatrzymany, są świadkowie tego wypadku, którzy mówią, że kierowca jechał bardzo szybko - powiedziała Plichta.

Podkreśliła, że mężczyzna, gdy wytrzeźwieje w izbie zatrzymań, zostanie przewieziony do prokuratury na przesłuchanie. Odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku, za co grozi kara do 8 lat więzienia.

Według policji nie zostanie mu jednak postawiony zarzut jazdy po pijanemu, gdyż dawka alkoholu w jego organizmie nie przekroczyła 0,5 promila.

- Dawka alkoholu, którą stwierdzono w badaniu u kierowcy, czyli 0,2 promila, może wskazywać, że wypił on jedno piwo - podkreśliła. Dodała, że taka ilość kwalifikuje ten czyn jako wykroczenie polegające na tym iż kierowca "jechał po użyciu alkoholu".
Źródło: PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (341)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
95
~kam 2012-07-28 (20:44) 8 godzin i 31 minut temu

jako ojciec i maz żylbym tylko po to zeby pomscic moich bliskich.Nie darowalbym gnojowi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
93
~ja 2012-07-28 (19:57) 9 godzin i 18 minut temu

Tylko w Polsce jest takie głupie prawo.Zabił trzy niewinne osoby i tylko 8 lat....O zgrozo!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
56
~orionka 2012-07-28 (22:14) 7 godzin i 1 minutę temu

Kilkanascie lat temu w moim miescie w ten sam sposob zginela mloda kobieta,zdazyla tylko odepchnac swoje dzieci.Facet ktory ja zabil wracal z meczu po piwku, tez dostal smiesznie niska kare kilka latek na koszt panstwa...czyt.podatnikow To jakas paranoja- najpierw sie go wiezie na wytrzezwienie,pozniej sie stwierdza,ze to nie byla jazda po pijanemu tylko popelnil WYKROCZENIE???? kobieta w ciazy i dziecko-8lat a ile daja za 2dziewczynki? Takie prawo to hanba, ciesze sie ze juz nie mieszkam w tym kraju...i tylko mi ludzi zal.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
68
~gość 2012-07-28 (20:03) 9 godzin i 12 minut temu

o ja 8 lat?? zabił z premedytacją a oni mu chcą dać 8 lat, dożywocie a nie 8 lat. skoro jechał szybko to liczył się z tym że kogoś zabije wiec dożywocie, zabił 3 osoby bo kobietę i dwoje dzieci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
55
~leader24 2012-07-28 (22:11) 7 godzin i 4 minuty temu

Przykro czytać.Mam 5-cio miesięczną córeczkę.Życie za mojego skarba bym oddała!Gołymi rękoma zabiłabym na miejscu każdego kto chociażby spróbował zrobić jej krzywdę!Kara do 8 lat-dostanie me..a 5 lat w zawieszeniu(ewentualnie odsiedzi 3 lata i wyjdzie za dobre zachowanie)Dla polskiego sądu tyle wart jest życie trójki osób!!!WSTYD,WSTYD,WSTYD!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
47
~tyrion 2012-07-28 (20:28) 8 godzin i 47 minut temu

Zabił 3 osoby ,matkę i jej dwoje dzieci ,powinni policzyć 8 lat x 3 .....ale najgorsze przeżywa teraz mąż i ojciec ,brak słów żeby coś sensownego napisać,moje kondolencje i głębokie współczucie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
47
~olo 2012-07-28 (19:56) 9 godzin i 19 minut temu

ze wariat jechal to jedna sprawa ale ze nie buduje sie zadnych chodnikow czy utwardzonych sciezek wzdluz drog to inna sprawa, ile setek tysiecy osob naraza swoje zycie gdyz musi chodzi po szosach lub jezdzic na rowerach wsrod tirow i wariatow za kierownica ale rzad PSL-PO ma inne sprawy na glowie posadki i premie w spolkach panstwowych aby swoi kupowali sobie duze i bezpieczne samochody i reszte spoleczenstwa mieli w tyle

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
63
~Poker 2012-07-28 (19:43) 9 godzin i 32 minut temu

Jakie "do 8 lat" !!!!?!!!! Dożywocie a nawet kara śmierci ! Nie chcę słyszeć nawet PISowskiego wycia że nie można zabijać ! Klerowi zależy na tym a PIS mu w to gra ! Dożywocie gnojowi !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
74
stanty 2012-07-28 (21:17) 7 godzin i 58 minut temu

Porąbało was !!! 0,26 promila może mieć każdy z was i nie być po żadnym alkoholu !!! "Zatrzymany do wytrzeźwienia" Smieszne i chore !!! Popełnił błąd i musi za niego odpowiedzieć, ale nie róbcie z niego pijaka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
40
~cojest 2012-07-28 (19:51) 9 godzin i 24 minut temu

Zabił i to nazywacie wykroczeniem?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
37
~predowidz 2012-07-28 (20:03) 9 godzin i 12 minut temu

Dwa lata, to też jest do ośmiu ,przecież to jest jakaś paranoja .Słyszy sie często że np ,za produkowanie fałszywek grozi piętnaście lat lub za produkcje narkotyków również dużo wyższy wyrok niż do ośmiu ,komuś zależy żeby w POLSCE nie karać odpowiednimi wyrokami ludzi którzy odbierają życie innym ludziom .POLAKOM.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
35
~Kaja 2012-07-28 (23:35) 5 godzin i 40 minut temu

Kondolencje dla rodziny . Tutaj nie ma co komentować zginęło troje ludzi ... żal również kierowcy można oszaleć .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
38
~kicia 2012-07-28 (20:46) 8 godzin i 29 minut temu

W Polsce za zabicie psa grozi kara 8 lat więzienia,a taka sama za zabicie trojga ludzkich istot.W polsko-języcznym prawie zabicie dziecka nienarodzonego nie jest przestępstwem(to tylko kobieta ciężarna,chyba z brzuchem pełnym kamieni)...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
31
~aga 2012-07-29 (10:01) 19 godzin i 14 minut temu

Z całego serca współczuję rodzinie. Nie wyobrażam sobie ich cierpienia. Ktoś stracił żonę, dzieci, córkę, wnuki... Czytam wasze komentarze i nie rozumiem dlaczego nie potraficie ograniczyć się do krótkiego wpisu. Co jeden to mądrzejszy. Pomijam już chamstwo bo przypuszczam że to małoletnie głupki się nudzą. Ktoś, kto ma rodzinę i dzieci, ktoś, kto oczekuje na narodziny swojego dziecka, rozumie ogrom tej tragedii.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
32
~eva 2012-07-28 (21:13) 8 godzin i 2 minuty temu

Nikt nie zna dnia ani godziny. Teraz człowiek wyjdzie z domu i nie wie czy wroci. Zgineła niewinna kobieta. I dzieci. Boze czemu dałes zycie i je odebrałes istotce, ktora na swiat sie nie prosiła. I istotce co swiata nie poznała. Matce ktora kochała i napewno zyc chciała. Dlaczego nad nimi nie czuwałes, a tego gnoja z rak smierci wyrwałes.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
30
~gosc 2012-07-28 (20:40) 8 godzin i 35 minut temu

to byl wypity czy nie , mozna pic i jechac czy nie mozna , wydaje mi sie ze nie mozna a wiec byl po alkoholu i spowodowal wypadek , proste , druga sprawa 8 lat ???? chyba x 3 , zabil czy osoby do jasnej cholerki po alkoholu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
27
~kicia 2012-07-28 (20:43) 8 godzin i 32 minut temu

A przekupny sąd wyda wyrok uniewinniający,uzasadniając,że nie miał obowiązku zwalniać przed każdą grupą pieszych i że były niekorzystne warunki atmosferyczne ( nadmierne słońce).Znam przypadek,gdy kierowca na miejskiej drodze (dozwolona prędkość 50 km/h) testował swoje nowe super auto , jechał z prędkością 160 km/h i zderzył się z maluchem,którym jechała matka z 18 - letnią córkę i zabił je obie i nie został skazany,bo był synem biznesmena-mafioso.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
25
~lew 2012-07-28 (21:45) 7 godzin i 30 minut temu

Czytajac o tym dramacie az lzy cisna mi sie do oczu Skladam wyrazy wspolczucia rodzinie ktora stracila corke zone , syna wnuczka .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
27
~ab 2012-07-28 (19:56) 9 godzin i 19 minut temu

Wiocha zawsze jeździ po pijaku.A bo to policjant szwagier sąsiad kolega.

odpowiedz