Strona główna serwisu
Arkadiusz Jastrzębski

oprac.Arkadiusz Jastrzębski

Wyrok ws. rodzinnej tragedii w Tuchowie. Syn skazany na 9 lat za zabójstwo ojca

Wyrok ws. rodzinnej tragedii w Tuchowie. Syn skazany na 9 lat za zabójstwo ojca

Wyrok dziewięciu lat więzienia usłyszał 21-latek z Tuchowa koło Tarnowa za zabicie ojca, który przez wiele lat znęcał się nad całą rodziną. Filipowi groziło co najmniej 12 lat więzienia, ale nawet prokuratura wnosiła o nadzwyczajne złagodzenie kary.
Dramat rozegrał się w grudniu 2015 roku. Filipa zadał 46-letniemu ojcu kilka ciosów łopatą, a później oblał go łatwopalną substancją i podpalił. Stało się to po rozmowie 21-latka z matką i siostrą, które wspominały, jak ojciec chciał ich spalić, bił i groził. Mężczyzna był kilkakrotnie karany za znęcanie się nad rodziną.

Filip sam zgłosił się na policję i powiedział, że zabił i podpalił ojca. Stwierdził, że zrobił to za wszystkie krzywdy wyrządzone matce, siostrze i jemu samemu. Mówił, że ojciec zrujnował życie rodzinie i zasłużył na taki los.

- Zdaniem sądu było tak, że oskarżony przyszedł do ojca, tak jak wcześniej zaplanował, żeby go zabić. Oskarżony miał dość dużo czasu, by ochłonąć po informacji, którą mu przekazała mu matka i siostra. Co więcej wiedział, że obie kobiety są bezpieczne, gdyż przebywają w Anglii - mówił sędzia Rafał Wagnerowski. Dlatego sąd nie przyjął, że mężczyzna działał w stanie silnego wzburzenia.


Przy wymiarze kary sąd uwzględnił jednak przeżycia rodzinne oskarżonego, jego młody wiek i to, że - według relacji innych - jest osobą uczynną, grzeczną, i że dla wszystkich jego zachowanie było zaskoczeniem.

Wyrok jest nieprawomocny. Obrońca 21-latka Hubert Zamirowski nie wyklucza, że odwoła się ws. przyjętej kwalifikacji. - Zdaniem obrony nie zachodzą przesłanki do tego, żeby uznać, że czyn zabroniony miał charakter ze szczególnym okrucieństwem - stwierdził w rozmowie z Radiem Kraków.
PAP, Radio Kraków

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (19)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
162
~Alfred 2017-01-03 (15:51) 19 godzin i 46 minut temu

A gdzie wyroki dla tych co nie reagowali??? Jeżeli to trwało latami to i policja (jak zwykle zresztą) nie zareagowała. Przypominam sprawę, gdzie pijak i degenerat biegał z siekierą po wsi a policja tłumaczyła się, że nie ma radiowozów. A gdy mieszkańcy w końcu go utłukli - to przyjechało SIEDEM!!! radiowozów. Jakoś wtedy się znalazły? he, he...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
84
~jjjj 2017-01-03 (16:40) 18 godzin i 57 minut temu

I dobrze mu k...a zrobił.Jednego zwyrodnialca na świecie mniej!!!Jak nikt nie potrafił im pomóc wcześniej ,to chłopaczyna sam musiał wymierzyć sprawiedliwość.Powinni dać mu jak najmniejszy wyrok-najlepiej w zawiasach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
85
~jan13 2017-01-03 (16:13) 19 godzin i 24 minut temu

I znów sąd pokazał swoje oblicze ! A Ukrainiec co był pijany i zabił dwie dziewczyny w Jeleniej Górze w sylwestra dostanie 3 lata w zawieszeniu na 5 lat i 2 lata zakaz prowadzenia pojazdów w Polsce, bo u siebie i tak będzie jeżdził !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2