Strona główna serwisu
Rosja jest gotowa dzielić się swym doświadczeniem w zapobieganiu terroryzmowi

Rosja jest gotowa dzielić się swym doświadczeniem w zapobieganiu terroryzmowi

• Rosja jest gotowa dzielić się swoim doświadczeniem w walce z terrorystami
• Taką deklarację złożył rosyjski minister spraw wewnętrznych
• Kołokolcew stwierdził, że Rosja kladzie nacisk na "pracę operacyjną"
• FSB przyznaje, że wciąż nie wie, kto odpowiada za zamach na samolot nad Synajem
Minister spraw wewnętrznych Rosji Władimir Kołokolcew powiedział w czwartek, że jego resort "jest zawsze gotów dzielić się ze wszystkimi" swoimi doświadczeniami dotyczącymi zapobiegania zamachom terrorystycznym.

Szef MSW nie odpowiedział przy tym wprost na pytanie, czy środki bezpieczeństwa w Rosji zostaną wzmocnione po wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli. Wcześniej kroki w tym kierunku zapowiedziały lub wprowadziły rosyjskie lotniska. Policja w Moskwie zapewniła, że zaostrzono środki bezpieczeństwa.

Kołokolcew powiedział, że nacisk zostanie położony przede wszystkim na pracę operacyjną.


Rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow ocenił, że w Rosji istnieje dostatecznie solidny system ochrony takich obiektów jak elektrownie atomowe.

Szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow powiedział w środę, że w Rosji istnieje zagrożenie terrorystyczne, ale sytuacja jest pod kontrolą. Zastrzegł, że pełna gwarancja bezpieczeństwa nie jest możliwa.

- Śledzimy zachodzące procesy. Na dzień dzisiejszy sytuacja jest pod kontrolą. Nie ma stuprocentowej gwarancji, ale uważam, że obecnie możemy mówić o tym, że prowadzone działania są na czas identyfikowane i przerywane - powiedział szef FSB, cytowany przez agencję RIA-Nowosti. - Robimy wszystko, co możliwe, żeby wykrywać informację u początku, pracujemy wyprzedzająco - dodał Bortnikow.


Szef FSB powiedział też, że nie udało się na razie ustalić osób odpowiedzialnych za zamach bombowy na rosyjski samolot pasażerski nad Synajem z 31 października 2015 roku. Zginęły wówczas 224 osoby.

W zamachach bombowych na dwóch stacjach moskiewskiego metra 29 marca 2010 roku zginęło 40 osób. W samobójczym zamachu w hali przylotów na lotnisku Domodiedowo w styczniu 2011 roku śmierć poniosło 37 osób. Do zorganizowania obu tych ataków przyznał się przywódca północnokaukaskich rebeliantów Doku Umarow, który wziął na siebie odpowiedzialność za zorganizowanie wszystkich największych zamachów w Rosji w tych latach.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (5)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
7
~Realista 2016-03-25 (12:46) 23 godzin i 5 minut temu

O ile wiem to R¤osja ma doswiadczenie w exporcie terroryzmu? Raczej nieprzydatne dla nas!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
4
bronisz4 2016-03-25 (14:29) 21 godzin i 22 minut temu

Czy to znaczy, że Putler zdradzi wreszcie jakim gazem wytruł ludzi w teatrze na Dubrowce ? Takie mają podejście do zwalczania terroryzmu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
5
~i 2016-03-25 (10:54) 57 minut temu

dziwisz się, sami to zło zasialiście podsysajac z ambon do podziału i nienawiści bliźniego teraz będziecie zbierać plewy

odpowiedz

zgłoś do moderacji