Strona główna serwisu
Papież złożył życzenia pokoju i dobra w nowym roku

Papież złożył życzenia pokoju i dobra w nowym roku

• Papież Franciszek złożył wiernym życzenia pokoju i dobra
• Zaapelował, by kierować się hasłem "Przezwycięż obojętność i zyskaj pokój"
Zwracając się do tysięcy ludzi zgromadzonych na placu Świętego Piotra Franciszek zachęcał ich do tego, by zarówno w radosnych, jak i smutnych momentach zwracali się do Boga, który jest "miłosierdziem i nadzieją".

- Przypominam także o zobowiązaniu, które podjęliśmy w Nowy Rok, w Światowy Dzień Pokoju: "przezwycięż obojętność i zyskaj pokój". Z Bożą łaską możemy je zrealizować w praktyce - powiedział papież.

Na placu Świętego Piotra była polska Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej oraz zespół dziecięcy Promyczki Dobra z Nowego Sącza. Przed południową modlitwą orkiestra i grupa dziecięca dały koncert kolęd i pieśni podhalańskich przy szopce na placu. W niedzielny wieczór wystąpią w kościele Santa Maria in Vallicella ( Chiesa Nuova) w centrum Rzymu.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (14)
Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
54
~Obatel 2016-01-03 (16:51) 11 godzin i 41 minut temu

Pilnować granic a nie wałęsać się po Watykanie za kasę podatnika to do Straży Granicznej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
32
~bart 2016-01-04 (11:00) 17 godzin i 32 minut temu

Państwowa orkiestra za nasze pieniądze w Watykanie,ktoś powinien pójść za to siedzieć

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
41
~luz 2016-01-03 (16:49) 11 godzin i 43 minut temu

A za czyje pieniądze pojechała tam orkiestra? Jak za prywatne to OK, ale jak nie to jeszcze raz pytam, za czyje?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~uchodżca 2016-01-04 (11:45) 16 godzin i 47 minut temu

Franek to zakamuflowany nasz imam!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~zdfb 2016-01-04 (09:47) 18 godzin i 45 minut temu

zostaw stary polske w spokoju!!!!! i zenujace wystepy lizusow za spoleczne pieniadze!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
8
~Wkurzony z rana 2016-01-03 (19:20) 9 godzin i 12 minut temu

Kto placil za przejazd orkiestry? Protestuje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~Cześć I 2016-01-03 (16:20) 12 godzin i 12 minut temu

Ja Janek składam wam wszystko to ,co oba tel o ksywie Francesco. Ale jestem realistą i tak jak mnie ,tak i jego znikomy ułamek obywateli świata nie weźmie tych słów do serca.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~parafianin 2016-01-04 (21:10) 7 godzin i 22 minut temu

Parafianin. Trzeba bezsprzecznie przyznać że dane te nie są wyssane z palca. U mnie podczas pobytu po tzw. kolędzie proboszcz wyjął stos kartotek i na bieżąco uzupełnił dane w nich zawarte. Na moje pytanie po co prowadzą taką ewidencję nałożył swoją śmieszną czapkę i bez komentarza poszedł sobie. Myślę, że Maciarewicz i Kamiński mogliby skorzystać z tej skarbnicy wiedzy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~dziki.penis 2016-01-04 (19:26) 9 godzin i 6 minut temu

Tak życzył że się wczoraj kosciół spalił

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~As 2016-01-04 (00:20) 4 godziny i 12 minut temu

Niech sobie schowa te swoje życzenia...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~Trybun Ludowy 2016-01-04 (13:29) 15 godzin i 3 minuty temu

Do Watykanu orkiestra SG pojechała za te same pieniądze c TK do Chin

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~info 2016-01-04 (07:41) 20 godzin i 51 minut temu

Nowy Rok,panowie niedouczeni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
pawel.namelski 2016-01-05 (11:45) 16 godzin i 47 minut temu

Tak niskie wyroki za tak brutalną zbrodnię?Nie mówmy o niepoczytalności.Jeśli ktoś zadaje komuś 25 ciosów nożem,to zaplanował to i zamordował świadomie.To nie trwało chwilę.Nie dziwię się,czemu w Polsce jest tak wysoka przestępczość!Gdyby była to córka sędziego,wyroki byłyby wyższe!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
3
~Pytia 2016-01-03 (17:32) 11 godzin temu

Wzajemnie wszystkiego najlepszego, bo reformy Kościoła będą trudne w 2016 r., ale konieczne.

odpowiedz