Strona główna serwisu
Holandia utworzyła specjalną jednostkę policji do ochrony uchodźców

Holandia utworzyła specjalną jednostkę policji do ochrony uchodźców

• W Holandii będą chronić uchodźców
• Utworzono w tym celu specjalną jednostkę policji
• Ma ona chronić migrantów przed gangami handlarzy żywym towarem i narkotykami
• Funkcjonariusze będą także ich bronić przed miejscową ludnością
Holandia utworzyła specjalną jednostkę policyjną do ochrony mieszkańców obozów dla uchodźców przed gangami handlarzy żywym towarem i narkotykami. Skierowano do niej stu specjalnie przeszkolonych policjantów, z których wielu zna język arabski.

Już pierwszego dnia działania tej brygady policyjnej przejęła ona 47 dochodzeń dotyczących wyżej wymienionych przestępstw.

Nowa jednostka objęła swym nadzorem ośrodki dla uchodźców w regionie Drenthe oraz w miastach Nijmegen i Rotterdam.


Jej dowódca Maikel Dop powiedział w wywiadzie dla telewizji holenderskiej RTL Nieuws, że "jego ludzie" przystąpili m.in. do obserwacji okolic obozów uchodźców, gdzie przestępcy prowadzą głównie rekrutację cudzoziemców obojga płci do pracy przy uprawie konopi indyjskich i kobiet, aby je eksploatować w handlu żywym towarem.

Rzecznik policji holenderskiej Paul van Musscher wyjaśnił, że "wielu uchodźców obawia się policji" i dlatego bardzo ważne było powołanie do nowej jednostki "ludzi, którzy władają językiem arabskim", co "pozwala przełamywać nieufność".

Rzecznik podkreślił też, że zadaniem nowej jednostki będzie zapewnienie ochrony mieszkańcom ośrodków dla uchodźców przed protestami, zastraszaniem i napaściami ze strony miejscowej ludności.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (360)
Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
1524
~Mirek 2016-01-22 (20:32) 15 godzin i 52 minut temu

I to sie nazywa..integracja.Az policje trzeba zatrudniac by wscieklosc ludnosci studzic.Tak postepuje rzad w "demokratycznym" panstwie, bo kogo obchodzi glos ludu?Rzad swoje a lud swoje...w tej eurpejskiej demokracji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
905
~tom 2016-01-22 (22:33) 13 godzin i 51 minut temu

Proponuję całą miejscową ludność profilaktycznie aresztować i osadzić w obozach a domy po nich dać ''biednym''migrantom.ups,zapomniałem dodać żeby każdemu dorosłemu sprezentować kozę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
871
~Aaaaa 2016-01-22 (21:25) 14 godzin i 59 minut temu

No nie! A kto bedzie chronil prawowitych obywateli przed przestepstwami uchodzcow? Opamietajcie sie!!!!! Jak dobrze ze mieszkam w Polsce i nie mysle o wyjezdzie na zachod. Chyba nostradamus przewidzial, ze Polska to najlepszy kraj do zycia. Moze jeszcze nie teraz ale za 10 lat... Jestem ksenofobka do obcych kulturowo i jestem z tego dumna!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7