Strona główna serwisu
Tomasz Gdaniec

Tomasz Gdaniec

Gdańsk "Solidarny z Wałęsą". Na Placu Solidarności odbędzie się manifestacja KOD w obronie byłego prezydenta

Gdańsk "Solidarny z Wałęsą". Na Placu Solidarności odbędzie się manifestacja KOD w obronie byłego prezydenta

• W niedzielę odbędzie się manifestacja w obronie Lecha Wałęsy
• Demonstranci będą się zbierać na Placu Solidarności
• Radomir Szumełda: trzeba bronić autorytetu Lecha Wałęsy
Lech Wałęsa Lech Wałęsa ()
- Niedzielna manifestacja odbędzie się w obronie człowieka, który jest symbolem naszej wolności. Dzięki niemu w naszej części Europy upadł komunizm. Trzeba go bronić przed niszczeniem jego autorytetu. Przed grą teczkową, która nie wiadomo, czemu służy - mówi Radomir Szumełda, lider pomorskich struktur KOD.

Manifestacja odbędzie się na Placu Solidarności, a nie jak początkowo informowano przed domem byłego prezydenta. Zmiana podyktowana jest dużym zainteresowaniem. Pikieta rozpocznie się o godz. 14.00 i ma trwać prawie trzy godziny. Jak informują organizatorzy na manifestacji mają przyjść, m.in. Jerzy Kiszkis, Ewa Lieder, Krzysztof Skiba, Henryka Krzywonos.

Czarne chmury nad głową Lecha Wałęsy zaczęły się zbierać w ubiegłym tygodniu, gdy wdowa po generale Czesławie Kiszczaku - Maria Kiszczak poinformowała Instytut Pamięci Narodowej o posiadanych dokumentach w sprawie pracy agenturalnej tajnego współpracownika SB - tzw. Bolka. Z opublikowanych do tej pory dokumentów wynika, że lider Solidarności podpisał zobowiązanie do współpracy, przygotowywał relacje i pobierał za nie pieniądze. Dokumenty, przed upublicznieniem, nie zostały zbadane przez grafologa.


W związku z publikacją materiałów przez IPN pojawiły się głosy, aby odebrać byłemu prezydentowi patronat nad gdańskim lotniskiem. Jak podkreślał jeden z autorów pomysłu Andrzej Jaworski, poseł PiS, nie należy stawiać pomników za życia, zwłaszcza osobom kontrowersyjnym, bez konsultacji społecznych. Do pomysłu zmiany patrona portu lotniczego odniósł się prezydent Gdańska.

- Lech Wałęsa był, jest i będzie patronem lotniska. Jest marką Gdańska i Polski, jest najbardziej znanym gdańszczaninem na świecie, a ci, którzy zgłaszają żądania zmiany nazwy, są niepoważni, i to jest najdelikatniejsze ich określenie. W Paryżu jest lotnisko de Gaulle'a, w Waszyngtonie - Ronalda Reagana, w Nowym Jorku - JFK, w Tel Awiwie Ben Guriona. A więc lotniska noszą imiona osób kluczowych dla tych krajów. I podobnie jest w Gdańsku. Nie będzie więc żadnej zmiany nazwy - ucina spekulacje Paweł Adamowicz, prezydent miasta.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.


Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (291)
Nie zgadzam się z opinią
123
Zgadzam się z opinią
804
~Gdańszczanin 2016-02-26 (13:19) 14 godzin i 57 minut temu

Autorytetów nie można bronić! One same się albo obronią albo polegną! Skoro sam zainteresowany nie potrafi zadbać o swój autorytet - powiem więcej: sam go niszczy, to "święty boże nie pomoże"! W tym konkretnym przypadku zapytam: skoro dowody są a zainteresowany twierdził, twierdzi, że nigdy on, to co będzie w przypadku ich potwierdzenia jeszcze przez grafologa? Całe życie w kłamstwie..... I jaki to będzie wówczas autorytet? Trzeba mieć odwagę przyznać się do błędu - tyle i aż tyle! Organizatorzy i uczestnicy manifestacji - co wówczas powiecie i jakie będzie wasze samopoczucie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 21

Nie zgadzam się z opinią
105
Zgadzam się z opinią
660
~alex 2016-02-26 (12:14) 16 godzin i 2 minuty temu

A czy w manifestacji wezmą udział przedstawiciele KORu /Komitetu Obrony Robotników/? Mieli bronić robotników a jak tylko przejęli władzę przystąpili do likwidacji polskich fabryk! Podobnie będzie z KODem. Jak tylko stojące za nim siły przejmą władzę nastąpi brutalny ale ukryty atak na demokrację i rządy Nowego Porządku! Wspomnicie moje słowa naiwni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
403
~Bolek 2016-02-26 (15:34) 12 godzin i 42 minut temu

A co będzie jeżeli zbiorą się stoczniowcy, byli jego koledzy, na których donosił? Oj, może być ciekawie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4