Strona główna serwisu
14,5 mln odszkodowania za 8 lat w szpitalu psychiatrycznym

14,5 mln odszkodowania za 8 lat w szpitalu psychiatrycznym

14,5 mln zł odszkodowania domaga się obrońca 72-letniego Krystiana Brolla za spędzenie niesłusznie 8 lat w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku.
skład sędziowski skład sędziowski ()
Krystian Broll oskarżony został o groźby karalne. Do zarzucanych mu czynów nigdy się nie przyznał. Twierdził, że dowody w jego sprawie są spreparowane. Pomimo tego faktu został uznany przez biegłych za niepoczytalnego i trafił do szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna twierdzi, że znalazł się tam, ponieważ ujawnił aferę przetargową – zgłosił sprawę do prokuratury, kiedy kazano mu zawyżać kosztorys projektu. Zdaniem Brolla, wysyłając go do "psychiatryka", ktoś chciał mu w ten sposób zaszkodzić.

W styczniu Sąd Najwyższy orzekł, że Krystian Broll trafił do szpitala psychiatrycznego niesłusznie, m.in. przez fakt "rażącego naruszeniu prawa procesowego" przez gliwickich sędziów. Zdaniem sądu sprawa Brolla potraktowana została zbyt powierzchownie a stan jego zdrowia psychicznego oceniony został tylko na podstawie prognozy jego zachowań, które nie miały miejsca.
TVN24, Radio Zet

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (44)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
127
~Historyk 2016-02-25 (16:42) 20 godzin i 3 minuty temu

Odszkodowanie oszczy wiście mu się należy. Powinni płaci w pierwszej kolejności ci, którzy go tam zamknęli. Następnie tych gliwickich sędziów tez zamknąłbym na 8 lat w psychiatryku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
121
~raxell 2016-02-25 (14:55) 21 godzin i 50 minut temu

Ta suma to i tak nic za pozbawienie wolności, za lata spędzone wśród osób faktycznie chorych. Odszkodowanie za przymusowo przyjmowane lekarstwa, za szykany, za utracone lata...człowiek wychodzi bez niczego, nie wiemy czy ma jeszcze dom/mieszkanie, czy pracował i kto będzie płacił i jak wysoką emeryturę. Dramat czlowieka. Poważniejsza sprawa to biegli którzy wydali opinię o odizolowaniu od spoleczeństwa. Taki bład powinien skutkować natychmiastową utratą możliwości wykonywania opini biegłego i pracy w zawodzie lekarza. O odszkodowaniu za błąd nie piszę - Polska dziwny kraj... Tak samo ordynatorzy i lekarze którzy nie zglosili że pacjent jest zdrowy psychicznie. Jak ci niby lekarze mogą leczyć chorych, jak przez tyle lat leczyli zdrowego ? Karta pacjenta musi zawierać wpisy o chorobie, o zaleceniach co do leczenia napisane przez lekarzy... Prokuratura do roboty, zanim dokumentacja znajdzie się w szafie jakiegoś zdolnego ordynatora, a lekarze pobierając duże pensje będą udawać że leczą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
95
~samuel 2016-02-25 (14:20) 22 godzin i 25 minut temu

zwyrodniała Polska i sądy . 20 ludzi jest do śmierci uwiezionych przez nieodpowiedzialnych sędziów. Dożywocie za paczkę kawy . Gdzie są takie wyroki ? Za Hitlera. Z sowieckiej psychuszki łatwiej było uciec. Żaden RPO lub dywersyjne AI nie interesuje się takim prawami człowieka. Oni mają swoją medialną zabawę i splendor.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
33
~GIVI 2016-02-25 (16:48) 19 godzin i 57 minut temu

Dlaczego To podatnicy czyli Skarb Państwa ma wypłacić to odszkodowanie. Niech sędziowie skażą winnych. Dość już tego sku.................a , aby za pomyłki urzędników , wymiaru sprawiedliwości koszty ponosił Skarb Państwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
27
~światowiec 2016-02-25 (17:28) 19 godzin i 17 minut temu

obecnie należy na wolne miejsce w psychiatryku osadzic tego sędziego , a koszty winny byc rozłożone na wszystkich , którzy pryczynili się do JEGO izolacji--wierzę iż PAN MINISTER ZIOBRO TEMU PORADZI

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
26
~Observ. 2016-02-25 (18:00) 18 godzin i 45 minut temu

Tę sumę pokrzywdzonemu powinni solidarnie zapłacić sędziowie , lekarze i biegli, którzy dopuścili się tego bezprawia. Może to by otrzeźwiło innych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~BeFree_FreeYourMind 2016-02-25 (22:10) 14 godzin i 35 minut temu

A poprzedni sędziowie nic nie dostaną? Ha! Dostaną super emeryturą i flaszkę dobrego whyskey za łapówy, żeby usadzić tego człowieka. Powinniśmy wyjść na ulicę! Włąsnie dlatego jest źle! Bo władza zastrasza dobrych ludzi! Jeżeli powiesz, że ktoś robi na lewo, to Cie posadzą za domniemaną niepoczytalność. Ot całe niezawisłe i obiektywne sądownictwo w Polsce, którego broni PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
~aleksy 2016-02-25 (21:18) 15 godzin i 27 minut temu

odszkodowanie powinni płacić sędziowie i lekarze którzy Go tam trzymali......ale znając życie nie poniosą żadnych konsekwencji.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
23
~Zniesmaczony 2016-02-25 (16:41) 20 godzin i 4 minuty temu

A ja domagamy się od bolka vel wałęsa 15 milionów złotych, że przez tyle lat próbował zrobić ze mnie wariata.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~Mieszkaniec rybnika 2016-02-26 (09:53) 2 godziny i 52 minut temu

Znam tą sprawę. Na ławie oskarżonych powinni siedzieć lekarze i prokurator który wnioskował o zamknięcie człowieka

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~GB 2016-02-26 (10:05) 2 godziny i 40 minut temu

Najgorsze jest to, że wymiar sprawiedliwości wcale nie poczuwa się do winy, nie zostanie ukarany, a nawet skarcony (prawo w Polsce chroni ten wrzód na tyłku PL).

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~lp 2016-02-26 (09:40) 3 godziny i 5 minut temu

Sam się przekonałem jak ta pożal się sprawiedliwość potrafi człowieka zniszczyć.Myślę że przyjdzie na nich czas nie będzie litości.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~xyz 2016-02-25 (22:32) 14 godzin i 13 minut temu

A ja się pytam co za lekarze tam pracowali ? Gdzie ich fachowość skoro sąd popełnił błędy ? Czy nie widzieli że pacjentka nie jest chora psychicznie ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~obyw 2016-02-25 (17:54) 18 godzin i 51 minut temu

ale to nie układ prokuratura-policja-lekarze to błąd w postępowaniu a nie przestępstwo kryminalne powinni zgnić w kryminale i zakaz wykonywania zawodu dożywotnio ale tak to tylko w państwie prawa

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~JAN673 2016-02-26 (08:18) 4 godziny i 27 minut temu

Cóż się dziwić, panowie sędziowie uczyli się u tow. radzieckich, gdzie takie praktyki wysyłania niepokornych do tzw "psychuszek" było nagminne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~panda 2016-02-26 (12:07) 38 minut temu

Powinien dostać tyle ile chce niech teraz zyje godnie i wygodnie a do szpitala zamknąć dyrektora szpitala na 1 rok na oddziale zaostrzonym

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~fd 2016-02-26 (07:41) 5 godzin i 4 minuty temu

To metoda wymiaru sprawiedliwości SBeckiej. .Działa do dzisiaj.Ukarać tych którzy doprowadzili do zniszczenia człowieka.Niech oni zapłacą mu odszkodowanie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Prawo ! 2016-02-26 (15:49) 20 godzin i 56 minut temu

Wypłaty dokonać z pensji tych, którzy ich na taki los skazali !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
9
~nizio 2016-02-25 (20:24) 16 godzin i 21 minut temu

A ile z tego dostanie adwokat ?

odpowiedz