więcej

Nie żyje Tadeusz Mosz, publicysta ekonomiczny.

IAR, TVP Info |  aktualizacja 2014-02-05 (08:31) 6 miesięcy 28 dni 2 godziny i 37 minut temu
drukuj

- To smutny dzień dla Telewizji Polskiej - nie żyje Tadeusz Mosz, dziennikarz z prawdziwą pasją - przekazała TVP Info na swoim profilu w serwisie Twitter. Przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miał 60 lat.


Tadeusz Mosz był laureatem wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich m.in. Dziennikarz Gospodarczy Roku 2002 miesięcznika "Pieniądz", Dziennikarz Gospodarczy Roku 2004 "Gazety Finansowej". W 2003 roku program "Plus Minus" i jego twórca zostali uhonorowani Medalem Europejskim.

– Myślę, że będzie trudno znaleźć tak dobrego komentatora i publicystę ekonomicznego – powiedział na antenie TVP Info Maciej Głogowski, wiceszef TOK FM – radia, z którym Tadeusz Mosz był też związany.

– On był taki uśmiechnięty, zawsze starał się być pozytywnie nastawiony. I ten optymizm było widać na każdym kroku. Zresztą nawet kiedy były takie dni gorszej dla niego formy, na pewno nasi słuchacze nie mogli tego rozpoznać. On był taki pogodny, uśmiechnięty, z silną wolą żeby iść, zawsze iść do przodu.

Tadeusz Mosz ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. Związany z TVP od 1980 roku. Autor programów o tematyce ekonomicznej.

Waldemar Kuczyński o Tadeuszu Moszu: największy dziennikarz ekonomiczny

– To duża strata, wielki żal, że tak się ta choroba potoczyła. To był taki ciepły człowiek, dowcipny, kontaktowy. Odszedł największy dziennikarz ekonomiczny ostatnich wielu lat – tak na antenie TVP Info wspominał Tadeusza Mosza jego wieloletni przyjaciel, ekonomista Waldemar Kuczyński.

– To na pewno nie będzie łatwa sprawa zastąpić Tadeusza – powiedział na antenie TVP Info Waldemar Kuczyński, ekonomista, wieloletni przyjaciel Tadeusza Mosza. – Myśmy się znali od bardzo dawna, muszę powiedzieć, ze ta wiadomość bardzo mnie zaskoczyła. Wiedziałem, że u niego zdiagnozowano już jakiś czas temu bardzo ciężka chorobę, ale wydawało się, że wszystko jest raczej na dobrej drodze, przynajmniej jak go widziałem ostatnio, nie tak bardzo dawno temu, to był dobrej myśli i w ogóle nie robił wrażenia człowieka dotkniętego bardzo ciężką chorobą.

– To z całą pewnością najwybitniejszy dziennikarz telewizyjny i radiowy ostatnich wielu lat. Wydaje mi się, że nikogo takiego od czasów audycji Andrzeja Bobera „Listy o gospodarce” chyba nie było – powiedział Kuczyński. – To świetny dziennikarz radiowy i telewizyjny, jeśli chodzi o wiedzę ekonomiczną, ale również jeśli chodzi o sposób prowadzenia audycji. To co mi się u niego podobało, to duża mądrość i w komentowaniu i w interpretowaniu i troszeczkę naprowadzaniu gości, z którymi zawsze rozmawiał. Duża strata, wielki żal, że tak się ta choroba potoczyła – powiedział Kuczyński w TVP Info.


(kab, mj, pg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

W innych serwisach


Złóż kondolencje (557)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

33
4
~cvb 2014-02-06 (14:28) 6 miesięcy 26 dni 20 godzin i 40 minut temu

Ten gość krzyczał, ze żyjemy coraz dłużej i musimy pracować dłużej.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
2
~Będzie 2014-02-10 (22:56) 6 miesięcy 22 dni 12 godzin i 12 minut temu

mi brakować pana Tadeusza, odkąd pamiętał starał się zawsze czynić sprawy złożone prostymi a następców podobnych niewielu, ale na szczęście jeszcze są ... Serdeczne kondolencje dla rodziny i bliskich.

odpowiedz

1
1
~sla 2014-02-10 (22:38) 6 miesięcy 22 dni 12 godzin i 30 minut temu

Najlepszy dziennikarz ekonomiczny. Zawsze mówił prosto i treściwie, tak dla ludzi. Zawsze mówił "Kupuj na dołku, sprzedawaj na górce". Gdyby go ludzie słuchali to nie podjęliby głupich decyzji typu kredyt w CHF po 2 zł. Dzięki niemu wziąłem kredy w CHF ale dopiero po 3,30 i mam najlepszy kredyt na rynku. Wielka szkoda, nie wiem czy znajdzie się ktoś kto tak ciekawie i mądrze poprowadzi jego programy. Wyrazy współczucia dla rodziny. Żegnamy Pana Panie Tadeuszu. Zostanie Pan długo w naszej pamięci.

odpowiedz

1
0
~Wielka szkoda 2014-02-10 (22:38) 6 miesięcy 22 dni 12 godzin i 30 minut temu

Tak, to był człowiek pełen optymizmu, takich uwielbiam. Szkoda, będzie brakowało tego optymizmu. Największe dziady i marudy zostają... :/

odpowiedz

0
0
~jnv 2014-02-10 (22:04) 6 miesięcy 22 dni 13 godzin i 4 minuty temu

On miał 60 lat? od kiedy pamietam tak wyglądał, dałbym 77

odpowiedz

1
0
~gad 2014-02-10 (21:57) 6 miesięcy 22 dni 13 godzin i 11 minut temu

rodzinie serdeczne kondolencje. Tadeuszu zostaniesz w naszej pamięci !!

odpowiedz

280
28
~MJ 2014-02-05 (08:33) 6 miesięcy 28 dni 2 godziny i 35 minut temu

Ponoć chwalił wydłużenie wieku emerytalnego. Ja też jestem za, ale jak mamy ratować Polskę to może wszyscy obywatele? Dlatego zróbmy też porządek z przywilejami dla mundurówki. Przykład: Policjant, gdy nie ma własnego mieszkania to dostaje dodatek finansowy za brak mieszkania (do tego żona/mąż i na każde dziecko), do tego może ubiegać się o mieszkanie służbowe, które jak już dostanie to po 5 latach może ubiegać się o wykup tego mieszkania na preferencyjnych warunkach. SZOK! Jak długo można jeszcze utrzymywać takie chore przywileje? To oczywiście tylko jeden przykład, a znam ich więcej. Jak mamy ratować ten kraj to wszyscy!!!

odpowiedz

pokaż 28 ukrytych odpowiedzi

3
12
~moli 2014-02-09 (20:52) 6 miesięcy 23 dni 14 godzin i 16 minut temu

tak mowil, ze trudno bylo cokolwiek zrozumiec,macil Polakom w glowach i wspieral bogatych kapitalistow

odpowiedz

7
4
~Pięćdziesią 2014-02-09 (20:15) 6 miesięcy 23 dni 14 godzin i 53 minuty temu

Wielka szkoda !!! Robi się pusto, odchodzą ludzie wartościowi. Wyrazy współczucia dla rodziny.

odpowiedz

9
2
~hhjj 2014-02-09 (19:50) 6 miesięcy 23 dni 15 godzin i 18 minut temu

słuchałam Pana Panie Mosz w radio bardzo lubiłam....kondolencje ..

odpowiedz

6
1
~b 2014-02-09 (18:16) 6 miesięcy 23 dni 16 godzin i 52 minuty temu

Bardzo mi smutno ...Był wspaniałym dziennikarzem..będzie Go brakowało..Kondolencje dla bliskich..

odpowiedz

99
13
~xxx 2014-02-05 (10:04) 6 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 4 minuty temu

Ja pamiętam jak mówił że wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia to dobre posuniecie rządu,bo ludzie żyją dłużej.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

6
2
~50-cio latka 2014-02-09 (03:52) 6 miesięcy 24 dni 7 godzin i 16 minut temu

na wszelki wypadek warto sprawdzić czy nie dopadł go ZBIOROWY SAMOBÓJCA-bo wielu ZNANYCH I/LUB MĄDRYCH POLAKÓW JUŻ NIE ŻYJE(np.powiesił się ekspert w łazience w Indiach mimo,że był umówiony z kolegami "na jutro". Wiecie od czego był ekspertem???ano od lotnictwa...tak!tak!jak większość samobójców po katastrofie smoleńskiej

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
3
~basik 2014-02-05 (11:06) 6 miesięcy 28 dni i 2 minuty temu

To bardzo smutna wiadomość. Bardzo lubiłam i ceniłam pana Tadeusza.To dzięki Niemu i Jego programowi "Plus-Minus" zainteresowałam się giełdą i inwestycjami. Spoczywaj w Pokoju!Kondolencje dla rodziny.:(

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

41
30
~Prawda 2014-02-05 (11:17) 6 miesięcy 27 dni 23 godziny i 51 minut temu

Gdybyśmy mieli takich nauczycieli jak redaktor T.Mosz bylibyśmy narodem mądrzejszym ekonomicznie

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

1
2
~Śmierć wyzyskiwaczom 2014-02-09 (13:20) 6 miesięcy 23 dni 21 godzin i 48 minut temu

Jego ostatnie słowa brzmiały: Kapitaliści, nie strzelajcie!!!!

odpowiedz

8
0
~obywatel 2014-02-09 (12:49) 6 miesięcy 23 dni 22 godziny i 19 minut temu

no to emerytury nie doczekał

odpowiedz

17
2
~huuuhuuuu.... 2014-02-08 (23:45) 6 miesięcy 24 dni 11 godzin i 23 minuty temu

"Tak cieszył się ze swoimi "kolegami" prezesami kiedy w 2008 obwieszczał na antenie radia kryzys:))))) Tak cieszyli się wspólnie z nim goście w studio twierdząc, że 'pewne usługi stanieją":))) Wiadomo o jakiego rodzaju usługi tej bandzie chodziło, i nie o ceny usług medycznych;) Był jednym z medialnych rzeczników banksterów, którzy doprowadzili gospodarkę państw zachodnich do pernamentnego załamania. Nie zdążył jedynie zebrać "owoców" swej pracy, ale nie martwcie się inni zdążą. Jak powiedział w 2008 pewien żyd: "dobry kryzys nie jest zły":)))))"

odpowiedz

7
9
~boluś 2014-02-08 (21:27) 6 miesięcy 24 dni 13 godzin i 41 minut temu

Bardzo lubiłem Pana i Pana programy. Spoczywaj w spokoju.

odpowiedz

18
3
~zmartwiona 2014-02-08 (18:42) 6 miesięcy 24 dni 16 godzin i 26 minut temu

wszyscy go chwala ale ,w rzeczywistosci byl nie ufny tez popieral za tym zeby pracowac do 67 bo zyjemy dluzej i wielkie bum zamknol oczka za wczesnie po co krakal i wykrakal!!!!!!!!!!

odpowiedz