więcej

Galerie

Groby Pańskie

aktualizacja 2012-04-07 (14:54) 4 lata 10 miesięcy 19 dni 9 godzin i 57 minut temu

następna. 1 / 16

Szokujący Grób Pański - zobacz zdjęcia

Kościół św. Ducha w Warszawie

W warszawskim kościele św. Ducha ubiór Grobu Pańskiego co roku porusza ważne społecznie i kontrowersyjne tematy. W tym roku nie jest inaczej - Grób Pański dotyczy aborcji. - Duchowny, z którym rozmawiałem w kościele Św. Ducha powiedział, że ich grób pański nawiązuje do problemu aborcji w Polsce. Jednocześnie nawołuje do duchowej adopcji dzieci "zagrożonych zgładzeniem w wyniku grzechu aborcji" - opowiada fotoreporter Wirtualnej Polski Andrzej Hulimka.

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Dodatkowymi postanowieniami mogą być np.: częsta spowiedź i Komunia Święta (…) post o chlebie i wodzie, walka z nałogami…".

Jak wyglądają inne Groby Pańskie w tym roku? Zobacz zdjęcia naszych fotoreporterów z różnych zakątków Polski.

(asz/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp

oceń
tak 195 60.94%
nie 125 39.06%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Szokujący Grób Pański - zobacz zdjęcia

Opinie (388)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

50
18
~pigwa 2012-04-07 (15:17) 4 lata 10 miesięcy 19 dni 9 godzin i 34 minuty temu

Dawnymi laty, w moim wiejskim, parafialnym kościółku był rzeczywiście GRÓB PAŃSKI, który skłaniał do zadumy nad własnym życiem, rozmyślaniem o Męce Pańskiej, o drodze do poprawy i przyszłym zmartwychwstaniu. Dzisiaj są to głównie demonstracje polityczne, świadczące o sympatiach lub antypatiach" dekoratorów"i nie mają nic wspólnego z celem , jakiemu winny służyć.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

93
65
~Pigmey 2012-04-07 (15:17) 4 lata 10 miesięcy 19 dni 9 godzin i 34 minuty temu

I znów starzy, ustawieni na całe życie, spasieni w dobrobycie księża uważają że mają moralne prawo ganić młode, nieszczęśliwe kobiety. Jeśli tak bardzo kochają dzieci to niech zniosą celibat i oficjalnie nastukają sobie po piętnaścioro, kto im broni?

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

43
19
~kasia 2012-04-07 (15:30) 4 lata 10 miesięcy 19 dni 9 godzin i 21 minut temu

Obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda. Ta miłość bliźniego katolików, to jak nagle wszyscy pokochali małą Magdzię, to jak martwią się o nienarodzone dzieci...tylko, czy kiedykolwiek widział ktoś takie pospolite ruszenie by pomóc żyjącemu i potrzebującemu realnej, materialnej pomocy małemu Grzesiowi, Jacusiowi czy Joli mieszkającym w domu dziecka, czy kiedykolwiek ktoś zrobił grób, by poruszyć resztę społeczeństwa, dla Zosi, Basi i Tomka umierających w jakimś hospicjum? Duchowo to adoptować można sobie wszystko i wszystkich, tylko co im po tym, nikt takiej duchowej adopcji nie potrzebuje nikt się tym nie wyleczy i nie nasyci.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

Pokaż więcej komentarzy...