więcej

Galerie

Awaryjne lądowanie

aktualizacja 2011-11-01 (16:34) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 19 godzin i 17 minut temu

następna. 1 / 10

O włos od tragedii na Okęciu - zobacz zdjęcia

Boeing 767 Polskich Linii Lotniczych LOT awaryjnie wylądował na warszawskim lotnisku imienia Fryderyka Chopina. Nikt nie został ranny. Na pokładzie było 230 osób. Maszyna, która leciała do Warszawy z Nowego Jorku, nie mogła wypuścić podwozia i lądowała "na brzuchu". Po niemal godzinnym krążeniu nad stolicą kapitan samolotu zdecydował się lądować bez podwozia. Samolotowi PLL LOT towarzyszyły dwa F-16 z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Maszyny pełniły dyżur bojowy.

- Samolot krążył, aby spalić rezerwę paliwa, by lądowanie awaryjne odbyło się bezpieczniej - powiedział Paweł Frątczak ze straży pożarnej.

(PAP/IAR/ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 442 94.04%
nie 28 5.96%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

O włos od tragedii na Okęciu - zobacz zdjęcia

Opinie (403)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

86
14
~peotesty 2011-11-01 (17:57) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 17 godzin i 54 minuty temu

PROTEST PRZECIWKO ROSNĄCYM CENĄ PALIWA KTO JEST ZA PROTESTEM PRZECIWKO ROSNĄCYM CENĄ PALIW KCIUK W GORE KTO JEST ZA PROTESTEM PRZECIWKO ROSNĄCYM CENĄ PALIW KCIUK W GORE

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

35
1
~Aziol 2011-11-01 (17:30) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 18 godzin i 21 minut temu

Współczuję pasażerom, nie chciałbym przeżyć takiego horroru. Brawo i szacunek dla pilotów i personelu pokładowego!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

30
0
~przyszły pilot 2011-11-01 (16:38) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 19 godzin i 13 minut temu

Gratulacje dla pilota i załogi. Oby nie sądzili go tak jak Pilota śmigłowca majora Marka Miłosza za uratowanie m.in. Leszka Millera

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

38
9
~pawian 2011-11-01 (17:09) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 18 godzin i 42 minuty temu

wylądował, bo ruskie szympansy nie naprowadzały....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

31
2
~emikova 2011-11-01 (15:36) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 20 godzin i 15 minut temu

Gratulacje dla pilotów.Jeszcze nigdy nie leciałam samolotem i chyba juz nie polecę !

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

30
2
~POLEK 2011-11-01 (17:26) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 18 godzin i 25 minut temu

Lataj jak orzeł, ląduj jak Wrona

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

34
7
~protest 2011-11-01 (16:36) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 19 godzin i 15 minut temu

Protest przeciwko rosnącym cenom paliwa Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!) Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to juz w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4,0 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

26
2
~TrueMan 2011-11-01 (15:47) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 20 godzin i 4 minuty temu

Wielki ale to Wielki Repsect dla PILOTA! Więcej takich potrzebujemy

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

23
0
~ewi 2011-11-01 (15:51) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 20 godzin i 1 minutę temu

Wielkie uznanie i gratulacje dla pilotów!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

20
0
~Robert 2011-11-01 (15:50) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 20 godzin i 1 minutę temu

Gratulacje pilotom za ten trud i poświecenie!

odpowiedz

20
1
~noktowizor 2011-11-01 (21:49) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 14 godzin i 2 minuty temu

Przecież normą na Okęciu są nie działające kamery nawet wtedy gdy odlatywał śp. Prezydent Lech Kaczyński wraz z całą delegacją. A tu proszę, proszę, całe ujęcie lądowania z profilu i enface. Gratuluję polskiemu pilotowi i załodze Okęcia udanego lądowania na pianie. Widać było wyrażnie jak lądował na poduszce powietrznej wytworznej przez skrzydła, by zamortyzować uderzenie w pas. No i nie widać było, by jakieś ZOMO czy OMON otaczał miejsce lądowania, tak na wszelki wypadek, gdyby "wsie pogibli" a na zbiórkę w terenie mieli przecież prawie godzinę czasu a tam w Smoleńsku, jak twierdził gławkom Szojgu, Tu 154M znikł z radaru o 8:56 armia jego ludzi z MCzS już "posprzątałą" o 8:41, choć ponoć nikt na Prezydenta nie "czekał".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
2
~strazak 2011-11-01 (16:17) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 19 godzin i 34 minuty temu

Pilot wykazał się wielkim talentem pilotażu to świadczy o naszych pilotach że są najlepsi na świecie no i służby ratownicze stanęły na wysokości zadania z małym ale dla Lotniskowej Służby Ratunkowej(straży pożarnej)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

19
0
~ja 2011-11-01 (15:59) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 19 godzin i 52 minuty temu

Gratulacje dla Pana kpt Dariusza Wrony. wielkie gratulacje Panie pilocie. Pełny profesjonalizm

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
3
~kjashdkj 2011-11-01 (18:02) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 17 godzin i 49 minut temu

Jestem pod wrażeniem. Miał na głowie 230 ludzi na pokładzie. Wiedział, że walczy o życie swoje i innych. Niesamowite. On zasługuje na zdecydowanie więcej niż na medal. Panie Tadeuszu, dziękuję za ocalenie ludzi, jest Pan wielki !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

16
0
~monia 2011-11-01 (20:27) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 15 godzin i 24 minuty temu

ukłony dla pilota :) pozdrawiam wszystkich ocalałych

odpowiedz

15
0
~MARCIN 2011-11-01 (19:38) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 16 godzin i 13 minut temu

Wspaniale panie kapitanie Tadeuszu Wrona a także wszyscy członkowie załogi.Wielki szacunek dla was.Dodam jeszcze że bardzo dużą rolę w tym wszystkim a w szczególności zapewnienia spokoju w samolocie odgraly stuardesy o których też trzeba bardzo głośno mówić i bardziej cenić ich pracę jaką wykonują bo przecież to one były w bezpośrednim kontakcie z pasażerami którym musieli to wszystko powiedzieć co się dzieje i być opanowane.GRATULACJĘ DLA CAŁEJ ZAŁOGI

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
1
~piotr s 2011-11-01 (20:44) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 15 godzin i 7 minut temu

Dzisiaj wspominam Arka Protasiuka i cala ekipe oni nie mieli scieszki mysle ze dali by rade chociaz wiem ze to trudne moze to oni pomogli tym ludziom zyc? wszak ze to dzis ich swieto

odpowiedz

16
2
~Pedro 2011-11-01 (19:51) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 16 godzin i 1 minutę temu

Wrona na prezydenta !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

14
1
~ella77 2011-11-01 (19:40) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 16 godzin i 11 minut temu

Brawa dla całej załogi samolotu !!!

odpowiedz