Trwa ładowanie...
d3720p1

Żona wiceministra Jakiego opowiedziała o wychowaniu dziecka z Zespołem Downa

W programie "Wieża Bab" w telewizji internetowej wpolsce.pl wystąpiła m.in. Anna Jaki, żona Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości. W rozmowie z Dorotą Łosiewicz opowiedziała o życiu rodziców dziecka z Zespołem Downa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żona wiceministra Jakiego opowiedziała o wychowaniu dziecka z Zespołem Downa
(Youtube.com)
d3720p1

Trzyletni syn Anny Jaki ma trisomię 21. Z kolei dziecko drugiego gościa w programie, Aleksandry Jakubowskiej, cierpi z powodu urazu okołoporodowego. Obie panie mówiły o blaskach i cieniach swojego rodzicielstwa. Mały Radek państwa Jakich, w słowach swojej mamy, w niczym nie odbiega od rówieśników.

Jego pogodnym dzieckiem i bardzo mądrym chłopcem. Ciężko mi go pokazać w świetle innym niż po prostu zwykłe dziecko, kochane przez swoich rodziców - wyznała.

Tak samo o 35-letnim Piotrze myśli Aleksandra Jakubowska. Przekonuje, że zawsze dawała mu do zrozumienia, że nie ma nic wyjątkowego w jego inności. Żartuje nawet, że "jest jak Leonardo DiCaprio, nigdy się nie zestarzeje".

d3720p1

Piotr jest osobą zadowoloną z życia. Ma mnóstwo znajomych, porusza się skuterem, znają go we wszystkich sklepach. Jest dzieckiem akceptowanym, nie spotyka się z agresją. I wciąż wygląda na 15 lat - mówi była rzeczniczka rządu Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza.

Do Sejmu i mediów wrócił niedawno temat aborcji i badań prenatalnych. Patryk Jaki jest gorącym przeciwnikiem aborcji, podobnie jego żona. Rodzice byli w szoku, gdy lekarz ją im zaproponował.

W momencie zajścia w ciążę miałam 24 lata. Nie przypuszczałabym, że osoba w tak młodym wieku, może urodzić dziecko z Zespołem Downa. No i cała ta druga część wywodu lekarza, mowa o aborcji wstrząsnęła mną i moim mężem doszczętnie. Nie zdecydowaliśmy się ani na amniopunkcję, ani aborcję. Przez pierwsze dwa dni postanowiliśmy przepłakać temat i te 20 proc. pozostawić w rękach Opatrzności. I czekać co się stanie, może akurat wydarzy się cud? - powiedziała Anna Jaki.

*Zobacz także: Patryk Jaki: dzieci z zespołem Downa nie widzą zła *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3720p1

Podziel się opinią

Share

d3720p1

d3720p1
Więcej tematów