Trwa ładowanie...
d154x8w

Znów pobili Polaków w obwodzie kaliningradzkim

Kolejne dwa ataki na Polaków po rosyjskiej stronie przejścia granicznego Grzechotki-Mamonowo. Do szpitala trafił ciężko pobity 67-letni kierowca. Inny mężczyzna zdołał wyrwać się napastnikom, ale też został ranny. - Razem z policją z obwodu kaliningradzkiego szukamy sprawców - mówi Wirtualnej Polsce sierż. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z KWP w Olsztynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znów pobili Polaków w obwodzie kaliningradzkim
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d154x8w

To były dwa różne zdarzenia. W pierwszym przypadku grupa napastników chciała pobić kierowcę z Polski kijem. Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego został ranny, kiedy wsiadał do auta, aby uciec.

Mniej szczęścia miał 67-latek z okolic Lidzbarka Warmińskiego, który podczas napadu doznał poważnych urazów głowy. - Opatrzono go jeszcze po stronie rosyjskiej. Kiedy tylko poprosił o pomoc naszych pograniczników, natychmiast wezwano karetkę. Mężczyzna trafił do szpitala w Elblągu - dodaje sierż. Izabela Niedźwiedzka-Pardela.

Polska policja o atakach poinformowała służby konsularne oraz policję z obwodu kaliningradzkiego. Wyjaśniane są też motywy działania bandytów.

d154x8w

Pierwsi zatrzymani

To już kolejne napady na Polaków w obwodzie kaliningradzkim w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu zaatakowano co najmniej trzech kierowców i zniszczono im samochody. Wcześniej takich incydentów nie odnotowywano przez pięć lat.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w poniedziałek czterech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z atakami na Polaków. - Są dopiero przesłuchiwani - mówi Wirtualnej Polsce Katarzyna Balcer z biura prasowego CBŚP.

Śledczy tłumaczą, że nie wiedzą, czy można łączyć wszystkie sprawy. Grup napadających na Polaków mogło być więcej. - Prosimy o kontakt wszystkie osoby, który zostały okradzione lub pobite w obwodzie kaliningradzkim, a do tej pory tego nie zgłosiły - apeluje sierż. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z warmińsko-mazurskiej policji.

d154x8w

Zobacz również: Brutalne pobicie w Ostródzie

d154x8w

Podziel się opinią

Share
d154x8w
d154x8w
Więcej tematów