Trwa ładowanie...
d1huero

Znieważył i szarpał obcokrajowca. Szuka go policja

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia w tramwaju linii 11. Sprawca będzie odpowiadał za znieważenie na tle rasistowskim i naruszenie nietykalności cielesnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja poszukuje tego mężczyzny w związku z rasistowskim atakiem w gdańskim tramwaju
Policja poszukuje tego mężczyzny w związku z rasistowskim atakiem w gdańskim tramwaju (KMP Gdańsk)
d1huero

Według zebranych przez policję zeznań, poszukiwany mężczyzna wsiadł do pojazdu na przystanku przy Operze Bałtyckiej i po chwili zaczął wyzywać innego pasażera, bo... nie spodobały mu się jego rysy twarzy. „Wypier... z naszego kraju” – krzyknął do obywatela Mongolii, a następnie zaczął go szarpać. Scysja przeniosła się na kolejny przystanek, gdzie atakowany cudzoziemiec skutecznie się obronił. Sprawca przestraszył się i uciekł przez tory na druga stronę al. Grunwaldzkiej, a poszkodowany zawiadomił o zajściu policję.

Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście rozesłali do mediów wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą. - Pokrzywdzony jest obywatelem Mongolii, w Polsce mieszka od bardzo dawna, biegle posługuje się językiem polskim - informuje asp. Karina Kamińska, oficer prasowy gdańskiej KMP. Sprawca będzie odpowiadał za znieważenie na tle rasistowskim i naruszenie nietykalności cielesnej.

Zobacz także: Ochroniarz brutalnie pobił mężczyznę w klubie? Mamy zapis z monitoringu

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają informacje, mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc na nr (58) 321-62-60 lub na numer alarmowy 997 albo zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.

d1huero

Podziel się opinią

Share

d1huero

d1huero
Więcej tematów