Trwa ładowanie...

Znamy treść opinii biegłych ws. pamiętników Wiktorii M. Dziewczyna przyznaje się do zbrodni

Znamy treść opinii biegłych w sprawie pamiętników Wiktorii M. Z treści notatek wynika, że dziewczyna brała czynny udział w śmierci 17-letniej Agaty z Wejherowa. Nastolatce grozi 25 lat pozbawienia wolności.
Share
Znamy treść opinii biegłych ws. pamiętników Wiktorii M. Dziewczyna przyznaje się do zbrodni
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d1d1nxx

- Biegli, na podstawie zapisów pamiętnika podejrzanej Wiktorii M. dokonali oceny jej cech psychologicznych. Stwierdzili, że podejrzana jest rozchwiana emocjonalnie, wykazuje brak hamulców etycznych, tendencje agresywne i autoagresywne, skłonności do naruszania norm społecznych. Uczucie empatii przeplata z uczuciem zadawaniu bólu - mówi Wirtualnej Polsce Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Co zawiera notatnik dziewczyny? Specjaliści uważają, że pamiętnik powstał, aby dziewczyna mogła dać upust swoim prawdziwym emocjom. Od momentu zatrzymania Wiktoria narzuciła sobie bardzo rygorystyczną dyscyplinę. Odmówiła składania zeznań. Nie chciała wracać do sprawy śmierci 17-letniej Agaty. Lektura notatnika rzuca nowe światło na sprawę, ponieważ pojawia się w nim przyznanie do przestępstwa.

Nastolatka została już zbadana psychiatrycznie. Lekarze uznali, że dziewczyna nie cierpi na żadne choroby psychiczne, a w momencie popełnienia czynu była całkowicie poczytalna. Oznacza to, że nie ma żadnych przeszkód, aby brała udział w procesie w charakterze oskarżonej. Wiktorii grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności.

d1d1nxx

- Dokonując analizy psychologicznej śladów zebranych w toku postępowania biegli stwierdzili, że w dniu zdarzenia Agata charakteryzowała się wysokim potencjałem samobójczym. Zachodzi duże prawdopodobieństwo jej aktywnego udziału we własnej śmierci. Jednocześnie nie można wykluczyć, aby samo pozbawienie życia nastąpiło ręką obcą, za zgodą pokrzywdzonej - dodaje Wawryniuk

Dramat 17-letniej Agaty z Wejherowa rozegrał się w lutym tego roku w parku nieopodal jednej z gdańskich plaż. Jej zwłoki leżały przykryte liśćmi, niedaleko wejścia na plażę. Uczennica zginęła od ciosów zadanych nożem w klatkę piersiową, które doprowadziły do uszkodzenia aorty oraz wątroby.

W maju śledczy przedstawili zarzuty koleżance dziewczyny. 17-letnia Wiktoria M. z Gdańska jest oskarżona o zabójstwo na prośbę i za zgodą pokrzywdzonej. Nastolatka nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Dziewczyna przebywa obecnie w areszcie. W wypadku skazania grozi jej 25 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1d1nxx

Podziel się opinią

Share
d1d1nxx
d1d1nxx
Więcej tematów