Trwa ładowanie...

Zmiany na najwyższych stanowiskach w KHW - o to walczyli górnicy!

Roman Łój został odwołany ze stanowiska prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego. Dzięki temu górnicy z kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu zawiesili swój protest. Zwolnionego szefa zastąpi tymczasowo były wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.
Share
Zmiany na najwyższych stanowiskach w KHW - o to walczyli górnicy!
Źródło: solidarnosckatowice.pl
d3hxpxf

W piątek, 26 września, Walne Zgromadzenie Katowickiego Holdingu Węglowego SA po zapoznaniu się ze stanowiskiem Rady Nadzorczej spółki podjęło decyzję o odwołaniu Romana Łoja ze stanowiska prezesa KHW oraz Mariusza Korzeniowskiego ze stanowiska wiceprezesa zarządu ds. handlowo-rynkowych.

Roman Łój rządził KHW od 2010 roku. Po jego odwołaniu górnicy protestujący w kopalni Kazimierz-Juliusz wyjechali na powierzchnię, a jako jeden z powodów zawieszenia protestu podawali właśnie dymisję Łoja.

- To był niewłaściwy człowiek na niewłaściwym miejscu. Załoga chce teraz wystawić nowemu prezesowi nową, czystą kartę - mówi Szczepan Kasiński, przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w KHW.

d3hxpxf

"W dniu 27 września 2014 Rada Nadzorcza KHW SA oddelegowała (od 30 września 2014) powołanego w jej skład p. Zygmunta Łukaszczyka do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu na okres trwania postępowania kwalifikacyjnego, tj. na czas nie dłuższy niż trzy miesiące" - czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

- Postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa Zarządu i wiceprezesa Zarządu ds. handlowo-rynkowych winno zostać przeprowadzone w październiku - poinformował Jan Klimek, przewodniczący Rady.

Łukaszczyk będzie zatem pełnić funkcję prezesa do czasu przeprowadzenia konkursu na to stanowisko. Po tym jak ustąpił ze zrezygnował z bycia wojewodą, było głośno o tym, że będzie się ubiegał o stanowisko szefa Kompanii Węglowej. Ostatecznie został wiceprezesem ds. rozwoju spółki Jastrzębskiej Spółki Węglowej Koks.

d3hxpxf

Podziel się opinią

Share
d3hxpxf
d3hxpxf
Więcej tematów