Trwa ładowanie...
pilne
PAB
14-05-2023 14:59

Zmiana wysokości 500 plus. Kaczyński podaje kwotę

Jarosław Kaczyński złożył najważniejszą deklarację wyborczą, dotyczącą zmiany wysokości 500 plus. Od nowego roku wysokość wsparcia dla osób posiadających dzieci ma wzrosnąć do 800 złotych. Prezes PiS obiecuje też bezpłatne leki dla osób do 18. i powyżej 65. roku życia.

Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński Źródło: pap, fot: Leszek Szyma�ski
d24g823
d24g823

Podczas konwencji programowej "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" prezes PiS zapowiedział, że od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł.

- Od nowego roku 500 plus to będzie ciągle nazwa jak sądzę pamiętana. Ale suma będzie już inna. 800 plus - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Na deklarację Kaczyńskiego sala zareagowała owacjami i skandowaniem imienia prezesa partii. - Ja dziękuję, że niektórzy tu moje imię wymieniają, ale przecież to nie ja będę dawał - zażartował Jarosław Kaczyński.

d24g823

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jest przeciek o konwencji. Budka zdobył SMS działaczy PiS

Prezes PiS: Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży oraz osób od 65. roku życia

Jarosław Kaczyński zadeklarował także "bezpłatne leki od 65. roku życia". - To wymaga oczywiście pewnych rozwiązań prawnych i także budżetowych. Ale sądzę, że można powiedzieć że nowy rok to już będzie początek tej sytuacji - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS obiecał też bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży "do 18. roku życia".

Kaczyński: bezpłatne autostrady w Polsce

Jarosław Kaczyński złożył także obietnicę wyborczą dla właścicieli samochodów korzystających z autostrad.

d24g823

- Jeśli chodzi o te opłaty państwowe, to jeśli tylko uda się uchwalić w odpowiednim czasie ustawy, to w najkrótszym możliwie okresie, my to zniesiemy. A jeżeli chodzi o te sytuacje gdzie autostrady są prywatne albo w dzierżawie, tam obiecujemy, że w ciągu kolejnego roku to załatwimy - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS zapowiedział, że nie są to "ostatnie konkrety na te wybory". - Przed nami kolejne spotkania, a na nich kolejne propozycje - dodał.

Czytaj także:

d24g823
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d24g823
Więcej tematów