Trwa ładowanie...

Zmiana w pogodzie. Wyjątkowo ciepły weekend

Po zimnym początku tygodnia czeka nas spore ocieplenie. Każdego dnia temperatura będzie rosła. Niedziela będzie wyjątkowa. Na termometrach pojawi się nawet ponad 18 stopni.
Share
Niedziela miło nas zaskoczy temperaturą
Niedziela miło nas zaskoczy temperaturąŹródło: WXCharts
d3jjb39

Przez cały bieżący tydzień w naszym kraju dominować będzie zmienna pogoda. Wszystko za sprawą raz po raz przemieszczających się z zachodu na wschód Polski stref frontowych. Będzie więcej chmur, trochę przejaśnień wraz ze słonecznymi chwilami i od czasu od czasu występować będą przelotne opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu.

Dodatkowo podczas przemieszczania się frontów atmosferycznych (przez cały tydzień) okresami powieje porywisty wiatr 35 – 65 km/h.

Po nieco chłodniejszym wtorku, kolejne dni będą coraz cieplejsze, w piątek i w sobotę na zachodzie, południu i w centrum kraju termometry wskażą już od 10 – 15 kreski, a już w pogodną i słoneczną niedzielę w całym kraju mogą nawet przekroczyć 18 stopni - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

d3jjb39

Prognoza pogody na wtorek

Dzisiaj obszar naszego kraju znajdował się będzie pomiędzy niżem znad północno-zachodniej Rosji, a wyżem znad Alp.

Przez środkowy, wschodni i południowy pas Polski przemieszczać się będą strefy drugorzędnych, chłodnych frontów atmosferycznych.
Nad wschodnią, centralną i południową część kraju z północnego-zachodu napływać będą chłodne masy powietrza, a nad zachodnią Polskę z zachodu zacznie docierać nieco cieplejsze powietrze.

Po pogodnym i słonecznym poranku, w ciągu dnia prawie w całym kraju musimy się liczyć ze zmienną aurą – więcej chmur, trochę przejaśnień i słonecznych chwil oraz od czasu do czasu słabo i przelotnie popada deszcz i deszcz ze śniegiem, a na północnym – wschodzie (na Mazurach i Podlasiu) oraz na południu Polski (w górach i na przedgórzu) należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu.

d3jjb39

Przez cały dzień pogodnie i słonecznie będzie tylko na zachodzie Polski (od Zachodniopomorskiego przez Lubuskie po Dolny Śląsk), a pod koniec dnia wypogodzi się także w centralnej i południowej części kraju (na Kujawach, w Wielkopolsce, Łódzkim, na Opolszczyźnie i Śląsku).

Jeszcze powieje silny wiatr

W centralnej, wschodniej i południowej Polsce jeszcze okresami powieje porywisty wiatr, w porywach do 30 – 40 km/h, który obniżał nam będzie temperaturę odczuwalną.

Będzie dość chłodno. W ciągu dnia termometry wskażą od (+2) – (+4) st. C na północnym – wschodzie i wschodzie Polski do (+6) – (+8) st. C na zachodzie i południowym – zachodzie kraju.

d3jjb39

Chłodniej będzie na Podhalu, tutaj od (-2) do (+1) st. C.

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

   Cumulus
Źródło: Cumulus
   Cumulus
Źródło: Cumulus

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d3jjb39

Podziel się opinią

Share
d3jjb39
d3jjb39
Więcej tematów