Trwa ładowanie...

Zmiana w pogodzie. Wyjątkowo ciepły weekend

Po zimnym początku tygodnia czeka nas spore ocieplenie. Każdego dnia temperatura będzie rosła. Niedziela będzie wyjątkowa. Na termometrach pojawi się nawet ponad 18 stopni.

Share
Zmiana w pogodzie. Wyjątkowo ciepły weekend
Źródło: WXCharts
d5xv1wp

Przez cały bieżący tydzień w naszym kraju dominować będzie zmienna pogoda. Wszystko za sprawą raz po raz przemieszczających się z zachodu na wschód Polski stref frontowych. Będzie więcej chmur, trochę przejaśnień wraz ze słonecznymi chwilami i od czasu od czasu występować będą przelotne opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu.

Dodatkowo podczas przemieszczania się frontów atmosferycznych (przez cały tydzień) okresami powieje porywisty wiatr 35 – 65 km/h.

Po nieco chłodniejszym wtorku, kolejne dni będą coraz cieplejsze, w piątek i w sobotę na zachodzie, południu i w centrum kraju termometry wskażą już od 10 – 15 kreski, a już w pogodną i słoneczną niedzielę w całym kraju mogą nawet przekroczyć 18 stopni - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

d5xv1wp

Prognoza pogody na wtorek

Dzisiaj obszar naszego kraju znajdował się będzie pomiędzy niżem znad północno-zachodniej Rosji, a wyżem znad Alp.

Przez środkowy, wschodni i południowy pas Polski przemieszczać się będą strefy drugorzędnych, chłodnych frontów atmosferycznych.
Nad wschodnią, centralną i południową część kraju z północnego-zachodu napływać będą chłodne masy powietrza, a nad zachodnią Polskę z zachodu zacznie docierać nieco cieplejsze powietrze.

Po pogodnym i słonecznym poranku, w ciągu dnia prawie w całym kraju musimy się liczyć ze zmienną aurą – więcej chmur, trochę przejaśnień i słonecznych chwil oraz od czasu do czasu słabo i przelotnie popada deszcz i deszcz ze śniegiem, a na północnym – wschodzie (na Mazurach i Podlasiu) oraz na południu Polski (w górach i na przedgórzu) należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu.

Przez cały dzień pogodnie i słonecznie będzie tylko na zachodzie Polski (od Zachodniopomorskiego przez Lubuskie po Dolny Śląsk), a pod koniec dnia wypogodzi się także w centralnej i południowej części kraju (na Kujawach, w Wielkopolsce, Łódzkim, na Opolszczyźnie i Śląsku).

d5xv1wp

Jeszcze powieje silny wiatr

W centralnej, wschodniej i południowej Polsce jeszcze okresami powieje porywisty wiatr, w porywach do 30 – 40 km/h, który obniżał nam będzie temperaturę odczuwalną.

Będzie dość chłodno. W ciągu dnia termometry wskażą od (+2) – (+4) st. C na północnym – wschodzie i wschodzie Polski do (+6) – (+8) st. C na zachodzie i południowym – zachodzie kraju.

Chłodniej będzie na Podhalu, tutaj od (-2) do (+1) st. C.

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

Cumulus
Źródło: Cumulus
Cumulus
Źródło: Cumulus

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d5xv1wp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5xv1wp
d5xv1wp
Więcej tematów