Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni?

Zgodnie z tradycją, każdego roku dwukrotnie zmieniamy czas. Już wkrótce przejdziemy z czasu zimowego na letni, co będzie związane z tym, że dni będą dłuższe. Kiedy zmieniamy czas w naszym kraju? Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Share
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni?
Źródło: Domena publiczna
d3p9jr6

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmieniamy czas?

Ostatni weekend marca wiąże się ze zmianą czasu z zimowego na letni. Dokładnie w nocy z 28 na 29 marca przesuniemy wskazówki zegarów z godziny 2:00 na 3:00. Konsekwencją tego zabiegu będzie to, że krócej pośpimy w niedzielę. Są jednak także korzyści w postaci dłuższych dni.

Do kolejnej zmiany czasu w 2020 roku dojdzie pod koniec października. W nocy z 24 na 25 października „cofniemy” zegarki z godziny 3:00 na 2:00. Dni się skrócą, natomiast my będziemy mieli okazję do tego, by odespać godzinę straconą pod koniec marca.

Kiedy ostatnia zmiana czasu w Polsce? Możemy się nie doczekać

Były bardzo duże nadzieje, że od 2021 roku nie będziemy musieli zmieniać czasu. Parlament Europejski przegłosował projekt, który zakładał, że najpóźniej do kwietnia 2020 kraje członkowskie podejmą decyzję, jaki czas będzie obowiązywał u nich na stałe. Nie mogło być jednak za łatwo – pojawiły się spore problemy.

d3p9jr6

By projekt został wdrożony, potrzebna była aprobata Rady Unii Europejskiej. Niestety, przywódcy krajów członkowskich postanowili nie przychylać się do pomysłu likwidacji zamiany czasu z zimowego na letni i na odwrót. Według wspomnianego podmiotu, stanowisko Parlamentu Europejskiego nie jest wystarczająco jasne, a rezygnacja ze zmiany czasu mogłaby wprowadzić duże zamieszanie.

Wiele wskazuje na to, że projekt nigdy nie wejdzie w życie i ostatnia zmiana czasu pozostanie tylko w sferze naszych marzeń.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3p9jr6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p9jr6
d3p9jr6
Więcej tematów