WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł tragicznie rosyjski aktor Aleksandr Bielawski

W Moskwie w sobotę zmarł tragicznie popularny rosyjski aktor filmowy Aleksandr Bielawski. Jego ciało znaleziono na ulicy przed domem, w którym mieszkał. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo, rzucając się z okna z 5. piętra. Miał 80 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Bielawski zagrał w ponad 100 filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Sławę przyniosły mu role Saszy w komedii Eldara Riazanowa "Ironia losu" (1975, w Polsce rozpowszechnianej jako ""Szczęśliwego Nowego Roku"), i Foksa w serialu kryminalnym Stanisława Goworuchina "Gdzie jest czarny kot?" (1979), w którym wystąpił u boku Włodzimierza Wysockiego.

Kilkakrotnie zagrał w polskich filmach - m.in. kapitana Pawłowa w serialu "Czterej pancerni i pies" (1970) w reżyserii Konrada Nałęckiego, Wowę w "Przerwanym locie" (1964) Leonarda Buczkowskiego i partyzanta Saszę w "Dniu oczyszczenia" (1969) Jerzego Passendorfera.

Od kilku lat ciężko chorował. Przeszedł zawał serca i wylew krwi do mózgu.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP