Trwa ładowanie...
dqkynr8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł Jack Bruce, współtwórca zespołu Cream. Miał 71 lat

Brytyjski muzyk Jack Bruce, basista, kompozytor i piosenkarz, współtwórca zespołu rockowego Cream w latach 60., zmarł w wieku 71 lat - poinformowała w sobotę jego menedżerka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jack Bruce
Jack Bruce (PAP/EPA, Fot: Balazs Mohai)
dqkynr8

Rodzina zmarłego wydała oświadczenie, w którym podkreślono, że "świat muzyki będzie bez niego uboższy", ale że "żyje on w swej muzyce i na zawsze w naszych sercach".

Zespół Cream, w skład którego wchodził także gitarzysta Eric Clapton i perkusista Ginger Baker, sprzedał 35 milionów albumów w ciągu zaledwie dwóch lat. Otrzymał pierwszą na świecie platynową płytę za album "Weels of Fire".

Bruce napisał i śpiewał największe hity tego zespołu, łącznie z "I Feel Free", "White Room" i "Sunshine of Your Love". Cream rozpadł się w listopadzie 1968 roku i Bruce przystąpił do pracy nad pierwszym ze swych solowych albumów "Songs for a Tailor". Występował też z wieloma znanymi muzykami jazzowymi.

dqkynr8

Piosenki Bruce'a wykonywało wielu innych artystów, m.in. Jimmy Hendrix, David Bowie i Ella Fitzgerald. Roger Walters z zespołu Pink Floyd nazwał go kiedyś "prawdopodobnie najbardziej utalentowanym muzycznie basistą".

Według brytyjskich mediów Bruce cierpiał na chorobę wątroby.

dqkynr8

Podziel się opinią

Share

dqkynr8

dqkynr8
Więcej tematów