Trwa ładowanie...
d3mbmxf

Zidentyfikowano porywaczy francuskiego przewodnika

Zidentyfikowano część członków grupy, która porwała i zamordowała w Algierii francuskiego przewodnika górskiego Herve Gourdela - poinformował algierski minister sprawiedliwości.
Share
Zidentyfikowano porywaczy francuskiego przewodnika
Źródło: AFP
d3mbmxf

- Pierwsze elementy śledztwa pozwoliły na zidentyfikowanie części członków grupy terrorystycznej - sprawców tej zbrodni - powiedział Tajeb Luh w telewizji publicznej.

Gourdel został porwany 21 września przez grupę Dżund al-Chalifa (Żołnierze Kalifatu) w Tizi Wuzu, 110 km na wschód od Algieru. Francuz wspinał się w Kabylii w północno-zachodniej Algierii, w górach Atlasu Tellskiego, gdzie swoje kryjówki mają bojownicy Al-Kaidy Afryki Północnej. Po kilku dniach ugrupowanie pokazało wideo przedstawiające egzekucję Francuza.

Porywacze oświadczyli, że jego zabicie jest odwetem za udział Francji w koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu. Zapowiedzieli też dalsze ataki na Francuzów i Amerykanów.

Prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie uprowadzenia i zabicia Francuza, wydała nakazy zatrzymań zidentyfikowanych porywaczy. Ustalane jest miejsce nagrania egzekucji. Trwają także prace nad identyfikacją dalszych członków ugrupowania dżihadystycznego i ustaleniem bezpośredniego sprawcy ścięcia głowy Gourdelowi.

d3mbmxf

Podziel się opinią

Share
d3mbmxf
d3mbmxf
Więcej tematów