Trwa ładowanie...
Policja

Zgwałcili i zabili 27-letnią Agnieszkę? Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Dzięki współpracy polskich i angielskich policjantów zatrzymano kolejne osoby poszukiwane w głośnej sprawie zabójstwa 27-letniej Agnieszki z Sokółki. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 23- i 24-latek są już w Polsce. Są to ostatni z napastników podejrzanych o zgwałcenie, zabójstwo i rozbój na 27-letniej kobiecie. Mężczyźni są już w Areszcie Śledczym - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

Share
Zgwałcili i zabili 27-letnią Agnieszkę? Policja zatrzymała dwóch mężczyzn
Źródło: Policja.pl, fot: podlaska.policja.gov.pl
d3f0idp

23 i 24-latek ukrywali się przed polskim wymiarem sprawiedliwości w Anglii. Byli poszukiwani Europejskim Nakazem Aresztowania. W końcu udało się ich zatrzymać.

Okrutna śmierć 27-latki

27-letnia kobieta zginęła 21 stycznia 2009 roku. Zadano jej kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych. Została również zgwałcona. Z jej mieszkania zginęły różne przedmioty.

W 2010 roku śledztwo w sprawie 27-latki zostało umorzone - nie wykryto sprawców przestępstwa.

d3f0idp

Ustalono jednego ze sprawców tego przestępstwa. 4 kwietnia br. mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Ustalono również, że w tragiczne zdarzenie uwikłane są jeszcze dwie inne osoby: 23- i 24-latek, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii. Wysłano za nimi listy gończe. W końcu udało się ich namierzyć.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani na terytorium Wielkiej Brytanii. Obecnie są już na terenie Polski.

Prokuratura w Białymstoku zarzuciła im dokonania wspólnie i w porozumieniu z inną osobą zabójstwa połączonego ze zgwałceniem i rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wszyscy trzej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: www.podlaska.policja.gov.pl

d3f0idp

Podziel się opinią

Share
d3f0idp
d3f0idp
Więcej tematów