Trwa ładowanie...

Zgłoś swój pomysł do "Otwartej Warszawy"!

Dzięki inicjatywie mieszkańców w parkach powstaną trasy biegowe i bezpłatne toalety, a plac Narutowicza stanie się lokalnym centrum spotkań mieszkańców Ochoty!

Zgłoś swój pomysł do "Otwartej Warszawy"!
ddliokc
ddliokc

Otwarta Warszawa to nowa platforma internetowa, dzięki której warszawiacy mogą wpływać na to, co dzieje się w ich mieście. Poprzez stronę Otwartej Warszawy każdy może również twórczo wypowiedzieć się na temat funkcjonowania miasta, zgłaszając nowatorskie rozwiązania, nadsyłając filmy , teksty, projekty.

Mechanizm jest prosty. Zgłaszasz pomysły, proponujesz rozwiązania i w efekcie zdobywasz nagrody, a Twoje pomysły mają szansę na realizację.

Platforma działa już od 4 miesięcy i będzie do końca 2014 roku. Mieszkańcy podsyłają swoje pomysły. Zadanie jest proste: wystarczy odpowiedzieć na dostępne na platformie internetowej pytania podzielone na tematyczne grupy. Następnie Jury, złożone z ekspertów i przedstawicieli miasta, wybiera najlepsze pomysły z każdej grupy i to właśnie one mają szansę na realizację.

ddliokc

Wyłoniono już zwycięzców dla dwóch pierwszych grup – ”Zielono mi”, poruszającego kwestię zieleni miejskiej, oraz ”Serce miasta”, wskazującego, gdzie w Warszawie tętni życie. Wyróżnionych zostało 16 pomysłów, które zostaną również nagrodzone i zrealizowane przez Miasto.

Na zieleń w mieście najlepszy pomysł miała Anna Tomaszewska, która zaproponowała, aby w siłowniach plenerowych pojawiły się drążki do podciągania, a w parkach hamaki. Te udogodnienia mają zachęcać młodych ludzi do uprawiania sportu i spędzania czasu na wolnym powietrzu.

- To jest dokładnie kierunek, o którym ostatnio myślimy - komentuje wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski. - Jest to projekt, który zamierzamy realizować w ciągu kilku najbliższych lat i z pewnością jest tu wiele inspiracji do tego, w jaki sposób organizować przestrzeń tak, aby przyciągnąć zainteresowanie mieszkańców.

Pozytywnie ocenia również zwycięski projekt Jakuba Fichny, który chciałby odebrać plac Narutowicza samochodom i zmienić go w lokalne miejsce spotkań mieszkańców.

ddliokc

- To rzeczywiście jest miejsce, które ma szansę stać się takim centrum lokalnym, o którym marzymy – podkreśla Olszewski. - Dzisiaj jesteśmy na etapie tworzenia planu miejscowego, w którym zwycięski pomysł będzie stanowić inspirację dla autorów planu i radnych.

Więcej o zwycięskich pomysłach wraz z komentarzami Michała Olszewskiego można przeczytać na blogu Otwartej Warszawy - ilovewarsaw.pl . Z kolei na platformie rusza właśnie kolejna grupa pytań dotycząca kultury, w której poszukiwane będą rozwiązania dla terenów Wisły oraz instytucji kultury.

Zajrzyjcie na stronę OtwartaWarszawa.pl i do zgłaszajcie pomysły!

ddliokc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddliokc
Więcej tematów