Trwa ładowanie...

Zawieszony asesor komorniczy z Łodzi recydywistą. Zajął bezprawnie więcej pojazdów

Komornik z Łodzi, który bezprawnie zajął i zlicytował ciągnik niezadłużonego rolnika pod Mławą może okazać się recydywistą. Ten sam asesor komorniczy z łódzkiej kancelarii prawniczej zabrał i zlicytował auto Radosława Turlejskiego, który także nie miał żadnego zadłużenia. Wzięty przez Turlejskiego kredyt samochód w wysokości 25 tys. zł, nie był nawet do końca spłacony, a auto zostało sprzedane za 3,2 tys. zł - informuje TVP Info.
Share
Zawieszony asesor komorniczy z Łodzi recydywistą. Zajął bezprawnie więcej pojazdów
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d3gql4c

- Jakiś czas temu posiadałem auto w swojej działalności gospodarczej. Auto zostało pożyczone mojemu byłemu wspólnikowi, który udał się do Łodzi, do kancelarii tegoż asesora. Ten zajął pojazd, będący moją własnością, na poczet jego (wspólnika - red.) zadłużenia, mimo usilnych próśb i tłumaczeń z naszej strony - relacjonował TVP Info Radosław Turlejski.

Turlejski wyjaśnił, że asesor nie dał wiary wyjaśnieniom oraz potwierdzającym je dokumentom i sprzedał samochód mężczyzny za bezcen. - Po dziś dzień spłacam kredyt za to auto - podkreślił właściel.

Sprawę prowadził ten sam asesor komorniczy, który zajął traktor należący do niebędącego niczyim dłużnikiem rolnika spod Mławy, o czym informowały w ostatnim czasie media. Doszło do tego na początku listopada, kiedy na posesji rolnika z Kulan pojawił się komornik w asyście policji. Zajęcie ciągnika - jak się okazało - nastąpiło w ramach postępowania egzekucyjnego przeciwko dłużnikowi, którym był sąsiad rolnika, noszący to samo co on nazwisko, ale inne imię. Komornik zjawił się na posesji od razu z lawetą i nie chciał słuchać o tym, że rolnik nie ma żadnych długów, mimo że w tym czasie na miejscu pojawił się także prawdziwy dłużnik.

d3gql4c

Asesor po zabraniu ciągnika, na wniosek wierzyciela, przekazał maszynę do komisu, gdzie została sprzedana. Cena wyniosła ok. 40 tys. zł, czyli niespełna połowę rzeczywistej wartości maszyny.

Sprawą działania komornika i sprzedaży ciągnika zajęła się już prokuratura w Mławie, która prowadzi postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez asesora.

W czwartek minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk zawiesił w czynnościach asesora komorniczego z kancelarii przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieście, obwinionego o bezprawne zajęcie ciągnika rolniczego.

Decyzja ta jest konsekwencją skierowanego tego dnia przez ministra sprawiedliwości wniosku dyscyplinarnego do Komisji Dyscyplinarnej przy Krajowej Radzie Komorniczej z żądaniem skreślenia asesora z wykazu asesorów komorniczych - poinformowano w komunikacie resortu sprawiedliwości.

Źródło: TVP Info, PAP

d3gql4c

Podziel się opinią

Share
d3gql4c
d3gql4c
Więcej tematów