Trwa ładowanie...
dgwwjr9

Zamość. Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomi sądowe centrum informatyczne

- Budowa silnego państwa i sprawnego wymiaru sprawiedliwości jest dziś niemożliwa bez informatyzacji - mówił podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości zapowiedział budowę sądowego centrum informatycznego w Zamościu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamość. Konferencja prasowa Zbigniewa Ziobry
Zamość. Konferencja prasowa Zbigniewa Ziobry (WP.PL, Fot: archiwum)
dgwwjr9

Oddział ma zatrudniać blisko setkę specjalistów z branży IT. - Początkowo planowaliśmy uruchomienie centrum w innym mieście, ale po rozmowach z prezydentem Zamościa zmieniliśmy zdanie - mówił Ziobro. - Dowiedzieliśmy się, że w tym rejonie jest wielu młodych informatyków. Będą mogli zostać tutaj i dobrze zarabiając podnosić swoje kwalifikacje zawodowe - dodał minister sprawiedliwości.

Na spotkaniu z mediami obecny był także wiceminister Marcin Romanowski. - Nowoczesne sądowe centrum informatyczne przy tutejszym Sądzie Okręgowym ma być jednym z pięciu lub sześciu takich centrów kompetencji wymiaru sprawiedliwości, które powstaną w Polsce - zapowiedział podsekretarz stanu w resorcie.

dgwwjr9

Do zadań lubelskiego ośrodka należeć będzie m.in. archiwizacja oraz zabezpieczanie danych. Centrum ma również prowadzić ciągły monitoring działania usług i aplikacji. Chodzi m.in. o System Elektronicznych Ksiąg Wieczystych, Krajowy Rejestr Sądowy, Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym i inne usługi cyfrowe w sądach.

- Centrum ruszy już w przyszłym roku z około 20 etatami. Będziemy je stopniowo zwiększać. Docelowy stan zamierzamy osiągnąć w rytmie informatyzacji wymiaru sprawiedliwości wraz z uruchamianiem kolejnych aplikacji, które stworzymy. Pełną taką gotowość osiągnie w ciągu czterech, pięciu lat - przyznał Romanowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgwwjr9

Źródło: "Dziennik Wschodni"

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

dgwwjr9

Podziel się opinią

Share

dgwwjr9

dgwwjr9
Więcej tematów