Trwa ładowanie...
d3oz7g2

Zamontowali gniazda dla rybołowów na wysokości 65 m. Zdjęcia robią wrażenie

Na słupach wysokiego napięcia w Nadleśnictwie Gryfino pojawiły się nowe gniazda dla rybołowów. - W tym roku zamontujemy 27 takich platform - informuje Krzysztof Trębski z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Polsce jest tylko ok. 30 par tych pięknych ptaków
W Polsce jest tylko ok. 30 par tych pięknych ptaków (Twitter.com/KrzysztofTrebski)
d3oz7g2

Zdjęcia udostępnione w sieci przez p.o. rzecznika Lasów Państwowych Krzysztofa Trębskiego zapierają dech. Widać na nich, jak przy współpracy Nadleśnictwa Gryfino i Polskich Sieci Elektroenergetycznych montowane są gniazda dla rybołowów.

Schronienia dla zwierząt zainstalowano na słupach o wysokości 55 i 65 metrów.

"W głowie się kręci" - zaznacza Trębski i dodaje, że "każda z platform składa się ze stalowej konstrukcji oraz wieńca wykonanego z gałęzi i wypełniona jest zrębkami oraz małymi gałęziami".

d3oz7g2

Z roku na rok przybywa platform z gniazdami. Kolejne na słupach PSE mają być montowane już w najbliższych tygodniach.

Ich każdy ruch śledzą kamery i GPS

Przypomnijmy, że rybołowy, to piękne, duże i wędrowne ptaki drapieżne. Występują głównie w północno-zachodniej części kraju. Niestety ich populację w Polsce szacuje się ostatnio na maksymalnie 30 par.

d3oz7g2

By odbudować gatunek i zachęcić do dochowania piskląt, eksperci próbują ułatwić rybołowom funkcjonowanie i w sumie planują zamontować w tym roku 120 gniazd - 27 z nich ma powstać na słupach wysokiego napięcia, pozostałe na drzewach.

Projekt ochrony rybołowów zakłada również ich monitorowanie z użyciem kamer online i lokalizatorów GPS oraz analizy ichtiologiczne jezior, czyli kontrolę tych zbiorników pod kątem zamieszkujących je gatunków ryb.

Zobacz także: Wilki zagryzły psa. Gospodarz: "Nie miał szans"

Źródło: rybolowy.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oz7g2

Podziel się opinią

Share
d3oz7g2
d3oz7g2
Więcej tematów