Trwa ładowanie...
18-09-2014 14:04

Zamkną wjazd na Most Grota-Roweckiego. Szykują się gigantyczne korki

Szykują się poważne utrudnienia dla warszawskich kierowców. Wjazd na trasę AK od strony Wisłostrady będzie zamknięty przez rok. To efekt kolejnych remontów związanych z modernizacją Mostu Grota-Roweckiego.

Share
Zamkną wjazd na Most Grota-Roweckiego. Szykują się gigantyczne korkiŹródło: WP.PL, fot: Paulina Malinowska
d1pkynj

W piątek wieczorem zostanie zamknięty wjazd z Wisłostrady na Most Grota-Roweckiego. Objazd na czas remontu został wytyczony, trasą przez Most Północny.

Dotychczas mieszkańcy Białołęki i Targówka mieli wybór. W trakcie popołudniowego szczytu, mogli stać w korku, do wjazdu na Most Grota-Roweckiego, lub pokusić się o nadrobienie kilku kilometrów, żeby utknąć w niewiele mniejszym korku na Moście Północnym. Alternatywy nie będzie, od kiedy rozpocznie się remont, a ślimak prowadzący na trasę AK, zostanie zrównany z ziemią. Zamknięty zostanie wjazd z ul. Wybrzeże Gdyńskie na Most Grota-Roweckiego w kierunku Marek, czyli relacja południe-wschód – informuje stołeczny ratusz.

Utrudnienia zaczną się w piątek, około godziny 22.00. Od tego momentu dojazd do północno-wschodniej i południowo-wschodniej części Warszawy będzie bardzo utrudniony, ale nie niemożliwy. Dodatkowym rozwiązaniem, może być zawrócenie na Wisłostradzie, na wysokości ul. Gwiaździstej i wjechanie na most z drugiej strony.

d1pkynj

Nie jest to jednak wielkie pocieszenie, bo odcinek ten jest bardzo krótki, więc wiele samochodów nie ma szansy się tam zmieścić. Na planowanym remoncie ucierpią również kierowcy korzystający dotychczas z Mostu Północnego, bo tam przewiduje się największe korki. Od piątku, aby dostać się z Mostu Grota- Roweckiego na ul. Jagiellońską będzie trzeba pokonać dystans 10km zamiast 1,5km. Zakończenie prac jest planowane na październik 2015.

Autobusy w tym czasie pojadą krótszą trasą. Zarząd Transportu Miejskiego objazd wytyczył ulicą Słowackiego:

114, w kierunku BRÓDNO-PODGRODZIE: od pl. Wilsona: Słowackiego – al. Armii Krajowej i dalej swoją trasą.

118, w kierunku BRÓDNO-PODGRODZIE: od skrzyżowania Wybrzeże Gdyńskie/Krasińskiego: Krasińskiego – Słowackiego – al. Armii Krajowej i dalej swoją trasą.

Odbudowany ślimak ma zostać oddany do ruchu w październiku 2015.

d1pkynj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pkynj
Więcej tematów